Source
Багачевська міська рада | Звернення міського голови з нагоди 39-ї річниці Чорнобильської катастр...
1 500 Views/Reach
2025-04-26 06:01
Message №18440
Звернення міського голови з нагоди 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастрофШановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, потерпілі від її наслідків, жителі громади!В минуле відходять страшні події квітневої ночі 1986 року коли на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався потужний вибух, який розділив життя українців на "до" і "після". Квітуча поліська земля почорніла від смутку, ліси одяглися в руді кольори спаленого радіацією листя, донедавна гамірні від дитяґчого лементу вулиці оніміли від пустки. Згорьовані переселенці назавжди покинули населені пункти території, яку почали називати "зоною відчуження".А відчайдушні, мужні і відважні українці разом з представниками інших народів розпочали ліквідовувати наслідки атомного пекла. Перший нерівний бій з розбурханою стихією прийняли пожежники і військові. А далі на ліквідаційні роботи були направлені представники різних професій: медики, будівельники, автодорожники, водії, хіміки та інші. В зоні стихійного лиха працювали й науковці, адже до цього не було досвіду подолання наслідків таких аварій. До великої армії ліквідаторів долучилося й чимало жителів нашої громади. Всі вони, не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, захистили світ від радіаційного лиха. Нині в місті та селах громади проживає 196 учасників ліквідаційних робіт, 399 потермілих внаслідок аварії та 248 дітей, які мають статус постраждалих. Низько вклоняюся всім ліквідаторам, які в ті тяжкі дні працювали в зоні радіаційного лиха по ліквідації наслідків трагедії. Щиро зичу вам, вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя й добра. Хай завжди поруч з вами буде людська вдячність, повага та турбота за вашу відданість та мужність.Чорнобиль постійно збирає свої криваві жнива і вже 140 осіб, з числа потерпілих та ліквідаторів відійшли у Вічність.Світла і незгасна пам'ять всім, чиє життя відібрав палаючий енергоблок Чорнобильської АЕС, хто став його жертвою внаслідок радіаційного впливу на здоров'я. Ми маємо пам'ятати цей гіркий урок щоб у подальшому не траплялось таких катастроф. Всім українцям і нашій країні бажаю єднання, адже в єдності наша сила. Миру бо його реальну цінність відчуваєш лиш тоді, коли на рідній землі йде війна. Злагоди, бо лиш вона дасть нам змогу подолати всі труднощі, припинити війну в Україні, здобути перемогу і побудувати потужну процвітаючу державу. Щастя всім, Божого благословення та мирного неба над головою. З повагою міський голова Олександр Заборовець