Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Будда в Конгресі
Added 14 Jul 2024

Будда в Конгресі

@buddha_in_congress
Number of subscribers: 2 292
Photos: 1,990
Videos: 218
Links: 1,310
Description:
Україно-американські та україно-британські відносини Внутрішня політика по обидві сторони Атлантичного океану Канал Олександра Краєва — директора програми "Північна Америка" «Української Призми», викладача НаУКМА З усіх питань - @alex_buddha
Source

Будда в Конгресі | Орбан — Трамп: підсумки зустрічі🇺🇸 Вчора, 7 листопада, прем'єр-міністр...

Telegram community logo - Будда в Конгресі Будда в Конгресі @buddha_in_congress
636 Views/Reach 2025-11-08 16:12 Message №3593
🇭🇺 Орбан — Трамп: підсумки зустрічі🇺🇸 Вчора, 7 листопада, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.🛢Найголовнішим питанням на порядку денному зустрічі, і за сумісництвом головною метою Віктора Орбана, було звільнення Угорщини від санкцій на російські енергоносії, які становлять 70% усіх поставок енергоресурсів до Угорщини. Це питання постало особливо гостро після того, як посол США в НАТО Метт Вітакер заявив, що Угорщина, Словаччина і Туреччина «повинні якомога швидше розробити план по відмові від російських енергоносіїв».🤔 Головним аргументом угорського прем'єра було те, що Угорщина не має виходу до моря, а отже «не може диверсифікувати поставки», із чим Дональд Трамп погодився, а згодом додав, що Угорщина купує російський газ і нафту «через об'єктивні причини».❗️Нагадаємо, що кілька тижнів тому США ввели санкції на російські енергетичні компанії «Роснефть» і «Лукойл», які займають більшу частину ринку енергоресурсів Угорщини. Якби Угорщина не відмовилась від російської нафти та природного газу, на неї були би накладені вторинні санкції. Також нагадаємо, що тиждень тому Дональд Трамп заявляв, що угорська сторона просила у США про виняток від санкцій, проте їй відомили. 🗣 «У випадку з «Турецьким потоком» та трубопроводом «Дружба» ми отримали повне звільнення від санкцій. Немає жодних санкцій, які б обмежували або робили постачання Угорщини звідти дорожчим. Це загальне та необмежене звільнення», – заявив Орбан. Та варто зазначити, що пізніше джерело в Білому домі повідомило Reuters, що звільнення було надано Сполученими Штатами лише на 1 рік.📝 Окремо варто зазначити декілька угод, що були підписані:1. Перша угода стосується закупівлі Угорщиною 2 млрд кубометрів американського скрапленого природного газу на суму $600 млн. За даними Bloomberg, цей обсяг планується розділити на 5 років, а отже частка американського газу у загальному споживанні все ще буде невеликою.2. Другий меморандум стосується ядерної енергетики. Передбачається диверсифікація закупівель ядерного палива Угорщиною, у тому числі від американської компанії Westinghouse на суму $144 млн. Окрім цього, у документі заявляється про наміри Угорщини замовити у США будівництво 10 малих модульних реакторів загальною вартістю $20 млрд. Також зазначено, що угорська сторона замовить американські технології для збереження відпрацьованого ядерного палива. Також Орбан оголосив, що АЕС «Пакш-2», яка будується під керівництвом «Росатома», буде звільнена від усіх санкцій з боку США, а це означає, що після тимчасового скасування в червні санкції будуть повністю скасовані.