Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - База: Дніпро та область
Added 06 Dec 2025

База: Дніпро та область

@bazadnipro
Number of subscribers: 18 330
Photos: 25,000
Videos: 6,370
Links: 19,100
Description:
https://t.me/+n1HE9zEEVdY2NWI6 - посилання щоб підписатися

👥 Number of subscribers

18 330
Average/Day:: +33
Average/Week:: +133
Average/Month:: +517

👁️ Average views per message

2 857
Average/Day:: 2,640
Average/Week:: 2,777
ERR: 15.59%

📊 Messages per Day

0.3
Last day: 8
Week average: 1.1
Average per day: 0.3

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

Після повідомлень про евакуацію у Шахтарському в мережі поширюються тези, мовляв, якщо оголосили евакуацію – то «місяць-півтора», і далі почнуть евакуювати інші громади. У цьому контексті згадують Павлоград.Розумію, чому це лякає. Коли лінія фронту підходить ближче, кожне таке повідомлення влучає в найбільший страх.Але такої формули не існує. «Місяць-півтора» – не розрахунок, а страх, якому надали вигляд точної дати.Говорити про загрози потрібно. Але коли будь-яке повідомлення перетворюють на готовий сценарій катастрофи, то це вже не інформування. Це нагнітання, яке тільки посилює страх.Загроза з боку Донеччини зросла. Усі це розуміють. Я ще в січні минулого року писав про ризики для прифронтових громад. Причина проста: ми межуємо з Донецькою та Запорізькою областями, які Росія намагається окупувати повністю.Але пройти суходолом і зробити з Дніпропетровщиною те, що хоче РФ, ворог не може. Аж ніяк.Головна загроза зараз – повітряна. FPV-дрони, КАБи, «шахеди», ракети.Коли наші Сили оборони зменшують можливості ворога фінансувати війну, від Росії нічого, крім ескалації, очікувати не можна.Передусім за рахунок атак «шахедами» та ракетами.Саме тому ще раз: обов’язково реагуйте на сигнали повітряної тривоги. Як би банально це не звучало на п’ятому році повномасштабної війни.
Військовий Максим Голосний підняв питання, яке, справді потребує чіткої відповіді від держави.За його словами, українське законодавство передбачає, що посадові особи державних підприємств прирівнюються до категорії осіб, для яких існують обмеження щодо наявності іншого громадянства. Саме тому він ставить питання: чи могла людина з подвійним громадянством законно очолювати державне підприємство та, за необхідності, отримувати доступ до державної таємниці?У своєму дописі Максим Голосний згадує генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, навколо громадянства якого дискусії точаться вже не перший рік.І справді є публікації авторитетних українських ЗМІ 2016–2019 років, у яких повідомлялося, що Ігор Смілянський має громадянство України та США. Сам Смілянський це не спростовував. Та чи має він зараз подвійне громадянство – невідомо.Отже саме питання виглядає цілком логічним і суспільно важливим. Якщо у відкритому доступі багато років існує інформація про наявність у керівника стратегічного державного підприємства іншого громадянства, то суспільство має право отримати чітку і зрозумілу офіційну відповідь. Підписатися на Базу I Написати нам
Ще одна складна дилема прифронтового Нікополя. Мешканці закликають місцеву владу відключити домофони та залишити під'їзди відчиненими, щоб під час атак FPV-дронів люди, які опинилися на вулиці, могли швидко сховатися. І сама поява такої ідеї підсвітила болючу проблему: люди фактично розглядають під'їзди як найближче укриття, бо укриттія як таких немає або недостатньо. Втім, мешканці одразу звернули увагу й на інший бік питання. У Нікополі чимало порожніх квартир, власники яких виїхали через постійні обстріли, тому відкриті під'їзди, це додаткові ризики для майна. Адже мародерство в місті також присутнє.  Крім того, люди скаржаться, що в під'їздах нерідко смітять сторонні або справляють нужду, а прибирати наслідки доводиться самим мешканцям.Дехто вже знайшов власний компроміс: вдень двері залишають відчиненими, а на ніч знову замикають. Але сама дискусія  показує, в яких непростих умовах живе сьогодні Нікополь, де навіть звичайний домофон стає питанням безпеки та виживання. Підписатися на Базу I Написати нам
🟥13.06.2026.Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на 18:30.▪️Нікопольський район.Окупанти били безпілотниками й артилерією по райцентру, Покровській сільській, Червоногригорівській, Марганецькій та Мирівській громадах.Сталися пожежі. Пошкоджені 6 приватних та багатоквартирний будинки, підприємство, господарська споруда, адміністративна будівля, авто. ▪️Кам’янський район.Внаслідок атаки БпЛА у Камʼянському пошкоджені 3 приватні оселі, 2 господарські споруди, прибудова й 2 авто. ▪️Синельниківський район.У Шахтарському через атаку БпЛА постраждав чоловік 63 років. Пошкоджені 4 багатоквартирні будинки й 2 авто.По Васильківській громаді вдарили двома КАБами. Пошкоджений приватний будинок й господарська споруда. ▪️Криворізький район.Безпілотниками гатили по Кривому Рогу та Зеленодольській громаді. Сталися пожежі. Пошкоджені приватний будинок, 2 авто, підприємство, газогін та інфраструктура. ▪️Павлоградський район.У Павлограді через атаку БпЛА пошкоджені 2 приватні оселі, будівля та лінія електропередачі. Микола Лукашук, голова облради. Підписатися на Базу I Написати нам
⚠️ Нова небезпечна тенденція серед підлітків. Звертаємо увагу правоохоронців.Вчителька розповіла про неприємний інцидент у парку Глоби.Сьогодні під час прогулянки з учнями початкової школи невідомий хлопець підійшов до неї та без будь-якої причини облив водою з іграшкового пістолета, направляючи його просто в обличчя. На запитання про причини такого вчинку відповів: «Мені так захотілося». Дівчина, яка була разом з хлопцем лише посміхалася і заявила, що він «має на це право».Останнім часом дедалі частіше можна побачити так звані «челенджі» та підліткові розваги, суть яких провокувати незнайомих людей на емоції, конфлікти або приниження. І якщо сьогодні це вода з іграшкового пістолета, то завтра наслідки можуть бути значно серйознішими.Особливе занепокоєння викликає те, що подібне сталося на очах у молодших школярів.Звертаємо увагу правоохоронців та батьків на такі випадки. Якщо це справді нова небезпечна «гра», то реагувати на неї потрібно зараз, поки вона не призвела до більш серйозних наслідків.Підписатися на Базу I Написати нам
За даними FT, Абрамович привіз до української столиці певні пропозиції від частини російських еліт щодо можливих варіантів завершення війни. Що саме це за план, наразі невідомо. Але в публічному просторі вже з'явилася реакція американської сторони. Держсекретар США Марко Рубіо нібито назвав ці пропозиції малореалізованими, принаймні в найближчі місяці.Втім, є ще цікаві контакти.З'являється інформація про неофіційні контакти між Заходом та представниками російських еліт. Серед прізвищ, які згадуються, Дмитрієв, молодший Патрушев, Кірієнко, Бортніков, Стєпашин, Лавров та інші впливові фігури російської політики й бізнесу.І тут вимальовується цікава тенденція. Практично всі учасники цих неформальних контактів пропонують ті чи інші варіанти припинення війни або хоча б моделі подальшого співіснування Росії та України. Серед сценаріїв навіть згадується формат двох Корей із міжнародними гарантіями ненападу.Фактично з усіх прізвищ, які сьогодні фігурують у таких контактах, найбільш жорстку позицію продовжують займати лише путін та лавров. Решта, схоже, вже принаймні обговорюють різні варіанти того, як може виглядати завершення війни або життя після неї.Сама кількість таких контактів свідчить про те, що за лаштунками явно триває активна робота. Можливо, саме так і виглядає справжня дипломатія, через десятки закритих розмов, про які ми дізнаємося значно пізніше.Чи означає це, що мир близько? Навряд чи.Єдине тішить, що дедалі більше людей у різних кабінетах уже думають не тільки про те, як воювати далі, а й про те, як закінчити війну.#Колонка_редактораПідписатися на Базу I Написати нам
Хто має заплатити за відбудову всього, що зруйнувала Росія?Логіка проста: російський експорт має фінансувати українське відновлення. Газ, нафта, метал, добрива, критичні ресурси.Постачаєш у Європу – заплати за те, що Росія зруйнувала.На мою думку, один із реальних шляхів – окремий податок на будь-який російський експорт до Європи.Транскордонний податок на Росію. Або податок на відновлення України. Будь-який російський товар у ЄС має давати гроші на відновлення України.Нікопольщина, Синельниківщина, Межова, Новопавлівка, Покровська громада, Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Апостолове.Будинки, водогони, школи, лікарні, енергетика.Хто має платити за відновлення усього цього?Росія. Але поки в неї один із найбільших ядерних арсеналів у світі, ніхто просто не прийде в Москву і не змусить підписати чек за Каховку, Нікополь, Маріуполь, Бахмут, школи, лікарні й будинки.Юридично це складний процес. Але складний не означає неможливий.Європа вже має CBAM – податок на вуглецевий слід товару. Якщо можна рахувати вуглецевий слід, можна рахувати і слід російської агресії.Російський товар має не тільки вуглецевий слід. Він має слід Маріуполя, Бахмута, Нікополя, Каховки. Слід зруйнованої енергетики, розбитих лікарень, шкіл, мостів, водогонів, будинків і цілих громад.Європейці часто говорять, що Україна є форпостом Європи.Ок.Якщо ми форпост, тоді цей форпост треба не лише підтримувати словами.Його треба фінансувати конкретним механізмом.Кожна тонна російського металу, кубометр газу, барель нафти, партія добрив або критичної сировини, якщо вона заходить у Європу, має автоматично враховувати гроші на відновлення України.Окремий податок. Окремий фонд. Окреме цільове призначення.Заморожені російські активи – теж шлях. Його треба дотискати.Але цього мало. І це повільно.Потрібні два інструменти одночасно: заморожені активи і транскордонний податок на російський експорт. Це має стати частиною української дипломатичної позиції у розмові з ЄС.У нових санкційних рішеннях має з’явитися ще один блок: принцип фінансування українського відновлення через російський експорт.І тоді Росія платитиме не тому, що захотіла.А тому, що її змусять правила.А Україна отримає реальний ресурс на відновлення.
Україна готова припинити вогонь повністю – для часу, коли триватимуть перемовини. Спроба встановити реальну тишу – це найкращий старт, щоб почати говорити один з одним. Ви знаєте, що моніторинг припинення вогню по лінії зупинки можуть забезпечити Сполучені Штати. У країна готова до обміну військовополоненими за принципом «всіх на всіх», і це може стати хорошим прологом до закінчення війни. Якщо ви особисто у своїх думках не прийдете до ідеї, що цю війну час завершувати, Україна продовжить боротися за своє існування. У нас будуть ті, хто нас підтримає. Але й вам доведеться значно більше боротися за ваше існування – не Росії, а ваше особисте. І це не погроза від мене чи України. Це факти російської історії, які ви добре знаєте: коли Росія втомлюється, відбуваються зміни. Ми можемо працювати на таку втому. Ви можете зупинити свою війну. Це цитата з листа Зеленського до путіна. Повністю лист можна почитати тут А як ви думаєте, чи є шанс, що з цього вийде щось реальне?Не вірю. Кремль знову висуне свої умови 👎Дуже хочу вірити, але поки що очікування невисокі 🤷‍♀️Вірю. Нарешті це станеться 👍Підписатися на Базу I Написати нам
Схоже, у Павлограді просто на наших очах зростає «майбутня маніячка».Мова про дівчину, яка систематично знущається з котів і викладає це у соцмережі. Наскільки відомо, з батьками вже говорили, на ситуацію звертали увагу. Але історія триває.І тут хочеться нагадати одну дуже жахливу річ.Історія Дніпропетровщини вже знає випадок, коли все починалося саме зі знущань над тваринами. А закінчилося серією жорстоких убивств людей.Саме тому не треба розповідати, що це «дитина бавиться», «переросте», «такий вік» або що це наслідки війни. Ні. Більшість людей війна зробила більш співчутливими до чужого болю. А отримувати задоволення від страждань беззахисної тварини — це зовсім про інше.Ба більше, дівчина навіть не намагається приховувати свою поведінку. Навпаки, називає знущання над тваринами своїм «фетишем» та погрожує людям, які роблять їй зауваження.Тобто мова вже не про випадковий вчинок чи дурний жарт. Людина усвідомлює те, що робить, і демонстративно виставляє це напоказ. Це вже серйозний сигнал тривоги.Тому дуже хочеться, щоб правоохоронці звернули увагу на цю історію зараз, а не тоді, коли буде вже пізно.Підписатися на Базу I Написати нам
Чи справді є шанс на мир? Прочитав про це матеріал видання РБК-Україна. І цього сьогодні хоче кожен: щоб війна нарешті закінчилася. І був мир.Особливо ті, хто живе поруч із фронтом і щодня на собі відчуває, як Росія б’є по наших громадах і містах.Нікополь, Марганець, Синельниківщина, Васильківська громада, Покровська громада, Межова, Новопавлівка та інші наші громади живуть де-факто у війні.Багатьох війна вигнала з рідних домівок. І всі хочуть повернутися. Туди, де жили, де виросли, відбудувати все, що зруйновано.Там люди не з новин знають, що таке обстріли, FPV-дрони, зокрема на оптоволокні, КАБи, тривоги і постійна небезпека.А що таке «шахеди», «Іскандери» та крилаті ракети, на жаль, добре знають не лише прифронтові міста. Це вже досвід усієї країни.Тому людям потрібна тиша. Навіть кілька спокійних днів для прифронтових громад сьогодні мають значення.Потрібен мир, після якого не почнеться нова війна. Щоб можна було планувати життя, виховувати дітей вдома, працювати, відновлювати бізнес, розвивати громади.Не жити з постійною думкою, що завтра, може, доведеться виїжджати. Не чекати, що будь-якої миті прилетить балістика, чи «шахед», чи FPV.Ми не маємо права на ілюзії.Коли Росія не може швидко досягти свого на фронті, вона тиснутиме інакше. Масованими ударами по наших містах. Спробами розхитати внутрішню ситуацію. Інформаційними атаками. Страхом. Будь-яким приводом, який можна використати проти нас.Це треба розуміти. Спокійно, без паніки, але чесно.І водночас ми бачимо іншу картину.Наші Сили оборони роблять війну для Росії дедалі дорожчою.За даними міністра оборони Михайла Федорова, восени минулого року Росія втрачала близько 67 військових за кожен квадратний кілометр захопленої землі. Навесні – майже 180. Це ціна, яку ворог платить за кожен крок уперед.Українські дрони, удари по логістиці, НПЗ, складах, командних пунктах та всьому, що живить російську воєнну машину, вже дають результат.Interfax із посиланням на Московську паливну асоціацію пише, що на АЗС Москви суттєво дорожчає пальне.А в Новій Москві вже з’явилися повідомлення про обмеження продажу пального: до 60 літрів бензину і до 100 літрів дизеля в одні руки.Про Крим я вже не кажу. Там із пальним настільки «все добре», що вже вводять обмеження.Для країни, яку роками називали «світовою бензоколонкою», такі речі – показові.Коли у «бензоколонки» починаються проблеми з бензином, це означає одне: удари по російській воєнній економіці працюють.Саме так з’являється шанс на мир.Не тому, що Кремль раптом захотів миру. І не тому, що самі слова про переговори щось гарантують.А тому, що Україна, Президент, Сили оборони, наш ВПК і технології роблять все для того, щоб війна для Росії стала максимально дорогою.У цій ситуації наша країна матиме сильнішу переговорну позицію.Бо будь-які переговори впираються не в заяви дипломатів, а в реальний баланс сил на фронті й в економіці.Саме за цей баланс сьогодні бореться Україна і наші Сили оборони.А сильна позиція – це єдиний шлях до справедливого миру.Матеріал РБК-Україна важливий своєю головною думкою: шанс на мир можливий через зростання ціни війни для Росії.Дуже хочеться, щоб назва «Шанс на мир» справді стала реальністю. І якомога швидше.