Source
Пхеньянська Правда🇺🇦 | Китай закріплює статус ключового економічного партнера Монголії, різко...
3 630 Views/Reach
2025-12-08 12:16
Message №36058
🇨🇳Китай закріплює статус ключового економічного партнера Монголії, різко нарощуючи закупівлі монгольського вугілля і фінансуючи нові логістичні маршрути, що посилюють залежність Улан-Батора від південного сусіда та водночас зменшують роль росії в регіональній торгівлі.🇲🇳Монголія планує збільшити експорт вугілля до Китаю майже на 20% цього року. За прогнозами уряду, продажі сягнуть 100 млн тонн, що зміцнить ресурсний сектор, який уже формує близько 12% ВВП країни. Уряд також декларує розвідані запаси нафти на рівні 33,4 млрд тонн, однак саме вугілля залишається найбільш ліквідною статтею монгольського експорту.☝🏻Для підтримки зростання обсягів обидві країни просувають інфраструктурні проєкти: Китай і Монголія погодили будівництво нової залізничної гілки між Гашуун-Сухаїтом і Ганчі-Моду. Пекін паралельно будує підхід до переходу Ганчі-Моду зі свого боку. Ці проєкти можуть підштовхнути експорт монгольського вугілля до 165 млн тонн на рік, що особливо важливо для Китаю як найбільшого виробника сталі у світі.✊Домінування Пекіна в монгольській зовнішній торгівлі посилюється стрімко. Нині понад 90% монгольського експорту надходить на китайський ринок, тоді як у 2022 році цей показник становив 64%. Для порівняння: друга за значенням Швейцарія отримує лише 5,6% монгольських поставок.
🪆росія, ще донедавна один із ключових сусідів-партнерів, фактично втратила свою роль. Її частка в експорті Улан-Батора скоротилася до 0,5%, що відображає зміну геоекономічного балансу в регіоні та поступове витіснення москви з монгольського ринку.
❗️Зростання торговельної залежності Монголії від Китаю свідчить про глибоку трансформацію економічних пріоритетів і переформатування силового поля в Центральній Азії, де російський вплив продовжує слабшати на тлі активної експансії Пекіна.