Source
АВДІЇВКА 🇺🇦 ЮА | Зелені ріки, кисільні береги. Донецьк дедалі більше нагадує декорацію ...
232 Views/Reach
2025-10-09 18:14
Message №18196
Зелені ріки, кисільні береги. Донецьк дедалі більше нагадує декорацію до фільму про постапокаліпсис. Окупанти спершу залишили місто без питної води, а тепер заливають у батареї воду з хімікатами, щоб уникнути «зливів». А оскільки каналізація напівмертва, токсично-зелені потоки розливаються вулицями, топлять будинки та стікають у водойми.Зеленого кольору воді надає речовина уранін. Причому самі окупанти застерігають: людині, яка проллє її на себе, знадобиться два тижні і 100 літрів води, щоб відмитися. Про те, що все це поллється містом і нищитиме природу, ніхто не подумав. Як людям тепер робити «продувку» системи чи ремонтні роботи - теж нікого не цікавить.Ці «зелені ріки» - точна метафора самих окупантів: чужорідні, неприродні, з першого погляду викликають відразу та псують все довкола. І варто лише вляпатися - відмиватися доведеться дуже довго. За ту гуманітарну й екологічну катастрофу, яку росіяни вчинили на Донеччині, вони обов’язково мають відповісти. І будь-який вирок буде для них занадто м’яким.