Source
Книжкове порося🐷 | Звіяні вітромКнига 1⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Не завжди перечитування чогось через баг...
150 Views/Reach
2025-09-23 16:16
Message №744
Звіяні вітромКнига 1⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️Не завжди перечитування чогось через багато років приносить задоволення, але, на щастя, це той самий випадок.Це історія про Південь США до, під час і після Громадянської війни. Перший том охоплює саме воєнний період. Враховуючи сучасні реалії саме тема війни привертає найбільше уваги. Як люди проживали зміни і як приходило усвідомлення, що «як раніше» вже не буде.Скарлетт, як головна героїня, цікава тим, що вона неприємна особа, проте незважаючи на її численні недоліки є в ній щось таке, що привертає увагу. Також при всій повазі авторки до культури Півдня досить легко зчитується розуміння її нежиттєздатності. Тож не сильно виходить критикувати Скарлетт, коли вони єдина хто здатна здобути їжу на стіл.Тема рабства і звинувачення в романтизації. Я читаю роман як текст із південної перспективи своєї епохи: фокус обмежений, персонажі багато чого не бачать і не рефлексують. Але навіть так видно безправність і асиметрію - з того, що поневолені можуть/не можуть робити.Коли Скарлетт холоднокровно розмірковує, що можна розлучити дитину з матір'ю, а потім біжить втішатися до своєї.Чи вважає що рабам "добре в них", при цьому знає що втекти вони не можуть, бо їх зловлять патрулі. Якщо все «добре», навіщо тоді патрулі?👀 #відгук #звіяні_вітром #перечитування