Зустрівся з очільницею Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг.Висловив щиру подяку пані Кароліні за багаторічну плідну діяльність та підтримку Київщини у найскладніші часи. Вона завершує свою каденцію в Україні, і наша команда бажає їй нових професійних звершень і успіхів.Київська обласна державна адміністрація та УВКБ ООН активно співпрацюють із квітня 2022 року. У вересні того ж року було підписано Меморандум про взаєморозуміння, дію якого продовжено до кінця 2025-го. Налагоджена щоденна координація дозволяє ефективно реалізовувати спільні проєкти у сфері відбудови та гуманітарної підтримки.У результаті співпраці вдалося досягти відчутних змін для постраждалих громад. Зокрема, відновлено понад 4 000 пошкоджених будинків, що дало можливість людям повернутися до звичного життя. Допомогу отримали й ті, хто найбільше її потребував: понад 150 000 осіб скористалися гуманітарною підтримкою, а понад 100 000 — багатоцільовою грошовою допомогою.Окремим напрямом роботи стало забезпечення житлом родин, які втратили домівки. Для них встановлено 123 модульні будинки. Важливою складовою допомоги була й оперативна реакція на наслідки ворожих атак, зокрема підготовка до зимового періоду, аби громади могли почуватися захищеними.Нині триває низка спільних проєктів щодо відновлення житла у громадах, що постраждали від російської агресії, а також зі створення тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб.Дякую УВКБ ООН і особисто пані Кароліні Ліндхольм Біллінг за партнерство, системну підтримку та відданість у допомозі людям, які постраждали від війни.@Mykola_Kalashnyk
Перед стартом нового навчального року зробили ще один важливий крок для дітей Київщини.Нові сучасні шкільні автобуси отримали ще десять громад області — Володарська, Ставищенська, Узинська, Золочівська, Згурівська, Білогородська, Дмитрівська, Поліська, Кагарлицька та Калинівська (Фастівський район). Цей транспорт відповідає всім вимогам безпеки та є інклюзивним: автобуси обладнані спеціальними підйомниками для перевезення дітей у кріслах колісних. Це означає, що навчання та шкільне життя стають доступними для кожної дитини без винятку.Закупівля відбулася за кошти державної субвенції із співфінансуванням з місцевих бюджетів. Загалом цьогоріч передбачається закупівля не менш ніж 74 шкільних автобусів. У середньому громади внесли 37% вартості. Це яскраво свідчить про те, що місцева влада інвестує в комфорт і майбутнє своїх дітей.У 2025/2026 навчальному році підвезення до закладів освіти потребують понад 34,8 тисячі школярів Київщини. Усі вони будуть забезпечені організованим транспортом, при цьому майже 90% учнів підвозитимуться саме шкільними автобусами, яких в нас вже близько 430, що обслуговують більше 700 населених пунктів.Разом працюємо, щоб кожна дитина на Київщині мала рівні можливості для навчання та розвитку.@Mykola_Kalashnyk
Шаную воїнів, біжу за Героїв України — Київщина пам’ятає кожного.Сьогодні в Білогородці долучився до щорічного патріотичного забігу, присвяченого Дню пам’яті загиблих Захисників та Захисниць України. Разом із місцевими мешканцями, родинами загиблих воїнів і молоддю ми подолали дистанцію, тримаючи в серці пам’ять про всіх, хто віддав своє життя за свободу та незалежність нашої Держави.Кожен крок сьогодні — це спогад про наших Захисників і Захисниць. Кожен біг за свого — за того, за кого болить, за того, з ким хотів би бігти поруч. А я біг за всіх Героїв, за кожного воїна, який боронив Україну з 2014 року й до сьогодні. Бо болить за кожну і кожного. І ми мусимо пам’ятати, шанувати й знати, якою ціною нам дається незалежність.Їхній подвиг — у кожному нашому кроці, у кожному мирному дні на Київщині. Цей захід — щорічне нагадування, що незалежність має ціну.Пам’ятаємо. Шануємо. Перемагаємо. Бо наша пам’ять — це сила, що не дозволяє забути жодного імені. Це обов’язок перед тими, хто вже ніколи не пробіжить поряд із нами, але чиї життя й подвиг назавжди вписані в історію України.Патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» започаткував у 2018 році батько загиблого Героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенка — Олег Дурмасенко, спільно з Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком. Відтоді він став щорічною традицією й важливою подією, яка об’єднує тисячі українців у світі пам’яттю про Героїв.@Mykola_Kalashnyk
📢Онлайн-зустріч з суб’єктами підприємницької діяльності Київської області щодо питань, пов’язаних із відновленням обов’язкового подання державної статистичної та фінансової звітності, відбудеться в рамках платформи «Діалог влади та бізнесу» 29 серпня.⏰ Захід розпочнеться об 11:00. ❗ З 5 липня 2025 року в Україні відновлено обов’язкове подання державної статистичної та фінансової звітності. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни». Це означає, що подання звітності знову є обов’язковим для всіх підприємств, установ та організацій, які підпадають під державне статистичне спостереження.📌 Темою обговорення є надання підприємцям Київської області вичерпних та практичних роз’яснень щодо відновлення обов’язкового подання державної статистичної та фінансової звітності, ознайомлення з актуальними вимогами законодавства та новими підходами до організації звітного процесу.🤝Захід покликаний стати майданчиком для конструктивного діалогу між представниками бізнесу та органами державної влади, де учасники зможуть обговорити проблемні питання, поділитися практичним досвідом, отримати відповіді на конкретні запити та спільно напрацювати пропозиції для вдосконалення механізмів подання звітності. 📝Реєстрація — за посиланням https://forms.gle/fuZbcUpBQARQk6fb8 до 28 серпня включно.Також обовʼязково потрібно зазначати короткий зміст питання, яке потребує розгляду.Facebook | Telegram | X | WhatsApp
Україна піклується про своїх людей. Особливо про тих, хто найбільше потерпає від жорстокої російської агресії. Ворожі снаряди нищать міста й села, залишають рубці на серцях, крадуть спокій і навіть можливість прийти до могил рідних.Водночас, сотні людей — волонтери, медики, рятувальники, представники влади, просто небайдужі громадяни — щодня докладають титанічних зусиль, щоб врятувати та підтримати тих, хто цього найбільше потребує. Нікого не залишаємо сам на сам із бідою.Нині Київська область у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій приймає найвразливіших — маломобільних людей із прифронтових громад Донеччини: Покровської, Лиманської, Добропільської, Слов’янської, Краматорської, Сіверської, Костянтинівської, Мирноградської, Дружківської та інших.Уже тричі ми зустрічали евакуйованих на Київщині. Спершу приїхали 20 людей, згодом — ще 52. А в День Незалежності України наша область прийняла ще одну велику групу — 52 людини. Загалом 124 людини з інвалідністю та людей старшого віку вже знайшли прихисток в обласних закладах стаціонарного догляду. Тут вони мають дах над головою, турботу, увагу й медичну допомогу.Серед евакуйованих є й поранені мирні жителі — їх одразу направили на лікування.Попереду ще багато роботи. За плечима евакуйованих людей — втрачені домівки, зруйновані мрії, біль. Розв'язана росією війна забрала у них все, що будувалося роками. Але ми поруч, щоб підтримати, щоб допомогти повернути віру й силу жити далі. Ми разом. Тримаємо стрій.@Mykola_Kalashnyk
Дорогі жителі Київщини!День Незалежності — це свято, яке об’єднує нас усіх. Це день, коли ми особливо гостро відчуваємо ціну свободи й відповідальність за майбутнє Держави. Для нас незалежність — не абстрактне слово, а право жити гідно, бути собою, зберігати свою культуру і творити власну історію.Ціна цієї свободи висока. Вона вимірюється життями Героїв, які стали на захист України. Сльозами матерів і дітей, які втратили найрідніших. Зруйнованими містами й селами. Але водночас вона вимірюється силою, з якою ми підіймаємося після кожного удару, та єдністю, завдяки якій вистояли і продовжуємо перемагати.Київщина стала символом боротьби й відродження. Саме тут ворог намагався зламати Україну, але натрапив на жорсткий спротив. Сьогодні у Бучі, Бородянці, Ірпені, Гостомелі, Макарові та сотнях інших населених пунктів знову чути дитячі голоси, працюють школи, відкриваються підприємства. Ми не лише відновлюємо будинки — ми відроджуємо життя. І робимо це краще, ніж було.Наші поля й села, що годують країну. Наші громади, які підтримують військових і переселенців. Наші лікарі, освітяни, волонтери, підприємці, що працюють у надзвичайно складних умовах. Усі разом вони творять незалежність тут і зараз. І кожен — частина великої сили України.Ми будуємо простір, де є місце для кожного. Де дитина зростає в безпеці, де кожен має рівний доступ до освіти, медицини, роботи. Така незалежність — це наша щоденна праця.34 роки тому ми отримали шанс мати власну Державу. Сьогодні ми доводимо, що гідні цього шансу. Історія України — це історія сили, нескореності та величезної любові до рідної землі.Вітаю всіх з Днем Незалежності України!Хай серце кожного українця буде сповнене віри, єдності й прагнення творити сильну й вільну країну. Перемога буде за нами!Слава Україні! Героям слава!@Mykola_Kalashnyk
Напередодні Дня Незалежності у Бучі відбувся Молитовний сніданок. Перед його початком ми вшанували пам’ять усіх загиблих і закатованих українців у розв'язаній росією війні. На Алеї Героїв схилили голови перед воїнами, які віддали життя за свободу та незалежність України. Також Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив літію біля Меморіалу жертвам російської окупації на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного.Участь у заході взяли представники різних конфесій та релігійних організацій, які входять до складу Ради Церков Київщини, військові капелани, народні депутати та місцева влада.Ми зібралися як єдина українська родина. У наших молитвах звучить ім’я України, а в серцях — прагнення до справжньої перемоги добра над злом. Згадуємо всіх, хто віддав життя за нашу незалежність. Їхній подвиг назавжди залишиться в серцях українців і буде орієнтиром для майбутніх поколінь.Кожен відновлений будинок, школа чи лікарня — це данина пам’яті Героям. Разом із міжнародними партнерами ми творимо майбутнє, де сила права перемагає право сили. Увесь цивілізований світ бачить у нас незламну волю до свободи та мужність, яка надихає союзників.Україна буде вільною, сильною і квітучою. Ми вже довели, що нас неможливо поневолити. І ми переможемо. Слава Україні! Героям слава!@Mykola_Kalashnyk
Триває відновлення закладів освіти Київщини. Разом із представниками замовника та підрядних організацій перевірили хід робіт у садочку «Веселка» в Гостомелі, садочку «Дюймовочка» у Василькові та Бузівському ліцеї.Щодо цих об’єктів надходили звернення від батьків щодо повільних темпів робіт, тому їхнє відновлення тримаю на особистому контролі. Дав чіткі доручення місцевій владі та підрядникам: діти не можуть чекати — треба прискорюватися й працювати якісно.Завдяки нещодавньому рішенню Уряду Київська область отримала додаткові 300 млн грн із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф. Ці кошти допоможуть відновити майже тисячу квартир і відкрити двері шкіл та садочків для понад 1200 дітей — з надійними, сучасними укриттями, де вони почуватимуться в безпеці.Садок «Веселка» в Гостомелі розрахований на 10 груп і 240 малюків. Плануємо відкрити його вже до кінця поточного року. Усередині тривають оздоблювальні роботи, а на подвір’ї облаштовують територію. Це один із наших першочергових об’єктів, адже для дітей важливо повернутися у свій садок якнайшвидше.Бузівський ліцей, розрахований на 420 учнів, зазнав пошкоджень під час бойових дій. Основною перешкодою для відновлення була відсутність фінансування. Після ухваленого Урядом рішення кошти спрямовані, і відновлення має бути завершене в повному обсязі.У садку «Дюймовочка» у Василькові, що також постраждав від російської агресії, триває капітальний ремонт. Заклад розрахований на 240 місць і 12 вікових груп. Водночас головною проблемою залишається нестача працівників: роботи просуваються надто повільно. Підрядник має терміново посилити бригади, аби вийти на необхідні темпи.Наше завдання — повернути дітям Київщини безпечне дитинство. Ми зробимо все, щоб вони навчалися і виховувалися у гідних умовах. Жоден із об’єктів не залишиться поза увагою.@Mykola_Kalashnyk
Узяв участь у засіданні 33-ї сесії Київської обласної ради разом із в. о. голови облради Ярославом Добрянським та депутатським корпусом.Жителі Київщини очікують від влади конкретних рішень, що гарантуватимуть безпеку, розвиток і гідну якість життя. На розгляд депутатів нами було винесено 12 невідкладних питань щодо внесення змін до чинних програм та ухвалення нової.Серед ключових рішень:У програмі «Здоров’я Київщини» передбачаємо додаткове фінансування для капітального ремонту приміщень дитячої лікарні та обласного центру ментального здоров’я, а також придбання сучасного обладнання. Це дасть можливість створити якісні умови для лікування дітей і підтримки тих, хто пережив полон чи брав участь у бойових діях.У програмі «Оборона та спротив Київської області» — фінансування збільшено на 140 млн грн для посилення матеріально-технічного забезпечення наших Захисників і Захисниць. Це рішення — відповідь на запити військових формувань і конкретна допомога тим, хто сьогодні боронить країну. Також виділено кошти на розвиток обласного Центру підготовки населення до національного спротиву для підготовки добровольців.Соціальна підтримка Захисників і Захисниць — у межах обласної програми закладено 41 млн грн на розвиток ветеранських просторів: закупівлю пристосованого транспорту для роботи соціального таксі, його модернізацію, облаштування приміщень і проведення заходів. Це важливий крок для адаптації ветеранів та підтримки їхніх родин. Київщина має стати регіоном, де кожен ветеран відчуває піклування й вдячність суспільства.Ремонт і розвиток дорожньої інфраструктури — заплановано відновлення та будівництво мостів через річки Трубіж, Ірпінь і мостової споруди на дорозі у Вишгородському районі, а також ремонт інших об’єктів дорожнього господарства. Це важливо не лише для зручності мешканців, а й для обороноздатності, адже якісна логістика забезпечує швидке переміщення військових і гуманітарних вантажів, а також доступність соціальних послуг для громад.Розроблено й нову програму, яка допоможе громадам Київщини у створенні містобудівної документації. Її мета — забезпечення збалансованого комплексного розвитку територій шляхом проведення містобудівного моніторингу реалізації Схеми планування території Київської області, підготовка проєкту змін до неї, а також розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад.Усе це конкретні рішення, які відповідають викликам сьогодення. Вони спрямовані на зміцнення обороноздатності, розвиток медицини, соціальну підтримку військових та відновлення інфраструктури.Дякую депутатам за конструктивну роботу.@Mykola_Kalashnyk
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури відновлює дев’ятиповерхівку в ІрпеніНа вулиці Северинівська, 131 тривають роботи у багатоповерхівці, що постраждала через військову агресію рф, у якій проживало 107 сімей.🔸 Фахівці розпочали відновлення з демонтажу пошкодженої частини багатоповерхівки та відновлення зовнішніх стін. Також утеплили фасад, встановили вікна та балконні конструкції, провели ремонти внутрішніх стін.Наразі виконуються роботи на даху. Будівельники влаштували огородження покрівлі та вклали 2 шари покрівельного матеріалу. Також провели утеплення накривок вентканалів. Тривають роботи з монтажу оцинкованих накривок парапетів. У місцях загального користування встановлюють огородження. Паралельно тривають покрівельні роботи вхідних груп.Також відновлюємо благоустрій прибудинкової території. Тут вже зробили основу з щебеневим підсиленням для влаштування відмостки.🔸 Відповідно до проєкту капітальний ремонт будинку буде виконано відповідно до вимог безбар’єрності та доступності.