Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Пхеньянська Правда🇺🇦
Added 14 Jul 2024

Пхеньянська Правда🇺🇦

@asian_ukraine
Number of subscribers: 23 679
Photos: 17,400
Videos: 11,900
Links: 12,300
Description:
Український канал про геополітику в регіоні Індо-Пацифіки. Доступно про всі аспекти політичного, економічного та соціального життя країн Азії з точки зору України. І не тільки... Підтримати проєкт: @asian_uadonat 🗣https://t.me/Tony_Skif

👥 Number of subscribers

23 679
Average/Day:: +18
Average/Week:: -2
Average/Month:: +189

👁️ Average views per message

4 083
Average/Day:: 4,630
Average/Week:: 3,710
ERR: 17.24%

📊 Messages per Day

0.9
Last day: 20
Week average: 2.9
Average per day: 0.9

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

🇯🇵 Японія формує коаліцію "середніх держав" у сфері штучного інтелекту🤖🇫🇷 Японія активізує дипломатичні зусилля у сфері штучного інтелекту, прагнучи зменшити залежність від технологій США та Китаю. У п'ятницю Токіо та Париж провели перший високорівневий діалог з питань ШІ, який став результатом домовленостей між прем'єр-міністеркою Японії Санае Такаїчі та президентом Франції Еммануелем Макроном. Центральною темою стала так звана "AI sovereignty" - здатність країн самостійно контролювати власні дані, обчислювальні потужності та розвиток технологій.🇮🇳🇧🇷🇲🇾🇬🇧 Окрім Франції, Японія цього року створила або готує аналогічні механізми співпраці з Індією, Бразилією, Малайзією та Великою Британією. Токіо розраховує об'єднати держави, які не хочуть потрапити в технологічну залежність від Вашингтона чи Пекіна. Особливий акцент робиться на країнах Глобального Півдня, де існують побоювання стати "цифровими колоніями" великих технологічних держав.🤷‍♂️ Учасники діалогу також обговорили використання штучного інтелекту в оборонній сфері та питання економічної безпеки. Японська сторона побоюється, що поширення китайських AI-платформ у третіх країнах може створити ризики витоку даних і технологічної інформації. Саме тому Токіо просуває концепцію безпечного та надійного ШІ, який враховуватиме національні інтереси та особливості різних країн.
Україна неодноразово давала сигнали, що втягування Росією у цю війну ще Білорусі може призвести до вкрай небезпечних наслідків. Зокрема, ми зафіксували, що вздовж нашого кордону на території Білорусі встановлене спеціальне обладнання, яке працює на Росію, на росіян, яке допомагає росіянам завдавати удари дронами по нас, по нашій території. Ми в Україні знаємо про чотири такі ретранслятори в Білорусі – саме у Гомельській та Брестській областях. Саме завдяки такому обладнанню завдавались удари по Житомирській, Рівненській, Волинській областях, по нашій енергетиці, по нашій залізниці – по звичайних містах, по наших селах. Білорусь має час, щоб демонтувати це обладнання. Також ми знаємо про кожен завод у Білорусі, який працює на Росію і працює на цю війну. Кожне підприємство, яке постачає компоненти для російської зброї – для бронетехніки, для ракетних систем, – і також підприємство, що постачає Росії пальне на війну, – це все втягування Білорусі у війну. Україна не хоче цього, і ми попередили фактичне керівництво Білорусі, яке впливає на відповідні події. Загалом тільки за січень – травень постачання бензину з Білорусі в Росію зросло в 13 разів, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, а дизеля – утричі. На жаль, це допомагає Росії адаптуватись до тиску і не наближає мир. Має бути навпаки: мир має наближатись, і Білорусі варто робити ті речі, про які говорить її фактичне керівництво неофіційними каналами, щоб ми в Україні дійсно бачили, що Білорусь дійсно проти цієї війни. Цю війну треба закінчувати. Мир потрібен.
Навіть Ліндсі поплив.Тепер каже, що хороша угода 😁❗️ Ліндсі з самого початку був палким прихильником війни і виступав проти мирних угод допоки Іран повністю не капітулює. ...Щойно завершив тривалу і продуктивну розмову зі Стівом Віткоффом щодо ситуації навколо Ірану.Після цієї розмови я вважаю, що підписання Меморандуму про взаєморозуміння буде вигідним для Сполучених Штатів, оскільки Ормузька протока почне відкриватися, а ворожі дії проти Ірану припиняться.Чи вдасться Сполученим Штатам досягти прийнятної та верифікованої угоди з Іраном щодо його ядерної програми та інших питань — це ще належить з’ясувати. Водночас я не бачу суттєвих ризиків у тому, щоб зробити таку спробу.Економічна стабільність, яку принесе відкриття протоки, а також припинення бойових дій можуть створити передумови для ширшого миру, що виходить далеко за межі іранського конфлікту.Розширення Авраамових угод та нормалізація відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем залишаються нашою спільною з президентом Трампом кінцевою метою. На мою думку, найкраще досягти цього через забезпечення економічної стабільності для Сполучених Штатів, регіону та всього світу, а також через припинення ворожнечі.Підписання Меморандуму про взаєморозуміння є необхідним кроком на цьому шляху, тому його варто зробити.
🇺🇸🇮🇷 Al Arabiya оприлюднює ймовірний текст меморандуму про взаєморозуміння між США та Іраном:💬 Іран і США, а також їхні союзники у війні, що триває, одночасно з підписанням цього меморандуму про взаєморозуміння оголошують про негайне й постійне припинення війни на всіх фронтах, включаючи Ліван, і зобов’язуються не вчиняти жодних ворожих дій один проти одного, а також утримуватися від погрози силою чи її застосування.💬 Іран і США зобов’язуються поважати суверенітет і територіальну цілісність один одного та не втручатися у внутрішні справи один одного.💬 Обидві сторони зобов’язуються провести переговори протягом максимум 60 днів (з можливістю продовження за згодою сторін) для досягнення остаточної угоди.💬 Одразу після підписання цього меморандуму про взаєморозуміння США знімуть морську блокаду та припинять будь-яке втручання або перешкоджання судноплавству, а протягом максимум 30 днів відновлять морське сполучення в повному обсязі; обсяг перевезень має відповідати довоєнному рівню.💬 Сполучені Штати також зобов’язуються вивести свої сили з прилеглих районів протягом 30 днів після укладення остаточної угоди.💬 Іран також вживе необхідних заходів одразу після підписання документа для відновлення комерційного судноплавства в Перській затоці та повернення його до довоєнних обсягів протягом 30 днів з урахуванням усунення технічних перешкод та знешкодження мін.💬 Сполучені Штати спільно зі своїми регіональними партнерами розроблять комплексний план відновлення та розвитку економіки Ірану, для якого буде гарантовано фінансування в розмірі не менше 300 мільярдів доларів.💬 Механізм реалізації цього плану буде розроблено одночасно з остаточною угодою протягом 60 днів.💬 Сполучені Штати зобов’язуються скасувати всі діючі санкції проти Ірану, включаючи резолюції Ради Безпеки ООН та Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії, а також усі односторонні санкції (первинні та вторинні) відповідно до узгодженого графіку.💬 Іран наголошує, що ніколи не прагнутиме створити ядерну зброю.💬 Сторони погоджуються, що питання статусу збагаченого матеріалу та інші узгоджені ядерні питання будуть повністю врегульовані в остаточній угоді.💬 До досягнення остаточної угоди зберігатиметься статус-кво: Іран збереже свою ядерну програму в нинішньому стані, а Сполучені Штати не вводитимуть нових санкцій і не посилюватимуть свою військову присутність у регіоні.💬 Сполучені Штати зобов’язуються видати необхідні ліцензії на експорт іранської сирої нафти, нафтохімічної продукції та супутніх послуг (банківських, страхових, транспортних та інших) одразу після підписання документа.💬 Сполучені Штати також зобов’язуються в ході переговорів розморозити та зробити повністю доступними всі заморожені іранські активи та майно. Ці фінансові ресурси будуть надані Центральному банку Ірану та будуть доступні для будь-яких передбачених платежів, а Сполучені Штати видадуть необхідні ліцензії.💬 Сторони домовляються створити механізм контролю за виконанням угоди та майбутніх зобов’язань.💬 Після підписання цього меморандуму про взаєморозуміння та отримання гарантій виконання окремих положень переговори щодо остаточної угоди будуть продовжені.💬 Остаточна угода має бути затверджена шляхом прийняття резолюції Ради Безпеки ООН, яка є обов’язковою до виконання.
Ведуча: Зеленський звернувся з проханням не лише про додаткові ракети перехоплювачі Patriot, а й про можливість їх виробництва, щоб дружні уряди могли виробляти "Петріоти"Деякі республіканці підтримують цю ідею. А ви?Міністр війни Піт Гегсет: Ніхто не виробляє кращі та більші обсяги боєприпасів, ніж США, і ми відкриті до спільного виробництва всюди, де це можливоЗавдяки цій адміністрації ми нарощуємо наш арсенал свободи, будуємо більше, будуємо швидше, долаємо бюрократію Пентагону, щоб змусити промисловість працювати швидшеОтже, наші запаси міцні, і в майбутньому вони ставатимуть лише сильнішимиВедуча: Зараз із цими запасами криза і приватна промисловість... Піт Гегсет: Ні, це не так. Це вигадана історія, яку медіа хочуть нав’язати. Зрештою, наші запаси чудові, і вони стають лише більшимиВедуча: Ви під присягою свідчили, що на відновлення цих запасів підуть рокиГегсет: Вам не потрібно зачитувати мені мої свідчення. Я припустив, що на деякі боєприпаси потрібно більше часу. У нас їх багатоМи виробляємо більше, ніж будь-коли. Адміністрація Байдена віддала сотні мільярдів Україні. І тому Трампу довелося б поповнювати запаси, що він і зробив, і ми робимо це заразВедуча: Отже, відповідь на прохання Зеленського – це ні чи так?Гегсет: Зрештою, ми працюємо з ними, і Україна купує боєприпаси, за які платить Європа. І приємно бачити, що Європа нарешті почала діяти і платити за нихОстанній Капіталіст | Підтримати наc на MonoBase
🇺🇸🇮🇳США та Індія обговорять торговельні питання на саміті G7, але укладення угоди поки що не передбачаєтьсяТорговий представник США Джеймісон Грір відвідає Індію одразу після саміту G7 для продовження переговорів щодо двосторонньої торговельної угоди. У Вашингтоні заявляють, що укладення домовленості є цілком реальним, хоча підписання документа під час саміту у Франції не очікується.Питання торгівлі стане однією з ключових тем зустрічі президента США Дональда Трампа та прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді на полях G7. Американська сторона наголошує, що розглядає торговельну угоду як важливий елемент стратегічного партнерства з Індією.У Білому домі зазначають, що Трамп налаштований домогтися «дуже хорошої угоди» для США. Водночас Вашингтон визнає, що для завершення переговорів знадобляться додаткові технічні консультації після саміту.Окрім торгівлі, Моді та Трамп планують обговорити спектр геополітичних питань. Серед них — енергетична безпека та можливі закупівлі Індією нафти з Венесуели.Окремою темою стануть інциденти з торговельним судноплавством. Індія цього тижня вимагала припинення американських ударів по суднах після трьох атак на танкери з індійськими екіпажами, одна з яких призвела до загибелі трьох індійських моряків.Загиблі моряки стали першими жертвами морської кампанії США, розпочатої 13 квітня в межах блокади судноплавства, пов’язаного з Іраном. За цей час американські сили вивели з ладу вісім суден та розвернули понад сто інших.Напередодні держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Індії Субраманьямом Джайшанкаром щодо ситуації в Ормузькій протоці. Американська сторона заявила, що всі комерційні судна повинні виконувати вимоги військових США, а порушення блокади та транспортування іранської нафти не будуть толеруватися. ADASTRA | Усе про міжнародні відносини
🇮🇩⚡️ Студенти в Індонезії протестують проти підвищення цін на пальне та політики уряду🔥 Сотні студентів вийшли на вулиці Джакарти з протестом проти економічної політики президента Індонезії Прабово Субіанто та нещодавнього підвищення цін на пальне. Акція під гаслом "На шляху до банкрутства Індонезії" пройшла біля центральної площі Бундаран HI. Частину демонстрантів поліція та військові не пропустили до місця проведення акції, а під час спроб прорвати кордони сталися сутички.💬 Учасники протесту звинуватили уряд у неефективному використанні бюджетних коштів і вимагали скасувати підвищення цін на пальне та основні продукти. Однією з головних цілей критики стала масштабна програма безкоштовного харчування для дітей і вагітних жінок, яку просуває Прабово. За словами студентського лідера Яталатхофа Ма'шума Імавана, "ми хочемо показати, що все не гаразд. Ми не хочемо, щоб Індонезія справді збанкрутувала, але нинішня політика веде країну до економічного, демократичного та морального банкрутства". Демонстранти також назвали урядову команду "Стіною ганьби".👷 Окрім економічних питань, протестувальники висловили занепокоєння зростанням ролі військових у цивільному управлінні країною. Критики побоюються, що така політика може нагадувати авторитарну епоху президента Сухарто. В уряді заявили, що поважають право громадян на протест, а керівник президентського офісу з комунікацій Мухаммад Кодорі наголосив, що програма безкоштовного харчування спрямована на захист здоров'я населення, а влада вже скорочує другорядні витрати для стабілізації бюджету.
🇺🇸🇰🇷⚡️🇰🇵 США та Південна Корея обговорили посилення ядерного стримування КНДР☢️ США та Південна Корея провели у Сеулі чергове засідання Nuclear Consultative Group (NCG), присвячене посиленню ядерного стримування та готовності до загроз з боку КНДР. Переговори відбулися на тлі зростаючого занепокоєння через швидке розширення північнокорейської ядерної програми. Співголовами зустрічі стали директор департаменту оборонної політики Південної Кореї Кім Хон Чхоль та високопосадовець Пентагону Роберт Суфер, відповідальний за політику ядерного стримування.🤔 Під час консультацій сторони оцінили прогрес у сфері обміну розвідувальною інформацією, процедур реагування на кризові ситуації, спільних навчань та координації стратегічних сигналів стримування. Вашингтон і Сеул також обговорили додаткові кроки для зміцнення союзницького ядерного потенціалу на тлі останніх дій Пхеньяна.👀 Особливу увагу учасники зустрічі приділили нещодавньому відкриттю нового підприємства з виробництва ядерних матеріалів у КНДР, яке відвідав Кім Чен Ин. Північнокорейський лідер закликав до "експоненційного" нарощування ядерних сил країни. За оцінками південнокорейських експертів, якщо нові об'єкти зі збагачення урану в Йонбйоні, Кансоні та, ймовірно, Кусоні вийдуть на повну потужність, виробництво матеріалів для ядерної зброї може виявитися значно більшим, ніж вважалося раніше.🇨🇳 Додаткове занепокоєння викликає й нещодавній візит Сі Цзіньпіна до Пхеньяна - перший за сім років. У заявах Китаю та КНДР після переговорів акцент було зроблено на розвитку політичного, економічного та культурного співробітництва, тоді як питання денуклеаризації взагалі не згадувалося. На цьому тлі Сеул і Вашингтон прагнуть ще тісніше координувати свої дії, особливо з огляду на майбутню передачу Південній Кореї частини повноважень щодо оперативного командування у воєнний час.
🇯🇵🇲🇾 Японія та Малайзія поглиблюють співпрацю в енергетиці та безпеці на тлі кризи на Близькому Сході🤝 Прем'єр-міністр Японії Санае Такаїчі та прем'єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім під час переговорів у Токіо домовилися розширити співпрацю у сфері енергетичної та морської безпеки. Одним із результатів зустрічі стало підписання документа про взаємодію берегових охорон двох країн, спрямованого на забезпечення безпечного та вільного судноплавства в регіоні. Токіо та Куала-Лумпур також підтвердили підтримку концепції "Вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону" на тлі зростання впливу Китаю.🛢 Особливу увагу сторони приділили енергетичній безпеці через наслідки конфлікту навколо Ірану та проблеми із судноплавством через Ормузьку протоку. Анвар Ібрагім пообіцяв забезпечити стабільні поставки до Японії зрідженого природного газу та нафтохімічної сировини, яка використовується у виробництві широкого спектра хімічної продукції. Для Японії Малайзія залишається одним із ключових постачальників енергоносіїв, забезпечуючи близько 15% імпорту LNG.🤷‍♂️ Крім енергетики, країни домовилися зміцнювати співпрацю у сфері критично важливих мінералів, стійкості ланцюгів постачання та розвитку штучного інтелекту. Зокрема, буде створено спільну платформу Japan-Malaysia AI Platform для підтримки національних AI-компаній. Також Анвар Ібрагім привітав нещодавні зміни в японській оборонній політиці, які дозволили експорт озброєнь із летальними можливостями до окремих партнерських держав, зазначивши, що це "значно розширює можливості оборонної співпраці між двома країнами".
🇨🇳🇰🇵Сі Цзіньпін завершив візит до КНДР та домовився з Кім Чен Ином про розширення співпраціГолова КНР Сі Цзіньпін завершив свій перший за сім років візит до Північної Кореї. Під час переговорів у Пхеньяні він і лідер КНДР Кім Чен Ин домовилися поглибити співпрацю в політичній, економічній та культурній сферах, назвавши відносини між країнами такими, що відкривають «новий етап розвитку».За словами Сі, взаєморозуміння між Пекіном і Пхеньяном стало глибшим і більш всеосяжним, а напрямок подальшого розвитку двосторонніх відносин — чіткішим. Сторони також погодилися посилити стратегічну координацію та активізувати обміни між високопосадовцями.Під час саміту Кім Чен Ин підтвердив повну підтримку принципу «єдиного Китаю» щодо Тайваню. Китайська сторона зі свого боку заявила, що не відступить від підтримки КНДР та захисту спільних стратегічних інтересів незалежно від міжнародної ситуації.У межах візиту Сі та Кім спільно посадили ялину на території партійної школи в Пхеньяні як символ довготривалої дружби. Китайський лідер також відвідав Монумент китайсько-корейської дружби, присвячений китайським військовим, які загинули під час Корейської війни.У столиці КНДР Сі Цзіньпіна проводжали урочистою церемонією. Вздовж дороги до аеропорту стояли тисячі людей із прапорами двох держав, а Кім Чен Ин особисто проводжав китайського лідера до літака.Китайські та північнокорейські ЗМІ по-різному висвітлили результати переговорів. Пекін зробив акцент на практичній співпраці — торгівлі, сільському господарстві, транспорті та економічних зв’язках. Пхеньян натомість наголошував на «особливих відносинах» і рівноправному партнерстві між двома державами.Однак державні медіа КНДР не повідомляли про обговорення ядерної програми Пхеньяна чи можливого відновлення переговорів зі США. ADASTRA І Усе про міжнародні відносини