Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - АТ "Чернігівобленерго"
Added 14 Jul 2024

АТ "Чернігівобленерго"

@chernigivoblenergo
Number of subscribers: 38 865
Photos: 3,750
Videos: 47
Links: 1,300
Description:
Інформаційний канал АТ "Чернігівобленерго". Передати покази електролічильників ви можете за посиланням tg://resolve?domain=ChernigivOEbot.

👥 Number of subscribers

38 865
Average/Day:: -50
Average/Week:: -160
Average/Month:: -492

👁️ Average views per message

15 005
Average/Day:: 10,000
Average/Week:: 23,186
ERR: 38.61%

📊 Messages per Day

2.1
Last day: 3
Week average: 1.4
Average per day: 2.1

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

24 лютого 2026 року. Чотири роки від початку повномасштабного вторгнення росії і майже 12 років від початку російської агресії проти України. Цей день назавжди розділив життя мільйонів українців на «до» та «після», ставши точкою відліку наймасштабнішої війни в Європі з часів Другої світової. 🕯 На жаль, за ці чотири роки у скарбничці пам’яті АТ «Чернігівобленерго» з’явилося аж 15 імен. Костянтин Смєлов, Олександр Крепс, Олексій Сокоринський, Іван Купрієнко, Анатолій Шекула, Дмитро Сердюк, Сергій Нікітін, Володимир Ушкаленко, Михайло Желдак, Катерина Ширай, Роман Обітоцький, Олександр Бобров, Ігор Зуйок, Анатолій Савченко, Руслан Дейнега – це люди, які у мирному житті дарували світло іншим, а в період жорстокої війни загинули на передовій, захищаючи нашу свободу, стали жертвами ворога під час часткової окупації області, були обрані ціллю просто під час роботи. Сьогодні ми дуже просимо усіх згадати їх у своїх молитвах. Адже кожне ім’я в цьому списку – це цілий світ, що згаснув, щоб продовжував ясніти наш.
Перед вами – статистика відключень у грудні, подана у зведеній таблиці. Наголосимо: у ній враховані всі (!) відключення за ГПВ, в тому числі і зміни у графіку, що вносилися за вказівками НЕК «Укренерго» протягом певних днів – додавання та скасування відключень в окремих чергах. ⚠️ Хочемо іще раз нагадати: причиною відключень є ворожі атаки на енергосистему, які не припиняються. Енергетики роблять усе можливе для відновлення сталої роботи енергосистеми, однак для цього потрібен час і відповідне обладнання, яке часто виготовляється за спецзамовленням. Також слід пам’ятати, що в Україні функціонує обʼєднана енергосистема, тому пошкодження в одному регіоні можуть суттєво впливати на ситуацію в інших регіонах, навіть якщо там не було прильотів ракет або дронів. Уся вироблена в Україні електроенергія надходить споживачам України, зараз її експорт не здійснюється, а доступна потужність розподіляється між областями залежно від кількості населення, обʼєктів критичної інфраструктури та потреб промисловості.
Чому у деяких регіонах заходи обмеження споживання вже скасовані, а в інших – відключення залишаються тривалими? Таке запитання ми зараз часто читаємо у зверненнях та соцмережах. А відповідь на нього – досить проста. Майже у кожній області зараз діють аварійно-відновлювальні роботи після масованих та локальних російських атак. От тільки рівень пошкоджень енергооб’єктів – у різних регіонах неоднаковий. Найскладнішою є ситуація у прифронтових та прикордонних з росією територіях. Тут ворог може завдавати ударів по електростанціях та об’єктах передачі і розподілу електроенергії не лише ракетами та дронами, а й ствольною артилерією, керованими авіабомбами. Тому обсяг завданих ворогом пошкоджень тут – найвищий. Інший фактор – це можливість для здійснення аварійно-відновлювальних робіт. На прифронтових і прикордонних з росією територіях майже постійно лунає сигнал повітряної тривоги, під час якої енергетикам виконувати роботу заборонено. Цього вимагають правила, адже неодноразово вже траплялись «прильоти» на електростанції і підстанції саме під час відновлювальних робіт. Ворог хоче знищити не лише інфраструктуру, а й персонал, здатний її ремонтувати. У регіонах, які атакуються ворогом рідше та розташовані далі від лінії зіткнення, енергоінфраструктура менш пошкоджена. Відновити її, зазвичай, вдається легше та швидше. Крім того, через західні області до нас заходить імпорт електроенергії із сусідніх європейських держав, який одразу можна розподіляти споживачам. За таких умов, скасувати вимушені заходи обмеження у певних областях можна швидше, ніж в інших. Зокрема, що стосується регіонів, через які не здійснюється транзит електроенергії до найбільш енергодефіцитних територій. Відключати такі області «щоб світла у всіх було порівну» – не має жодного сенсу. Знеструмлення споживачів на Закарпатті, на жаль, не додасть годин без відключень жителям прифронтового Запоріжжя. Туди «зекономлені» кіловати фізично неможливо передати. Від початку масованих ракетно-дронових атак на енергосистему у жовтні – енергетики працюють цілодобово. Роблять усе можливе, аби світло було у кожного. Для них немає «хороших» і «поганих» регіонів. Все знищене й пошкоджене ворогом – неодмінно буде відновлене й відбудоване. Але для цього потрібен час.
💡Чому в областях різна ситуація зі світлом – в одних регіонах більше, а в інших – меншеЧому в Києві світла менше, аніж у Львові? Чому загалом у західних регіонах графіки більш “лояльні”? Таке питання, серед інших, чи не найчастіше лунає в соцмережах. Відповідь криється не в несправедливості, а у фізиці.💡Головна проблема – знищена або пошкоджена генерація у прифронтових та прикордонних з росією регіонах. Окрім того, ворог цілеспрямовано нищить системи передачі – високовольтні лінії, так звані «енергетичні мости», що з'єднують регіони. Багатьом здається, що енергосистема – це спільний «казан», з якого можна рівномірно роздати світло всім. Але реальність, на жаль, складніша.Основні потужності виробництва електроенергії зараз зосереджені переважно на заході України – там розташовані атомні електростанції та заходить імпорт з Європи. Цей регіон потенційно може виробляти більше, ніж споживає. Схід, південь та центр, де генерація суттєво розбита обстрілами, є енергодефіцитними.Щоб передати електроенергію із заходу до Києва чи Харкова, потрібні високовольтні лінії та автотрансформатори. Ворог цілеспрямовано б’є саме по них. Таким чином, через пошкодження “магістралей” – електроенергія залишається «замкненою» в регіонах, де вона виробляється або куди імпортується. Тому на заході обмежень може бути менше, а в центральних, південних та східних областях дефіцит відчувається гостріше. Пропускної спроможності мереж, які не були спроєктовані для цього, просто не вистачає для транспортування настільки великих обсягів.Ситуацію ускладнюють не лише масовані атаки, а й локальні обстріли у прифронтових зонах та аварії через перенавантаження системи. Щодня щось виходить з ладу і щодня енергетики це лагодять.Отже, різниця у тривалості відключень – це не чиясь забаганка, а результат фізичних обмежень.
22 вересня. Новини української енергетики:🔸Кабінет міністрів України виділив 840 млн грн на будівництво захисних споруд для енергооб'єктів Харківщини;🔸Сервісна компанія «Горизонти» придбала спеціалізоване обладнання та отримала ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на надання послуг з використанням джерела іонізуючого випромінювання. Особливістю технології є проведення геофізичних досліджень під час буріння із передачею даних у реальному часі на поверхню. За словами компанії, такий підхід дозволяє оперативно корегувати траєкторію свердловини, скорочує час робіт та підвищує їх ефективність;🔸підготовлено другу редакцію Каталогу критично важливих технологій для енергетичного сектору України. Він містить оновлений перелік даних про ключові технології енергогенерації, актуальні для поточної критичної ситуації в енергетичній системі України, і має допомогти зацікавленим сторонам на різних рівнях визначати пріоритети у виборі технологій виробництва електроенергії і теплової енергії.
15 вересня. Новини української енергетики:🔸уряд України готується до перегляду тарифів на електроенергію для населення – чинна постанова №483, яка фіксує ціну на рівні 4,32 грн/кВт·год, діє лише до 31 жовтня. За даними Міненергетики, нинішній тариф покриває лише 34% реальної вартості виробництва та доставки електроенергії. Решту компенсує держава через механізм ПСО (покладених спеціальних обов’язків);🔸Данія розпочала нову масштабну програму фінансової підтримки для України, обсяг якої становить 375 мільйонів євро. Вона спрямована на посилення стійкості країни, впровадження переходу до зеленої енергетики та модернізацію демократичних інституцій;🔸технічне обслуговування міждержавної лінії електропередачі “Вельке Капушани-Мукачево”, яка зʼєднує Словаччину та Україну, триватиме до кінця жовтня. У цей період буде обмежено пропускну спроможність. Із 2 вересня експорт та імпорт електроенергії за словацьким напрямом відсутній. Проте ця зупинка майже не вплинула на загальні обсяги імпорту та експорту.
Дорогі друзі!Вітаю усіх вас з Днем Незалежності України 🇺🇦!Тільки згадайте, ще кілька років тому це свято ми відзначали гучними та веселими масовими заходами – концертами, ярмарками, народними гуляннями. Але вторгнення ворога дуже змінило ці традиції. Сьогодні День Незалежності – це свято, якому ми радіємо в наших серцях, а найкращий спосіб відзначити його з іншими – зробити пожертву Збройним силам України, які щодня на передовій і виборюють для нас цю незалежність. Кожен із нас має розуміти: незалежність – це не просто слово, вписане в Конституцію, це – вибір мільйонів людей, правильність якого нам, на жаль, доводиться підтверджувати кров’ю. Протягом століть на долю України та її народу випало чимало випробувань. А скільки ще їх нам доведеться пройти! Та я впевнений – українці обов’язково впораються з будь-якими викликами, адже ми – вільні, сильні і згуртовані!Слава Україні 🇺🇦!Слава нашим Героям 💪!З Днем Незалежності нас усіх 💙💛!З повагою – Голова правління АТ «Чернігівобленерго» Сергій Фелик
13 серпня. Новини української енергетики:🔸над територією Запорізької АЕС 12 серпня спостерігалося велике задимлення. У Міжнародному агентстві з атомної енергії переконують у відсутності впливу цього на ядерну безпеку ЗАЕС. Політичні ж експерти кажуть, що це просто чергове підняття ставок (зокрема через посилення проявів та створення небезпеки на ЗАЕС) перед зустріччю путіна з Дональдом Трампом;🔸НАК "Нафтогаз України" та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали кредитну угоду на 500 мільйонів євро на закупівлю природного газу. Вперше такий кредит надається під гарантію ЄС, без державної гарантії України;🔸13 серпня в Україні стартували спільні тактико-спеціальні навчання Міністерства енергетики України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Національної гвардії України, операторів критичної інфраструктури, обласних військових адміністрацій та інших партнерів, які забезпечують безпеку на енергетичних об’єктах.
‼️ Шановні споживачі електроенергії!Нагадуємо, що 3 серпня закінчується період передачі показів електролічильників за липень. Тож, хто ще не встиг цього зробити, поспішайте!‼️ До ваших послуг наша автоматична лінія ☎️ 772-902, зателефонувавши на яку передати покази можна без допомоги операторів та лінія ☎️ 772-901, яка має опцію передачі показів (для цього у меню треба обрати кнопку 2).‼️ А також наші онлайн-сервіси для передачі показів електролічильників:🔸особистий кабінет E-Svitlo – https://cn.e-svitlo.com.ua/ (‼️ якщо через більші розрахункові покази передати поточні за допомогою особистого кабінету E-Svitlo не виходить, будь ласка, скористайтесь нашими чат-ботами у Viber або Telegram)🔸Viber-bot – https://chernihivoblenergo.com.ua/in_viber 🔸Telegram-бот tg://resolve?domain=ChernigivOEbot🔸мобільний додаток E-Svitlo – завантаження у PlayMarket за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=com.choe.superbill&fbclid=IwAR2aD56RBI8cFNlKsbcdKpiMKpBaH5OTQG7cFHaHk5k3uQubRMiSHzo088
24 червня. Новини української енергетики:🔸вчора бригада енергетиків у Донецькій області потрапила під обстріл росіян. Пошкоджена робоча автівка, електромонтери не постраждали;🔸сьогодні під час виконання аварійно-відновлювальних робіт на прифронтовій території бригаду «Запоріжжяобленерго» атакували ворожі дрони. Суттєвих пошкоджень зазнав бригадний автомобіль, та найгірше – один із працівників отримав осколкові поранення;🔸Одеса отримає шість когенераційних установок від ПРООН. Це обладнання забезпечить безперебійне тепло- та електропостачання для майже мільйона мешканців навіть у разі повного блекауту;🔸Група "Нафтогаз" направила платіжну вимогу до Газпрому про стягнення 1,37 млрд доларів відповідно до Остаточного рішення міжнародного арбітражу у Цюриху. Ця сума включає основний борг за послуги з організації транзиту газу, штрафні санкції та компенсацію юридичних витрат. У разі відмови Газпрому виконати це рішення добровільно, "Нафтогаз" почне процес примусового стягнення активів російської компанії.