У п'ятницю долучилися до чергової зустрічі «Діалог із громадами» на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Зосередилися на ветеранській політиці. Заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита акцентував на ключових напрямах та завданнях, підбивши підсумки роботи за минулий рік. Профільна міністерка Наталія Калмикова – на наявних державних програмах, які реалізуються в межах політики героїв.Система супроводу, цифрові послуги, ветеранські простори, реабілітація, медицина, спорт – те, над розвитком чи запровадженням чого працюємо постійно на Чернігівщині.Важливий напрям – забезпечення житлом. Минулого року держава на ці цілі спрямувала для області 143,6 млн грн – сертифікати отримали 57 осіб з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ груп. Гранти на власну справу через службу зайнятості. На Чернігівщині у 2025 році – 30 позитивних рішень на суму 14,2 млн грн. Ще плюс 4 рішення цього року на суму 1,7 млн грн.Для ефективного результату потрібна координація та взаємодія на всіх рівнях. Адже лише на Чернігівщині маємо більш ніж 69 тисяч ветеранів війни та родичів загиблих захисників і захисниць.Наші ветерани заслуговують на гідне ставлення, тож не зупиняємося – працювати є над чим.
☝️ Цієї неділі Великдень святкуватимуть християни західного обряду. За тиждень це свято відзначать християни східного обряду – більшість релігійних громад Чернігівщини.❗ Сьогодні на майданчику обласної Ради Церков обговорювали питання безпеки. Ворог, з яким маємо справу, – підступний та жорстокий. Тож мусимо бути готові до будь-якого розвитку подій – і максимально убезпечити людей.У разі оголошення повітряної тривоги під час Великодніх богослужінь так само важливо дотримуватися правил поведінки та перебувати у безпечному місці.Комендантська година продовжує діяти в області: з 00.00 до 04.00. Служби у храмах варто спланувати так, щоб прихожани встигли повернутися додому до півночі і зранку прийти на освячення, не порушуючи обмежень. Мій заступник Іван Ващенко проговорив це з керівниками релігійних організацій.🤝 Говорили також про міжконфесійне розуміння. Хочу подякувати представниками усіх конфесій, що діють у нас на Чернігівщині, – за виваженість, взаєморозуміння та духовну опіку.У цей складний час і воїни, і цивільні, які сповідують ту чи іншу релігію, потребують підтримки та душпастирської опіки. Вдячний, що саме на цьому зосереджена увага наших релігійних організацій.
Зараз у Луцьку триває гасіння пожежі після нічного удару російських «шахедів». Були влучання в суто цивільні обʼєкти: росіяни знищили продовольчі склади й термінал «Нової пошти». Був пошкоджений і житловий будинок. Усі необхідні сили ДСНС України та комунальних служб уже залучені, щоб ліквідувати наслідки цієї атаки. Були сьогодні вночі під російськими ударами ще Дніпровщина, Житомирщина, Полтавщина, Одеська область, Харківщина та Хмельницька область. І ще досі є «шахеди» в нашому небі. Загалом Росія цієї ночі застосувала проти України 339 безпілотників, і близько 200 із них – «шахеди». Сьогодні буде доволі насичений дипломатичний день – багато контактів уже заплановано, і ця нічна атака фактично є російською відповіддю на дипломатичні зусилля. Ми пропонували припинення вогню на Великдень – у відповідь отримуємо «шахеди». Ми пропонували припинення вогню також і конкретно щодо енергетичних обʼєктів – росіяни ігнорують це та знову намагаються поцілити по наших підстанціях і трансформаторах. Україна працює з партнерами, щоб було більше спільних можливостей захисту життя, а Росія продовжує затягувати війну у Європі та відверто інвестує своїми розвідданими для іранського режиму в розпалення війни на Близькому Сході та в Затоці. Саме Росія є глобальною загрозою, і саме її зневага до життя і миру є тим, що перешкоджає будь-якій дипломатії. Я вдячний усім, хто підтримує наш захист життя, і кожному, хто забезпечує виконання санкцій проти Росії за війну. Чим більшим буде наш відсоток збиття російських дронів і ракет та чим більшим буде відсоток обмеження російської нафти, російської торгівлі, російського виробництва, тим швидше буде гарантована безпека і встановлений мир.
Тільки за цей тиждень Росія застосувала проти наших міст і громад понад 3000 ударних дронів, і значна частина з них – «шахеди». Також більш ніж 1450 керованих авіаційних бомб та ще 40 ракет різних типів. Росіяни не зменшують обертів війни проти нашої держави й людей та при цьому ще й відверто вкладаються в затягування іншої війни, яка призводить до глобальної дестабілізації.По Україні б’ють фактично такі ж ударні дрони, що й по країнах Близького Сходу й регіону Затоки. Проти нас балістика застосовується так само цинічно, як і проти партнерів. Дестабілізація світових ринків та блокування морських шляхів не залишили без наслідків жодну країну. Ми робимо свій внесок у гарантування безпеки. І важливо, щоб світ не втрачав часу та можливостей. Потрібні чіткі, рішучі та скоординовані зусилля, щоб дати реальний захист життю та зупинити війни. Треба будувати спільні й сучасні системи захисту, перевірені війною. Розвивати спільні виробництва сучасної та ефективної зброї. Об’єднувати можливості, щоб і в Європі, і на Близькому Сході, і в інших частинах світу можна було жити в мирі.Дякую всім, хто допомагає нам захищати життя!
У ніч на сьогодні росіяни масовано вдарили по Одесі. Жодного військового сенсу, це суто терор проти звичайного цивільного життя. Було більше 60 ударних дронів у цьому ударі по місту. На жаль, багато пошкоджень. Серед обʼєктів, які постраждали, – пологовий будинок, звичайні житлові будинки, підприємства, портова та критична інфраструктура. Наші служби продовжують працювати й допомагати на місцях, де це потрібно. На жаль, станом на зараз відомо, що одна людина загинула. Мої співчуття рідним і близьким. Більше десяти людей поранені, і серед них є дитина. Були цієї ночі також удари по Полтавщині та Дніпровщині.Кожен такий удар доводить, що Росія не хоче закінчувати війну. А отже, будь-яке послаблення тиску на неї небезпечне. А скоординована робота заради захисту людей і життя допомагатиме нам, допомагатиме обороні нашої країни та дипломатії. Дякую всім партнерам, які працюють разом з нами та підтримують наших людей. Працюємо з усіма і ми, щоб дати більше сили нашій країні та більше можливостей щодня й щоночі захищати життя в Україні – наші міста і села, нашу інфраструктуру. Спільний захист і скоординовані дії можуть спрацювати найкраще.
Зустрівся з головою Ради ветеранів при ОВА Сергієм Локтем - головним сержантом 119 бригади, оборонцем Чернігова. Вважаю, що будь-які рішення щодо ветеранів мають ухвалюватися разом із ними. Це стосується реабілітації, працевлаштування, соцзахисту й будь-яких інших ініціатив. Саме такий формат співпраці найбільш результативний: влада пліч-о-пліч із ветеранами. Подякував Сергію за роботу🤝Сьогодні є важливе рішення. До складу Ради ветеранів війни за незалежність України при профільному міністерстві обрали кандидата від Чернігівщини. На регіональних зборах більшістю голосів затвердили кандидатуру Дениса Мостовича з Корюківки. Голосували військові - учасники бойових дій та люди з інвалідністю унаслідок війни. Денис ніс службу під час АТО, ООС. Був поранений під Вуглегірськом. Повернувся до цивільного життя. Відкрив кузню завдяки Українському ветеранському фонду. Виготовляє ножі та ексклюзивні речі з дамаської сталі. А ще Денис проводить тренінги з надання першої домедичної допомоги - і не тільки для цивільних. Готовий лобіювати ветеранське підприємництво в країні. Привітав Дениса з обранням до складу Ради. Це відповідальна місія.
Важка доба для Чернігівщини. Агресор масово атакував наші міста і села ударними дронами. Усю добу повітряні атаки відбивали наші захисники. Від 7 години ранку вчорашнього дня маємо більше 200 збитих ворожих дронів. Ще частину вдалося подавити засобами РЕБ. Дякую оборонцям🤝 Після цього масованого удару по області виявляють багато решток збитих БпЛА і дронів, які посадили РЕБи. Не наближайтеся до них. Не чіпайте. Ризик детонації дуже високий. Для цього є відповідні служби - телефонуйте 101, 102, 112. Чернігівський район. Учора вдень «герань» вдарила по селу в Киїнській громаді - по звичайному подвір’ю. У Городнянській громаді пошкоджена лінія електропередач. В іншому селі - знищена оселя.Були удари по обласному центру. Через дронову атаку пошкоджені будинки, господарські споруди і авто в житловому районі міста. Також «герань» атакувала обʼєкт критичної інфраструктури. Чернігів і частина Чернігівського району без світла. Енергетики працюють. Новгород-Сіверський район. Влучання безпілотника в селі Коропської громади. Пошкоджений будинок, гараж і автівка. Було багато FPV-дронів: у Семенівці пошкоджена цивільна автівка, у Новгород-Сіверській громаді - оселя. Ніжинський район. Зранку був удар по енергообʼєкту. Знеструмлені абоненти у трьох районах - на Ніжинщині, Прилуччині і Новгород-Сіверщині. Пожежі на місцях прильотів загасили вогнеборці. Ворог не зупиняється. Зважайте на сигнали повітряної тривоги.
Детально обговорили підсумки зустрічей в Америці. Показово, що в час доповіді наших переговірників Росія запустила нову хвилю «шахедів» проти України. Команда доповіла про те, що реально звучало у Флориді: акценти, можливості й труднощі. Найбільш важливо пропрацювати гарантії безпеки так, щоб вони дозволили наблизитись до закінчення війни. Саме в безпеці ключ до миру. Геополітична ситуація ускладнилась через війну проти Ірану, і це, на жаль, додає впевненості Росії. Але фундаментальні обставини не змінились. Росія продовжує цю війну і дестабілізацію у Європі, підтримує іранський режим розвідувальними даними і таким чином затягує війну в тому регіоні, а також готується до нових конфліктів найближчими роками. Цю загрозу постійної війни в різних географіях треба зупиняти. І це можуть зробити тільки всі разом: Америка, Європа, інші глобальні субʼєкти. Потрібні зустрічі на рівні лідерів, щоб справді все вирішити. Доручив команді максимально активно працювати з партнерами далі, щоб дипломатія була змістовною і щоб вирішувалися, зокрема, гуманітарні питання, такі як обміни військовополоненими. Доручив також проінформувати європейських та канадійських партнерів щодо зустрічей у Флориді.
Після суботнього ворожого удару по енергообʼєкту в Ніжинському районі була знеструмлена значна частина області. Енергетики одразу приступили до відновлювальних робіт. Протягом декількох годин деяких споживачів заживили. Уже до вечора люди були зі світлом. ☝️Ситуацію вдалося стабілізувати. На сьогодні графіки погодинних відключень є, але їх не застосовують. Енергетики стежать за ситуацією. Треба розуміти, що енергосистема виснажена після зими. І це була одна з найскладніших зим насправді. Втім, ті рішення, які ми в області ухвалили ще восени - особливо в частині резервного живлення - допомогли уникнути найгірших сценаріїв. Цей досвід ляже в основу нашої підготовки до нового опалювального сезону. Розподілена генерація, альтернативні джерела живлення, захист обʼєктів критичної інфраструктури - всі ці пункти увійшли в План стійкості регіону. Чернігівщина отримала перший транш від уряду на реалізацію цих цілей - майже 500 млн грн. Дякую Юлії Свириденко та її команді🤝Щодо вчорашнього вибуху в Чернігові в одному із супермаркетів міста. Це сталося близько другої години дня якраз у той час, коли тривала повітряна тривога. Всі деталі зʼясовують експерти. Відомо про чотирьох постраждалих людей: трьох жінок старшого віку і молодого чоловіка. Всі у стабільному стані під наглядом лікарів. 🎥 Про оперативну ситуацію в ефірі телемарафону «Єдині новини» розказав мій радник Андрій Подорван.
Новий формат на платформі Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України - «Діалог із громадами». Сьогодні - освіта. Участь взяли, зокрема, заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита та міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Разом із керівником МВА Дмитром Брижинським і заступником голови облради Дмитром Блаушем включилися онлайн. Доєдналися також представники від громад. Такий формат потрібен, щоб, по-перше, громади розуміли міністерський трек, по-друге, мали прямий діалог з урядовцями. Ті питання, які порушували сьогодні інші регіони, є актуальними і для Чернігівщини теж. 🚌Зокрема, реформа профільної середньої освіти потребує конкретних рішень. Одне з них - підвіз дітей до академічних ліцеїв. Шкільних автобусів бракує. Розраховуємо на держсубвенцію. 🧑🏫💰Окремо проговорили підвищення виплат заробітної плати педагогічним працівникам. Це доручення Президента України Володимира Зеленського. У держбюджеті виділено значну частину коштів для реалізації цього доручення. Обласні й місцеві бюджети здійснюють дофінансування. Дуже важливо, щоб визначені категорії отримували належну збільшену заробітну плату без затримок.Майданчик Конгресу - це платформа для змістовної комунікації. Новий формат - «Діалог з громадами» - це можливість регулярно звіряти годинники громад з керівництвом країни. Дякую за конструктив.