Працюють комунальники, благодійники, надзвичайники: у Дніпрі триває ліквідація наслідків шахедної атаки вночі проти 18 листопадаУночі проти 18 листопада Дніпро зазнав чергової шахедної атаки росії. Унаслідок удару пошкоджені житлові будинки у Соборному районі міста та частково у Центральному. Зараз на місці прильотів працюють міські комунальні служби, надзвичайники, волонтери, благодійники.«У Дніпрі внаслідок атаки шахедами уражено будівлю телеканалу «Суспільне. Дніпро» та телевежу. Через це є збої у мовленні деяких місцевих радіостанцій та телеканалів. Поруч постраждали сім багатоповерхових будинків. Близько тисячі вибитих шибок. Також пошкоджено два дахи. Поруч з понівеченими будинками розгорнуто штаб міської комісії щодо ліквідації наслідків. При Соборній адміністрації Дніпровської міськради працюватиме штаб. Проте усім мешканцям необхідно в першу чергу звернутися до Національної поліції, щоб зафіксувати факт пошкодження майна», — зазначив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.Щоб закрити вибиті вікна, на місці атаки дніпрянам благодійники видають плівку та плити OSB. Також розв?язують питання щодо відновлення у пошкоджених будинках газо- та теплопостачання. Ці проблеми планують вирішити вже до сьогоднішнього вечора.«Через атаку у Дніпрі постраждали 2 котельні. У Соборному районі припинено теплопостачання 6-7 будинків. Ми робимо все необхідне, щоб уже на ніч відновити подачу опалення у пошкоджених будинках», — додав Ігор Маковцев.Власникам пошкодженого житла для отримання допомоги необхідно звернутися до адміністрації свого району: Соборна розташована на пл. Шевченка, 7 (телефон для довідок: (068) 557-34-19), Центральна адміністрація Дніпровської міськради — на просп. Лесі Українки, 65 (телефон для довідок: (095) 426-45-47).
Мерія Дніпра та приватні енергопостачальні компанії узгодили дії для недопущення відключень електроенергії на котельняхУ Дніпрі відбулася робоча зустріч представників міської влади та приватних енергопостачальних компаній. Сторони обговорили питання стабільності електропостачання великих котелень задля безперебійного опалення будинків містян.«Зараз у Дніпрі запущено 91 % котелень найбільшого теплопостачального підприємства «Теплоенерго». Тепло є у понад 97 % житлових будинків, також опаленням забезпечена практично вся соціальна інфраструктура, а саме лікарні, школи та дитячі садочки. Проте нашою проблемою є стабілізаційні відключення. Проблема, коли велика котельня та теплорозподільчі пункти (ТРП) на різних чергах відключень і ці черги не перетинаються. Тоді живлення є або на котельні, або на ТРП. А для того, щоб тепло подавалося в будинок, ці черги мають перетинатися. Найбільше це питання стосується 4 локацій: житломасив 12 квартал, просп. Богдана Хмельницького, район вул. Янгеля та вул. Незалежності, а також вул. Робоча від вул. Національної Гвардії до Криворізького шосе», — зазначив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.Під час зустрічі представники мерії та приватних енергокомпаній домовилися про вирішення проблеми з довготривалими відключеннями об’єктів теплопостачання в районі вул. Янгеля та вул. Незалежності, а також вул. Робочої від вул. Національної Гвардії до Криворізького шосе.«Є технічна можливість вже сьогодні подати тепло мешканцям будинків на цих ділянках міста. Проте на 12 кварталі та просп. Богдана Хмельницького ми поки активно використовуємо генератори, щоб прогріти та висушити там будинки. Це стосується лише великих котелень. Прибудинкові котельні чи ті, що обслуговують 2-3 будинки, все одно потраплятимуть у графіки відключень. І така ситуація триватиме доки в державі будуть проблеми з енергетикою. Задля більш оперативного відпрацювання звернень громадян ми посилили штат гарячої лінії Дніпровської міськради. Тож дніпряни можуть телефонувати, і я особисто відстежуватиму ці звернення. І вже далі міські служби намагатимуться оперативно реагувати на них», — додав Ігор Маковцев.Також у міськраді звернули увагу на ще одну проблему – утворення повітряних пробок у системі теплопостачання будинків. Це відбувається через зниження теплоносія в радіаторах, яке виникає внаслідок відключення великих районних котелень від електропостачання.«Після відновлення електропостачання в котельні запускають насоси, але вони не здатні продавити цю повітряну подушку. Це можуть зробити лише мешканці останнього поверху будинку за допомогою спеціального крана Маєвського. Тобто мешканці мають спустити повітря у себе в квартирі і тоді циркуляція теплопостачання відновиться. Це технологічна проблема, яку зараз можуть ліквідувати лише мешканці. Проте ми і далі співпрацюватимемо з енергопостачальними компаніями, щоб взагалі уникнути подібних ситуацій», — підкреслив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.Повідомити про проблеми з теплопостачанням чи іншими послугами можна за телефонами Єдиної гарячої лінії Дніпровської міської ради: 056-732-12-12, 095-732-12-12, 096-732-12-12, 073-732-12-12.
Інтеграційний захід у Дніпрі допоміг переселенцям знайти роботу, друзів і підтримкуУ Дніпрі провели інтеграційний захід «Там, де мрії будують міста». У межах події працювали тематичні зони: «Діалог рішень», «Ярмарок можливостей», «Простір довіри» та «Дитяче містечко». Гості познайомилися із місцевими та релокованими підприємцями, з актуальними вакансіями, отримали консультації, пройшли майстер-класи й відвідали зону психологічної підтримки.«Дніпро продовжив приймати переселенців ще у перші дні повномасштабного вторгнення, і ми працюємо для того, щоб усі відчували себе частиною громади. У місті нині понад 185 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Ми вдячні громадським організаціям, міжнародним партнерам і меру міста Борису Філатову за підтримку. Для нас ВПО —повноправні мешканці Дніпра, які мають ті ж права і можливості, що й усі містяни. Попри війну, ми створюємо середовище довіри та нових можливостей», - зазначив директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради, заступник міського голови Едуард Піддубний. На форумі представили десятки громадських і благодійних організацій, які підтримують переселенців і містян. Одним з найгостріших питань для ВПО є пошук роботи. На заході працював «Ярмарок можливостей» де всі бажаючі могли ознайомитися з актуальними вакансіями у місті та обрати щось для себе. «Ми зібрали роботодавців, благодійні фонди, центр зайнятості та освітні ініціативи. Люди можуть знайти роботу, отримати консультацію, записатися на курси або дізнатися, як започаткувати власну справу. Це реальний майданчик, який допомагає людям рухатися вперед, навіть у складні часи», - зазначила начальниця інспекції з питань праці Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич. Ярмарок можливостей реалізовано в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX спільно з українським благодійним фондом Stabilization Support Services за підтримки Державного департаменту США.
Борис Філатов закликав українців до єдності та відповідальності перед важкою зимоюМіський голова Дніпра Борис Філатов опублікував великий емоційний допис, у якому відверто попередив про складність прийдешнього опалювального сезону та закликав українців не шукати винних серед своїх.Він пояснив, що енергосистема країни є взаємопов’язаною і будь-яке знеструмлення автоматично призводить до зупинки водопостачання й теплопостачання.Мер також розкритикував публічні спроби перекласти відповідальність за наслідки ворожих обстрілів між різними відомствами.«Коли в одне й те ж саме місце фактично одночасно влучають три балістичні ракети, то навіть бетонного саркофагу, як на ЧАЕС, буде замало»,
— наголосив він.Філатов звернувся до колег — міських голів та керівників громад — із закликом не починати опалювальний сезон передчасно, а діяти узгоджено та централізовано.«Опалювальний сезон повинен початися якомога пізніше. І стартувати він має одночасно по всій країні. Показова “турбота” про завчасно теплі батареї врешті зробить лише гірше»,
— застеріг він.Він також нагадав, що кожен українець має підготуватися до зими самостійно:«Я не даватиму порад про ліхтарики чи батарейки. Але повторю: кожен повинен подбати про себе. Бо простою вона точно не буде»
‼️Офіційна заява Дніпровської міської ради щодо перебоїв з електропостачанням району вулиці Робочої‼️Шановні мешканці району вул. Робочої!Питання електропостачання ваших будинків перебуває у компетенції приватного постачальника електроенергії ЦЕК та державного підприємства, які управляють обладнанням, що забезпечує живлення. Міська влада не є власником цієї інфраструктури, але захищає інтереси громади і ваше право на безпечне та стабільне електропостачання.Уночі проти 30 серпня внаслідок ворожого обстрілу було пошкоджено обладнання, яке забезпечувало електропостачання вашого району. Через це електроенергія зникла повністю.Міська влада одразу звернулася до приватного постачальника ЦЕК і державного підприємства, на балансі якого перебуває пошкоджене обладнання, з вимогою максимально швидко відновити живлення. Завдяки зусиллям енергетиків вдалося відновити постачання електроенергії за вкрай обмеженим графіком.Офіційної дати повного відновлення електропостачання відповідальні компанії поки не повідомили.Втім, за оцінками експертів: ⚫️Відновлювальні роботи триватимуть ще близько тижня.⚫️Після їх завершення обладнання лінії постачання зможе працювати на максимально доступній потужності.⚫️Повернення до штатної, надійної схеми електропостачання вимагатиме значних капітальних вкладень і додаткового часу.Міська влада від імені громади звертається до Уряду, відповідального за державне підприємство, щоб він допоміг забезпечити відновлення мереж для стабільного та безпечного електропостачання у вашому районі.Дякуємо мешканцям за витримку та взаємопідтримку.Наш головний ворог — той, хто обстрілює наше місто.Закликаємо залишатися спокійними та не піддаватися на провокації. Пам’ятайте: росія намагається використати подібні ситуації не лише у своїх інформаційних кампаніях, а й як розвідувальні дані для корегування нових ударів по місту.Водночас застерігаємо «гарячі голови»: під час війни будь-які спроби провокувати конфлікти чи дестабілізувати ситуацію працюють на ворога. Вважаємо, що на такі дії належним чином мають реагувати органи безпеки та правопорядку.Міська рада і надалі інформуватиме громаду про всі кроки, які здійснюють енергетики та урядові структури.📲Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими отримувати офіційні повідомлення.Джерело - канал «Дніпро офіційно» https://t.me/DniproCityOfficial/599
Загинув бойовий товариш та помічник заступника міського голови Дніпра Олександр СиренковПро загибель свого друга, бойового товариша та помічника повідомив заступник мера Дніпра Андрій Денисенко. Олександр воював із 2014 року — у лавах «Правого сектору» та підрозділі «Дніпро-1». У лютому 2022-го добровільно мобілізувався до 128-ї бригади ТрО (зараз – 128 ОВМБр «Дике Поле»). Попри поранення під Вугледаром, відмовився від демобілізації й продовжив службу у десанті.Ти завжди спокійно брав на себе найважчі й найвідповідальніші задачі.Як у громадсько-політичному житті, так і на фронті.Ти був завжди авторитетом для мене і для наших хлопців.Після поранень у боях під Вугледаром, маючи підстави для демобілізації, ти міг би спокійно працювати в бізнесі або очолювати якесь КП.Але ти, як і завжди, обрав захищати Україну і пішов у десантуру.Бо хто ж, як не ти…Слава і честь, Саню!Літай високо, царюй легко, друже.Зустрінемось у засвітах і ще подивимось на нові кургани та старі пороги…
- написав Андрій Денисенко.
21 серпня Будинок мистецтв запрошує завітати о 16.00 на відкриття виставки творів двох авторів Олега Гладких і Олександра Костенка. Обоє – ХУДОЖНИКИ. Обоє- ВОЇНИ- наші захисники. Обох війна змусила змінити художні майстерні на поле битви. Обоє добровольцями в перші дні повномасштабного вторгнення рф пішли захищати незалежність і територіальну цілісність України. Ця виставка продовжує цикл заходів проєкту «Вистоїмо» (керівник проєкту В.В. Слобода). Війна — безжальне зло, що закарбовує свої криваві сліди в душі та на тілі. Наші автори-воїни мужньо боронили рідну землю, а їх уважне споглядання як художників закарбовувало її красу, рани на її тілі та обличчя побратимів, надійне плече яких відчували поруч. Митці рефлексують, бо так чи інакше їх не обійшла ця війна. Між пострілом і подихом вони в своїй уяві пишуть картини, щоб потім відтворити їх на полотні. В експозиції виставки відвідувачі зможуть побачити рефлексію на буття тут і зараз під час війни з різних сторін. Мистецтво безумовно не може в прямому сенсі стримати ворога, але воно безперечно має іншу силу, силу духу, силу єдності, відтворення нескореності та пам’яті. Про авторів: Олег Гладких – архітектор за освітою, має різні будівельні спеціальності, один з ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986- му, бойовий офіцер. А ще - художник, член Національної спілки художників України. В його доробку - пейзажі, натюрморти, портрети.Олександр Костенко-відомий художник-карикатурист, автор малюнків та коміксів до декількох енциклопедій братів Капранових. Активний учасник багатьох Всеукраїнських і Міжнародних виставок і конкурсів карикатури, в яких неодноразово займав призові місця. У творчому доробку художника на сьогодні є численні ілюстрації до виданих у різних містах художніх творів, дитячих казок та театральних вистав, ікони. Особливе місце в експозиції виставки посідають портрети побратимів Олександра.НЕ ПРОПУСТІТЬ! Представлені художниками-воїнами твори, сповнені любові до людей і рідної землі.Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської радиУправління культури міста ДніпраДніпровський Будинок мистецтв
«Всю країну накриє комунальний колапс» — Філатов про наслідки скасування місцевого самоврядуванняМіський голова Дніпра опублікував пост, в якому провів паралелі між нинішніми подіями в державі й своїми попередніми застереженнями.Посилаючись на інтерв’ю дворічної давнини, він нагадав, як ще у 2023 році попереджав про загрозу згортання демократії, знищення місцевого самоврядування та концентрацію влади в однієї політичної сили. «Дуже не хочется після війни прокинутися у Беларусі-2»«Змоделюймо: …вільних медіа немає, повний контроль над правоохоронцями, знищене місцеве самоврядування, диктат однієї політичної сили. Я не кажу, що так буде, але цілком вірогідно»«Запит на справедливість потрібно реалізовувати вже сьогодні, і негативні дзвіночки - їх треба приглушувати»,
— цитує себе два роки тому Борис Філатов.Він також застеріг: якщо й надалі буде знищуватись місцеве самоврядування, це призведе не лише до політичної кризи, а й до повного колапсу у містах.«І не кажіть, що я не попереджав. А хочете ще пораду? Користуючись воєнним станом та відсутністю виборів, треба восени взяти та цинічно скасувати місцеве самоврядування. І всюди призначити своїх посіпак, а не тих, кого обрали люди.Тоді повстане вже не пасіонарна молодь, а звичайні мешканці міст. Бо всю країну накриє комунальний колапс, як зараз в громадах, де фактично знищили міських голів з місцевими депутатами»,
— резюмував міський голова.
Під час великої міжнародної конференції у Римі Філатов залучив для Дніпра ще 33 млн євро на термомодернізацію шкіл, лікарень та дитсадківЦе — кошти на продовження термомодернізації шкіл, лікарень та дитячих садків.«Більшості з вас, мабуть, не треба нагадувати, що системне утеплення фасадів Дніпро розпочав ще до повномасштабного вторгнення рф, та попри все продовжує його і зараз. Бо під час війни (зокрема й енергетичної) це дає змогу заощаджувати більше ніж 40 % споживання енергоресурсів», —
зазначив Філатов. Зі свого боку, віцепрезидент ЄБРР Маттео Патроне також відзначив системну та якісну співпрацю з Дніпром упродовж тривалих років. З 2019 року у Дніпрі зробили комплексне утеплення загалом вже близько 200 комунальних будівель. До початку повномасштабної війни місто вважалося українським лідером за масштабами таких проєктів. Нині зекономлені кошти дозволяють Дніпру, зокрема, повністю розрахуватися із запозиченнями від міжнародних фінансових партнерів та накопичувати ресурси на інші потреби міського господарства.Також Філатов провів у Римі низку інших важливих зустрічей. Йдеться про перемовини щодо ремонту однієї з міських лікарень коштом Швейцарії та добудову станцій метро за дизайном британського архітектурного бюро Zaha Hadid Architects.Мер Дніпра також подякував першій віцепрем'єр-міністерці України Юлії Свириденко та віцепрем’єр-міністру з відновлення України – міністру розвитку громад та територій України Олексію Кулебі за допомогу, увагу до проблем Дніпра та плідний діалог.
Відео з пораненими, які публікує гендир лікарні Мечникова Сергій Риженко, порушують права людини. Постраждалі, яких можна ідентифікувати, можуть звертатися до поліції та отримувати компенсації — адвокат Ростислав КравецьВідомий український адвокат (445 тис підписників в Youtube) дав свою оцінку рекламним відео керівника обласної лікарні ім.Мечникова Сергія Риженка, на яких зафіксовано багатьох поранених. Враховуючи суспільний резонанс та неоднозначність в оцінках, до відомого українського правника звернулись журналісти з проханням дати свої незалежні висновки відносно правових наслідків зйомок та розповсюдження таких відео. Висновок Кравця однозначний — на відео Сергія Риженка, викладених у соцмережах, людей було зафільмовано без явної та чіткої згоди. У більшості випадків обличчя пацієнтів, цивільних та військових, добре видно, що дає змогу будь-кому ідентифікувати цих громадян.«Такі ролики, коли ми бачимо оголені тіла, коли ми бачимо поранених і можемо їх ідентифікувати, порушують права цих людей.... Відповідно до загальних етичних стандартів такі відео не розповсюджують»,
— зазначає адвокат Ростислав Кравець. Також, на його думку, є всі підстави для розгляду комісією з лікарської етики таких вчинків керівництва і медперсоналу лікарні.Такі дії порушують особисті права пацієнтів. Постраждалі мають право вимагати видалення відео та через суд стягнути компенсацію з тих, хто його розповсюдив. Крім того, подібні дії Риженка є підставою для звернень в поліцію для притягнення до кримінальної відповідальності. «Національна поліція може розглядати справи щодо втручання в особисте життя»,
— наголосив адвокат Ростислав Кравець.За словами адвоката, етична сторона зйомок рекламного відео та його розповсюдження у соцмережі керівником лікарні та його підлеглими вкрай сумнівна:«Ми розуміємо, що ті, хто любить хайпувати на цьому, шукають нових підписників, збільшення переглядів. Однак я особисто не вважаю, що це є добре. І фактично це вже говорить про морально-етичні якості тих осіб, які це розповсюджують»,
— каже Ростислав Кравець.Адвокат наголошує: висвітлювати роботу медиків важливо, але з дотриманням етичних та правових норм щодо пацієнтів. Потрібен письмовий дозвіл людей, які перебувають на лікуванні, також необхідно ретушувати їх обличчя, щоб неможливо було ідентифікувати людей.