Сьогодні особливе свято - День Збройних Сил України 🇺🇦. День мужніх, незламних, нескорених 💪 - чоловіків і жінок, які вірні присязі і власному серцю захищають рідну країну і народ від окупантів. Завдяки нашим Збройним Силам до українських дітей сьогодні, попри війну і тривоги, завітає Святий Миколай.Традиційно перед святами діти пишуть листи Святому Миколаю, в яких розповідають про свої мрії. Реалії сьогодення вносять свої корективи навіть у дитячі бажання, адже основна мрія більшості маленьких українців така ж, як і у дорослих: щоб закінчилась війна. Щоб воз'єдналися родини, щоб запанували мир і злагода на нашій землі.Дорогі наші воїни, захисники і захисниці!Дякуємо вам за кожен день, який ми проживаємо тут, у рідному домі. Дякуємо за те, що оберігаєте і максимально захищаєте усіх нас. Ви щодня докладаєте усіх зусиль, щоб Україна жила, боролась, розвивалась. Ви, наші воїни світла, стали тими сучасними героями, які стримують злу силу і дарують кожному віру в справедливість і перемогу добра. Дякуємо Збройним Силам України, які боронять нас на землі, на морі і у небі, за наш захист та спокій, за кожен прожитий день. Ми дякуємо їм за незламність. Завжди пам'ятатимемо, що наша свобода виборюється кров'ю, омита сльозами і випалена болем... Вклоняємось пам'яті Героїв, життєвий політ яких обірвала війна. Дякуємо кожному, хто продовжує боротьбу і йде до мети - звільнити Україну від ворогів. Завдяки вам наша країна живе.Дорогі військовослужбовці ЗСУ!Щиро зичимо вам міцного здоров'я, сильних янголів-охоронців і щасливого повернення до ваших рідних, які цього дуже чекають. Хай вас оберігає Господь! Дякуємо за службу, за Україну, за вільне майбутнє нашої незалежної держави!Слава Україні!Героям слава!З повагоюНаталія РЕВЧУК,Черняхівський селищний голова
#НА_ЩИТІ💔 ЗАВТРА Черняхівська громада зустрічатиме полеглого Героя ГЛУХОГО Олега Олександровича із селища Головине.Олег Глухий народився 26.09.1991 року в селищі Головине. Закінчив місцеву школу, потім - Головинське ВПТУ НТ.Працював в галузі каменеобробки. Був люблячим татом двох синочків, опорою і підтримкою для свого батька.Олег Олександрович поповнив ряди захисників України практично від початку повномасштабної війни: з 01 березня 2022 року солдат був зарахований до складу в/ч 1586.15 листопада 2024 року воїн перевівся на посаду стрільця до в/ч1815, 1 окрема важка механізована Сіверська бригада.03 грудня 2024 року після виходу на бойове завдання з Олегом обірвався зв'язок. Майже рік воїна вважали зниклим безвісти. На жаль, нещодавно за результатами ДНК-експептизи рідним повідомили, що відважний захисник України загинув 03 грудня 2024 року в районі населеного пункту Свердліково Суджанського району Курської області.ПРОЩАННЯ ІЗ ПОЛЕГЛИМ ГЕРОЄМ відбудеться у п'ятницю, 21 листопада 2025 року.Просимо громаду підтримати родину та гідно вшанувати полеглого Героя, належно провівши його в останню дорогу.Траурний кортеж прибуде з Житомира в Черняхів орієнтовно о 10:30, в Головине - об 11:00 годині.Чин відспівування відбудеться біля батьківського дому нашого Героя (селище Головине, вул.Польова, 29).Черняхівська селищна рада висловлює щирі співчуття родині мужнього воїна, який віддав своє молоде життя за Україну і кожного з нас.Вічна пам'ять Герою!
#НА_ЩИТІ💔 Знову страшна звістка з війни: загинув старший солдат ШАПІРЕНКО Олександр Володимирович із Черняхова.Олександр народився 05.04.1999 року в Черняхові. Закінчив Черняхівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, потім в училищі отримав професію газозварника. Деякий час працював у ТОВ "Даніко". Останнім місцем цивільної роботи було ТОВ "Кромберг енд Шуберт" в м.Житомир.З початку повномасштабного вторгнення ворога на українську землю Олександр, попри ще досить молодий вік, не вагаючись став на захист України. З 27 лютого 2022 року захисник боронив Вітчизну у складі 30-ї ОМБр. Водій-мінометник, старший солдат ЗСУ Олександр Шапіренко мужньо виконував свої обов'язки на різних напрямках фронту. За довгий час служби воїн не раз бачив пекло на землі, але не втратив своїх найкращих людських якостей. Він був прекрасним сином і братом, люблячим чоловіком. А рік тому став молодим батьком маленького синочка Даміра, до якого мріяв приїхати на день народження... На превеликий жаль, 14 жовтня 2025 року під час виконання бойового завдання внаслідок удару fpv-дрона по автомобілю біля населеного пункту Привілля Бахмутського району Донецької області наш захисник Олександр Шапіренко загинув.Неможливо словами описати біль і горе цієї родини, яку осиротила війна. Вони втратили найріднішу людину, Україна втратила вірного сина свого народу.Черняхівська селищна рада висловлює щирі співчуття батькам, дружині, сину, сестрі і всім рідним полеглого Героя.ПОХОВАННЯ відбудеться ЗАВТРА, 01 листопада 2025 року.Просимо громаду підтримати родину у час скорботи і гідно провести воїна в останню дорогу.Траурний кортеж прибуде з Житомира в Черняхів орієнтовно об 11:00.11:45 - прощання біля дому по вул. Володимирська, 72.Далі траурний кортеж пройде до Кафедрального храму на честь Почаївської ікони Божої Матері, де о 12:30 відбудеться відспівування оборонця України.Поховають Героя на місцевому кладовищі.Вічна пам'ять Герою!
Шановні жителі Черняхівської громади!Щиросердно вітаємо вас із 34-ою річницею Незалежності України 🇺🇦! Сьогодні, попри війну, втрати і біль, наша країна і народ незламні, адже незалежність України - це щоденна безкомпромісна боротьба заради майбутнього всієї держави. Дякуємо усім, хто не відступає і не втрачає надії. Дякуємо кожному захиснику України, серед яких більше тисячі жителів Черняхівської громади. Схиляємо голови у вічній скорботі за земляками, які тепер тримають стрій у Війську Небесному… Вічна пам'ять і слава Героям! Честь і шана воїнам, які продовжують боротьбу за право України бути, жити, розвиватись. Щиро віримо і чекаємо на повернення тих воїнів, про долю кого ми наразі нічого не знаємо. Хай усі, хто чекає, дочекається тільки добрих новин. Боротьба триває, доки б’ються гарячі українські серця, доки майорить синьо-жовтий стяг. Дякуємо усім, хто підтримує наших захисників на фронті і в тилу - волонтерам, лікарям, освітянам, рятувальникам і правоохоронцям, працівникам бюджетних і комунальних установ, відповідальному бізнесу, - усім, хто донатить і сплачує податки. Завдяки такій підтримці Україна, яку ворог планував підкорити за лічені дні, тримається роки. Кожен внесок в незалежність - це вклад у Перемогу. Завдяки кожному, хто відповідально виконує свою місію, наша держава живе і обов’язково буде жити.Тож хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – Перемоги над ворогом та процвітання соборної, вільної, неподільної і могутньої України. Вітаємо з Днем Незалежності України нашу молодь - покоління, яке синьо-жовті стрічки вплітає і в коси, і в серця. Вони вже прославляють рідну країну у цивілізованому світі. Саме вони розвиватимуть її у найближчому майбутньому. Дорогі земляки! Нам є ким пишатися. Є для кого жити. Є за що боротися. Нехай не вичерпується джерело нашої віри, надії та любові до рідної землі. Бажаємо енергії й впевненості у власних силах, завжди любити свою країну, шанувати історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за майбутнє кожного з нас.Віримо, що невдовзі настане час, коли на рідній українській землі засяє сонце злагоди, достатку та процвітання, а небо над нашою країною буде мирним. Зичу процвітання нашій Вітчизні, благополуччя та злагоди кожній українській родині. Миру та Перемоги всім нам!🇺🇦Слава Україні!🇺🇦Героям слава! З повагоюНаталія Ревчук,Черняхівський селищний голова
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 577 ЦІЛЕЙ ПРОТИВНИКА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 21 серпня (із 18.40 20 серпня) противник атакував 614-ма засобами повітряного нападу:- 574 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків Курськ, Брянськ, Міллерово, Орел, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – рф., Гвардійське – ТОТ Криму;- 4 аеробалістичними ракетами Х-47М2 "Кинджал" із повітряного простору Липецької та Воронезької обл. – рф.;- 2 балістичними ракетами Іскандер-М/KN-23 із Воронезької обл. – рф.;- 19 крилатими ракетами Х-101 із повітряного простору Саратовської обл. – рф;- 14 крилатими ракетами Калібр із акваторії Чорного моря;- 1 ракетою невстановленого типу із Криму.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09.00, протиповітряною обороною збито/подавлено 577 повітряних цілей:- 546 ворожих БпЛА типу Shahed і дронів-імітаторів різних типів;- 1 аеробалістичну ракету Х-47М2 "Кинджал";- 18 крилатих ракет Х-101;- 12 крилатих ракет Калібр.Зафіксовано влучання ракет та ударних БпЛА на 11 локаціях, падіння збитих (уламки) на 3 локаціях.✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 311 ЦІЛЕЙ ПРОТИВНИКА ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 28 липня (із 19.30 27 липня) противник атакував 331-м засобом повітряного нападу (324 БпЛА, 4 крилаті та 3 аеробалістичні ракети):- 324 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – рф;- 4 крилатими ракетами Х-101 із повітряного простору Саратовської обл.– рф.- 3 аеробалістичними ракетами Х-47 М2 "Кинджал" із повітряного простору Липецької обл. – рф. ❗️Основний напрямок удару – Старокостянтинів, Хмельниччина!Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09.30, протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 311 засобів повітряного нападу противника:- 309 ударних БпЛА;- 2 крилаті ракети Х-101.Зафіксовано влучання 2 ракет різних типів і 15 ударних БпЛА у 3 локаціях, а також падіння збитих (уламки) – на кількох локаціях. Аеробалістичні ракети Х-47 М2 не досягли цілей! ✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
🇺🇦🧡 ЩИРО ВІТАЄМО З ПОВЕРНЕННЯМ ІЗ ПОЛОНУ НАШОГО ЗЕМЛЯКА - ЯСТРЕМБОВИЧА МИХАЙЛА ВОЛОДИМИРОВИЧА!Ястрембович Михайло Володимирович народився у селі Дівочки 17.11.1995 року в багатодітній родині. Батьки приділяли належну увагу навчанню і вихованню дітей, про це свідчить те, що мама нашого захисника має звання "Мати Героїня". Михайло з дитинства був допитливим, розумним, добрим і чуйним хлопцем. Закінчив Дівочківську загальноосвітню школу та продовжив навчання у Житомирському технологічному коледжі. А після його закінчення був призваний на військову строкову службу до лав Національної Гвардії України. В перший день повномасштабного вторгнення разом із старшим братом Ястрембовичем Ярославом стали на захист Батьківщини. Обидва стали військовослужбовцями в/ч А 0281 в складі 95 ОДШБ. В квітні 2022 року Михайло Володимирович отримав поранення, але після лікування знову повернувся до лав ЗСУ. Воював на одному із найгарячіших напрямків 2022 року - Ізюмському, а саме Довгеньке- Кам'янка - Курульки. А вже 26 травня 2022 року родина втратила зв'язок із захисником. Цілий рік Михайло Володимирович вважався безвісти зниклим і лише у травні 2023 року статус було змінено на "полонений". А вчора, 23 липня 2025 року, після 3 років 1 місяця і 27 днів невідомості та очікування в родину Ястрембовичів прийшла радісна звістка "Вашого захисника звільнено з полону".Щиро вітаємо нашого мужнього Героя і всіх, хто так чекав цього дня! Радіємо разом із родиною!Сили, здоров'я і найшвидшого відновлення нашому захиснику в колі рідних людей!🇺🇦Дякуємо за службу! Дякуємо за захист і за Україну, воїне!
🌡️ Характерна для розпалу літа висока температура повітря може бути небезпечною для здоровʼя. Особливо коли йдеться про закриті простори, як-от автівки. У чому саме полягає ризик для життя і здоров’я тих, кого лишили замкненими в автомобілі? Роз’яснюємо 👇🔻 У закритому просторі авто температура стрімко зростає і може досягти небезпечних показників навіть з прочиненими вікнами чи увімкненим кондиціонером.🔻 Діти чутливіші до перепадів температури, ніж дорослі люди, і, як наслідок, більш схильні до перегріву і теплового удару.🔻 У замкненому просторі автівки повітря не циркулює належним чином, що перетворює її на «теплицю».🔻 Навіть того часу, щоб «вискочити на хвилинку», може бути достатньо, аби замкнена в машині дитина постраждала від перегріву.Важливо памʼятати, що небезпека стосується не лише людей, але й тварин, які можуть бути закритими та залишеними в авто без нагляду. Тому, якщо ви стали свідками такої ситуації, викликайте поліцію або рятувальників. Повідомте їм точне розташування автівки та її опис.
⚡️ ЗНЕШКОДЖЕНО 475 ЦІЛЕЙ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 29 червня (із 19.00 28 червня) противник атакував 537 засобами повітряного нападу:- 477 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Курськ, Шаталово, Орел, Брянськ, Міллерово – рф., Чауда – ТОТ Криму, понад 250 із них – "шахеди";- 4 аеробалістичними ракетами Х-47М2 "Кинджал" із повітряного простору Тамбовської обл. - рф;- 7 балістичними ракетами Іскандер-М/KN-23 із Воронезької обл. - рф і ТОТ Криму;- 41 крилатою ракетою Х-101/Іскандер-К із Саратовської, Курської, Брянської обл. – рф;- 5 крилатими ракетами "Калібр" із акваторії Чорного моря;- 3 зенітними керованими ракетами С-300 із Курської обл. - рф.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 08.30 протиповітряною обороною знешкоджено 475 засобів повітряного нападу противника, 249 збито вогневими засобами, 226 – локаційно втрачені:- 211 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) збито вогневими засобами, 225 — локаційно втрачені/подавлені РЕБ;- 1 балістичну ракету Іскандер-М/KN-23 збито;- 33 крилаті ракети Х-101/Іскандер-К збито, 1 - лок. втр.;- 4 крилаті ракети "Калібр" збито.Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у 6 локаціях, падіння збитих (уламки) у 8 локаціях.✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
Дорогі українці! Шановні жителі Черняхівської громади!28 червня 1996 року - визначна дата в історії українського державотворення – Верховна Рада прийняла Основний Закон України. Сьогодні ми відзначаємо 29 річницю Конституції України, яка закріпила ідеали справедливості та рівності, стала дієвим чинником розвитку демократичної держави. Державу творять люди, для яких Україна - це не тільки країна на карті, це - рідний дім, земля батьків і дітей. І за свою країну, за її демократичні цінності українці ведуть безкомпромісну боротьбу. Даючи відсіч агресору, ми відстоємо наші цінності, право на життя і свободу, усі ті фундаментальні принципи, які закріплює Конституція і на яких будується сучасна правова держава.В цей святковий день щиро бажаю кожному, в кому б'ється гаряче українське серце, щоб дух національної гордості був незламним, а віра в незалежну та квітучу Україну - непохитною. Будьмо гідними нашого минулого і Героїв сучасності! Об'єднуймось для перемоги і світлого майбутнього, в якому буде мир, процвітання, основані на демократичних засадах, які закріплені Конституцією України! Слава Україні! 🇺🇦Героям Слава!🇺🇦З повагоюНаталія РЕВЧУК,Черняхівський селищний голова