Source
Отець Богдан live | В коментарі до минулого посту Євген написав, що Трамп імпічменту боїть...
53 Views/Reach
2026-01-09 10:10
Message №15122
В коментарі до минулого посту Євген написав, що Трамп імпічменту боїться. І, схоже, це дійсно так, і боїться він того імпічменту вголос. Він прямо попередив своїх республіканців, що якщо вони програють вибори у листопаді 2026 року, демократи «знайдуть причину» і спробують запустити йому третій імпічмент. Отака «велич держави», коли головний страх не Кремль, а власний Конгрес.Чому він не тисне Росію по-справжньому? Бо мислить світом, намальованим по мапі Меркатора: де Росія виглядає, як півпланети, а значить автоматично «наддержава». В голові Трампа існують три гравці: США, Китай та Росія. Усе інше, за його логікою, десь між «фоном» і «додатком до переговорів».І найсмішніше, що Європа під цю короткозору картинку не влазить. ЄС більший за США за населенням, а економіка в тому ж ваговому класі, по цілому ряду параметрів Європа навіть попереду. Але коли ти роками говориш тихо, тебе читають як примітку дрібним шрифтом. У міжнародній політиці чемність часто плутають зі слабкістю.Тому ми й бачимо це дивне кіно: Вашингтон живе страхом імпічменту, Москва живе страхом відповідальності, а Україна має жити не надією на чужі настрої, а планом, силою і власною суб’єктністю. Бо мапа Меркатора не змінює реальність, вона тільки зручно бреше.