Source
Карпатський волоцюга | Авіатроща в Карпатахісторія пошуків МіГКолись, ще студентом, десь в ...
8 500 Views/Reach
2024-07-24 17:01
Message №1027
Авіатроща в Карпатахісторія пошуків МіГКолись, ще студентом, десь в 2010 році, я натрапив на статтю долинського мандрівника і блогера Віктора Верховинця про знахідку рештків МіГ 23 на схилах Аршиці. Якраз перед тим «познайомився» з аршицьким жерепом, й історія про рештки літака в тих їбенях мене заінтригувала. Точної локації авіатрощі ніде не було вказано, і це «пахло» крутим мандрівним квестом 😁Тиждень тому ми з групою знайшли це місце, і гештальт закрився.Головніше тут те, що пошуки місця падіння літака дали можливість познайомитись з північним схилом хребта, витоком річки Ілемка, та залишками райштоку.Всі волоцюги, учасники цієї експедиції, визнали, що дичина тут канонічна 👌Звідки МіГ на Аршиці?Літак розбився 12 жовтня 1983 року. Катастрофу спричинила помилка авіадиспетчера, через яку літак зіткнувся з горою Аршиця.Респектую пану Віктору, який досліджував ці місця, і шукав літак опираючись, фактично, на чутки. Приблизно 15 років тому мандрівник знайшов турбіну, і вище по схилу залишки самого літака. Чутки були не безпідставні))На той момент інформації про цю авіатрощу практично не було, і Віктор Верховинець реконструював цю історію з нуля.Він зібрав деталі літака і виставив фото в інтернеті, що допомогло визначити, що це був літак МіГ-23М. Пілот Володимир Уралов загинув під час навчального перехоплення через помилку офіцера бойового управління, який дав команду зайняти неправильний ешелон.Пілот на висоті 1500 м, на повному ходу, врізався в хребет висотою ~1550 м.Детальніше можете про це почитати отут👇http://zolotislova.blogspot.com/2017/01/33.htmlЛокації авітрощі, що гуляють в інтернетах - хибні. Одна з них - це місце де колись був старий пам’ятник, який встановили побратими пілота. Поставили вони його дуже приблизно, за 3 км від реального місця аварії.Другу локацію залишив, очевидно, якийсь «троль» 😈, вона теж неправильна, але заставляє шукачів грунтовно полазити жерепом)Мені подобається той факт, що точне місце катастрофи залишається квестом. Якщо й інші мандрівники, які добралися до справжнього місця аварії, підтримають цей флеш-моб, то в нас буде волоцюжна легенда, така собі «аршицька загадка».Насправді у вільному доступі достатньо інформації, аби локалізувати місце, мені вдалося, й для інших вибагливих мандрівників це не буде проблемою.Ну і місця тут дикі як має бути, дзвони не додзвонюют, кури не докувают, і дітько каже «надобраніч». Вони й оберігають цю локацію від туристів-обивателів.ЮнкерсНедалеко звідси, під Яйком Ілемським, лежать уламки літака часів Другої Світової війни. Точних координат теж нема в тирнетах, тільки опис. Теж гарна легенда, але це вже сюжет для іншого допису. На фото я скосплеїв фото Віктора Верховинця, в момент коли він знайшов турбіну. Файний квест був, дякую йому 🤝P.S.В коментарях завівся якийсь руснявий бот, уважєйте. Це зайве нагадування про те що ця соцмережа ворожа і треба думати як з неї злазити 😐