Source
Підслухано в Червонограді | Хтось бреше, але хто?Ну що, друзі, чули вже новину про ще одне заплано...
1 090 Views/Reach
2025-12-10 08:00
Message №1986
Хтось бреше, але хто?Ну що, друзі, чули вже новину про ще одне заплановане підвищення тарифів на воду?Наша влада вкотре намагається провернути свій улюблений трюк — підняти тарифи на воду «під ялинку». Минулі роки традиційно голосували це питання між 24 грудня і 1 січня — в період, коли мешканці зайняті різдвяними святкуваннями — ну щоб поменше обурюватися.Але цього року спонсори з Німеччини «підсунули їм велику свиню» — безкоштовно подарували місту сонячну електростанцію в зборі — із всім додатковим обладнанням і інверторами. Так би мовити, «під ключ».А результат: хіба що красиво пофоткалися і зробили гучні заяви. Цитата від заступника міського голови — «встановлення сонячних панелей дозволить СУТТЄВО зменшити витрати на закупівлю електроенергії».Чому це так важливо — тому що вартість води в крані — це значна частина вартості електроенергії. Витрати на перекачування води, підтримання тиску, роботу насосів очисних споруд — за моїми приблизними підрахунками ще мінімум 30 відсотків у ціні води (решта — зарплати, витрати на ремонт і тому подібне).Ще одна «проблема» для наших чиновників — тарифи не можна за законом так просто підняти — треба провести економічне обґрунтування. Тобто передбачити, наскільки зростуть чи знизяться витрати в наступному році водоканалу — і вже на основі цих прогнозів збільшити чи зменшити тарифи.Що ж пишуть чиновники водоканалу — а просто ні слова про СУТТЄВЕ зменшення витрат на електроенергію в наступному році. Навпаки, поряд зі збільшенням зарплат на 16% він також планує збільшити витрати на закупівлю електроенергії на мільйон (1 015 350 грн).Так що в мене логічне питання до міського голови — а хто бреше? Ваш заступник чи чиновники водоканалу? Вважайте це прямим питанням громадянина Лозинського до мера Залівського.Де ж обіцяне суттєве зниження витрат і як наслідок — зниження тарифів для мешканців?