Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - art in tech&marketing
Added 14 Jul 2024

art in tech&marketing

@artandmarketing
Number of subscribers: 381
Photos: 1,590
Videos: 180
Links: 687
Description:
ви потрапили в мої електронні замітки про маркетинг, тренди і технологій 🙋🏻‍♀️: @jeniazimmerman

👥 Number of subscribers

381
Average/Day:: 0
Average/Week:: +1
Average/Month:: +8

👁️ Average views per message

107
Average/Day:: 98
Average/Week:: 110
ERR: 28.08%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 0
Week average: 0.1
Average per day: 0.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 85 26-05-14 07:14
як айдентика впливає на сприйняття вашого продукту? і як її створити? як завідував Шарп, важливіше легко запамʼятовуватися і бути зрозумілим, аніж бути унікальним. причина в тому, що саме асоціації з вами допоможуть згадати ваш продукт в момент потреби вирішення проблеми. А не те, що у вас «найновіша технологія».однак, ця ідея не заперечує того факту, що таки виділятися на фоні інших є сенс, бо вас же мають за щось запамʼятати. І відмінність - це один з інструментів, але не єдиний. айдентика загалом - це візуальний код вашого продукту, якого ви маєте чітко притримуватися всюди. лого, кольори, шрифти, форми, дозволені візуальні поєднання і загальний вайб, який ви хочете передати. і вона абсолютно завжди повинна мати сенсове підґрунтя. тож, ви спочатку створюєте бренд-стратегію - фреймворк на першій картинці знизу, а потім вже збираєте візуальну складову. звісно, можна навпаки, але кажу з досвіду: потім ви будете докручувати дизайн до сенсів всеодно. тож, розповідаю про айдентику на прикладі Atta.у океані з рожевих календарів є дві проблеми: перша: рожевий календар — це пряма асоціація з відслідковування місячних. причому, в деяких жінок з конкретною аппкою. друга: деяких жінок такий дизайн бісить. бо вони не хочуть рожевеньке, з квіточками і тд. як я це зʼясувала? провела дослідження.будь ласка, опирайтеся на дані і реальні слова користувачів, а не власний смак. він має значення, 100%, але не має бути єдиним фактором. так от, Атта - це не календар місячних. це якраз продукт створений на противагу календарям, які фокусуються тільки на менструації та овуляції. бо Атта про кожен день циклу, всі чотири фази і про їх інтеграцію з життям. підхід що треба трекати тільки місячні і овуляцію - це один із ворогів Atta. вважати, що цикл - це ворог жінки - туди ж. (дивіться елемент на картинці в правому нижньому кутку) і цей інакший погляд на жіноче здоровʼя я мала якось упакувати. рішення - відмовитися взагалі від звичних кольорів. і взяти за основу аж 4 кольори, бо 4 фази циклу. етап другий - їх треба було визначити. Атта про єднання із власною жіночою природою (це про місію і проблему, яку аппка вирішує). тож, я хотіла натуральні, природні кольори, як у рослин, піску і тд. обрала зелений, жовто-пісочний і помаранчевий. але для того щоб обрати я лазила по пінтересту, продивилася купу палеток із поєднаннями, аналізувала конкурентів і просто ходила собі і дивилася навколо. всі методи робочі, особливо останній)також багато хто враховує психологічні асоціації із кольорами, що непогано, але як на мене, застаріло. і найкраще, все ж, відштовхуватися від того яка мета саме вашого продукту і що підходить саме йому найкращим чином. окей, а шо по лого? воно має теж легко зчитуватися і давати розуміння, що це аппка про здоровʼя жінок. тож, я взяла форму матки. і продублювала її.але чисто з власних смаків я ще тримала в голові Loewe та подібні формати лого, якщо бути вже зовсім чесною))і що ви думаєте? один з найчастіших перших фідбеків на Атту - як вона класно і свіжо виглядає на фоні інших додатків для жінок і як подобається візуально. поки дуже рано робити дослідження асоціацій, але потім як буду збирати інфу - поділюся. ставте реакції, якщо цікава друга частина про шрифти і назву: як їх обрати, що треба враховувати і чому я зупинилася саме на Atta
👁 142 26-04-22 21:20
за роботою над стартапом не встигаю з соцмережами взагалі, але ділюся що відбувається Атті 1 місяць🥹🥹І в неї вже є більше $100 monthly recurring revenue!цього місяця фокус був на фідбеку, перших інтервʼю з юзерами (звісно використовуючи JTBD), починці багів і нових невеликих фічах, щоб покращити досвід слідкування за своїм фізичним і ментальним станом протягом днязважаючи на те, що це все люди, які приходять з моїх соцмереж і через поради від інших - то результат просто топ!і найкращі канали - тредс і лінкедин)) потім вже інста і сарафанне радіоале на цьому, звісно, ніхто не зупиняється, тому сьогодні офіційно був запущений тікток для Атти і вийшло перше відео в інстів планах на цей місяць купа нових фічей і не йобнутися)))і так, я слідкую за абсолютно кожним фідбеком, тому якщо ви пробували аппку і шось пішло не так, то обовʼязково кажіть, я все виправлюа якщо я побажання - втілю в життя 🧚🏻‍♀️наостанок, я продовжую ділитися найбільшою кількістю деталей саме в лінкедині, тому інджой оцей пост
👁 94 26-02-09 07:06
І нагадую, що цього року 30-секундний спот коштував 8 мільйонів доларів. А найкращі - всі 10 мільйонів. Загалом було більше 100 рекламних роликів (точну кількість поки не знайшла). І це я не рахую десяток великих партнерів, які брендували стадіон і показ: pepsi, toyota, walmart, intuit та інші. Що мене здивувало: у підбірках чи то рідко раніше попадалися, чи то я не звертала увагу, але я досить рідко попадалися соціальні реклами. Цього року їм було близько 5-8% і вони були реально потужними, деталі далі.Скажу одразу, я не хочу робити підбірки у стилі “топ 10 найкращих реклам супер-боулу”, бо ви такі ще побачите. Краще поділюся загальною картинкою і паттернами.Тож, погнали!1) Хоч супербоул - це свято спорту і консюмеризму, це ще й платформа для 100+ мільйонів глядачів тільки в Америці (це третина населення Штатів). Тож, це прекрасна можливість донести меседжі відливіші за знижку на каву у старбаксі.Уявіть мій шок коли першою ПЕРШОЮ рекламою ефіру показали соціальну із меседжем, що з антисемітизмом треба боротися. Ролик простий і має слоган “Stand up to jewish hate” + лякаючу статистику, що 2 з 3 єврейських підлітків відчувають антисемітизм по відношенню до себе.youtube.com/watch?v=YgOkCFGNeTE&themeRefresh=1Не переживайте, одразу після цього був Walmart - найбільший супермаркет Штатів.Нагадую також, що у реклами на супербоул є 3 історичні правила:- Ти маєш зняти у ролику якусь зірку, бажано не одну.- Асоціація з твоїм брендом має активно вибудовуватися (mental availability за Шарпом), тому краще використовувати тих самих героїв, меседжі і вайб, що вже є у бренда. - Добре, якщо реклама не поверхнева і містить актуальний культурний чи соціальний інфопривід, бажано нещодавній. Або це має відчуватися як if you know - you know.
👁 135 26-01-27 19:06
Теорія поколінь — це астрологія для маркетологів: красива, зручна й хибна історія.Вона тримається на ілюзії відмінностей. Ніби кожне покоління принципово «інакше»: ікси пам’ятають світ до інтернету й цінують стабільність, міленіали — свободу та самореалізацію, зумери, вирощені смартфонами, — гнучкість і самовираження.Проблема в тому, що дані цього не підтверджують. Покоління X і Y майже не відрізняються між собою. Z — так, але лише доти, доки вони молоді. Коли вони дорослішають, відмінності зникають. Не тому, що «покоління змінюється», а тому що змінюється життєвий етап.Теорія поколінь популярна не тому, що вона добре описує реальність, а тому, що вона зручна для управління людьми.Поясню.Покоління — це не аналітична модель, а управлінський костиль. Бізнесу складно працювати з реальним контекстом: він мінливий, суперечливий і не дає простих відповідей. Натомість «покоління» — це стабільні ярлики. Не «люди реагують на війну, інфляцію й ринок праці», а «це зумери такі». Дуже зручно.Мова поколінь знімає відповідальність із системи.Коли молодь не хоче працювати за копійки — проблема не в зарплатах і умовах, а в «цінностях зумерів».«Ми у вашому віці працювали за копійки». Так. Але й зовнішні умови тоді були іншими — і саме вони формували ваші рішення. Не «характер покоління», а доступні опції, ризики й альтернативи.Коли люди вигорають — наче проблема не в організації праці, а в «міленіальскіій чутливості».«Цінності» часто є лише раціоналізацією доступних опцій. Людина називає цінністю те, що або доступне, або необхідне для виживання, або соціально схвалене в конкретний момент. Коли вибору мало — «я ціную стабільність». Коли вибору більше — «я ціную самореалізацію». Це адаптація, а не ідентичність.Справжній поділ проходить не між поколіннями, а між етапами та контекстами життя.Не X / Y / Z, а: • стабільність vs турбулентність • дефіцит vs надлишок • безпека vs загрозаЛюди в однакових контекстах, навіть різного віку, поводяться значно подібніше, ніж ровесники, які живуть у різних умовах.
👁 128 25-12-17 00:54
що я дивлюся на ютубі як маркетолог і підприємиця доповнений список :- Shark tank: пітчі американські бізнесів для залучення інвестицій. купа нсайтів по бізнес-моделям. - Закрив раунд: tech новини, інтерв’ю з керівниками. - Fedoriv Vlog: подобаються історії нетривіальних бізнесів (лабораторії, заправки і тд.)- The Gstaad Guy Podcast: інтервʼю із зарубіжними засновниками, для майндсету. - The diary of a CEO (DOAC): довгий формат інтервʼю з офігенними гостями, від науковців до підприємців. - Behind the diary: короткий формат від DOAC, більше життя самого Стівена Бартлетта. Дуже крутий монтаж, мікс із робочого і лайвстайлу, ще й корисно. - Grace Adams: минула голова з маркетингу у DOAC, зараз розповідає про шлях власного підприємництва.- РУУУШ: глибоко про маркетинг. - У чому виклик: зараз вже менше дивлюся, але деякі випуски дуже корисні, особливо по стратегіям. - Chris Raroque: короткі і супер корисні відоси із розповідями як чувак будує рідні аппки самостійно і що з того виходить. - Lera Borodina: монтаж і вайб топ, подобається, що можна і щось нове вивчити, і надихнути і просто відпочити іноді. - Вечір пʼятниці: новий подкаст від Рогальського, Гудкова і Буйвола. просто буде класний формат для того щоб відпочити і дізнатися нове одночасно.p.s.: якщо вам цікаво - ставте лайк. для мене це дуже важливий індикатор.
👁 107 25-12-10 00:06
лонгрід: чи може маркетолог зі сфери моди перейти в tech? і чи дійсно різниця між цими сферами така велика? Chief Marketing Officer Loewe став Chief Brand Officer у Nothing - бренді гаджетів, які мають на меті стати головними для креативників серед Gen Z.цікаво, що Loewe дійсно офігенно працюють з соцмережами і відчувають тренди.і за останні пару років вони полюбилися gen Z.але чи достатньо розуміння аудиторії, коли різниця між сферами така велика?моя відповідь: може, tech - це новий fashion? або просто його окрема складова, на яку ми під цим кутом не дивилися? Apple теж не зря зробили коллабу з Issey Miyake. це загалом не перший раз коли технології і мода перетинаються, це вже ж навіть певною нормою. і взагалі, ми ж не просто так обираємо між різними кольорами телефонів, ремінців на Apple Watch/ Whoop чи навушники? провідні навушники від Apple - це взагалі окрема естетика і Pinterest vibe. як на мене, телефони і навушники від Nothing виглядають неймовірно.цікаво, що вони грають на такому собі ретро-футуризмі, який самі gen Z застати не мали. але ми сумуємо за тим, чого навіть в житті і не було, або «нам розповідали». парадокс. Stranger things в ту ж топку. хоча вони і у міленіалів в топі. але повернемося до Nothing. вони роблять тільки гаджети: телефони, навушники і годинники. але операційної системи власної не мають, що означає - їх гаджети на Андроїді. Nothing мають на меті стати головними для gen Z, бо міленіали звикли до Apple і айфонів (на думку фаундера). і загалом вони відкрито кажуть, що створюють альтернативу айфонам. до речі, Nothing - не якісь ноунейми, на 2024 їх виручка (не чиста) становила більше 500 мільйонів доларів.плюс, вони займають 2.5% ринку у Штатах, Австралії, Франції та Німеччині. питання в тому, шо Nothing мають зробити, аби зумери захотіли модні, але андроїди, а не айфони?вони апелюють до того, що телефони від Nothing дешевше айфонів, але стильніші за існуючі на андроїді. можу сказати за себе, як за зумерку: мені цього все ще недостатньо, бо я в айфонах ціную зручність і саме операційну систему, яка обʼєднує телефон, ноут і навушники.тож, подивимося як швидко вони будуть рости (бо стартанули тільки у 2020). спостерігати капець як цікаво!
👁 77 25-12-07 07:10
хочу виказати непопулярну думку напевно, ви бачили лінк на гугл-драйв із десятками тренд-звітів від різних компаній якщо не бачили - ось вінГрегорі Гонзало (якщо це справжнє імʼя) його оновлює із року в рік проблема тільки в тому, що ці звіти майже не несуть цінності я теж раніше думала, що є звіт - треба обовʼязково зберегти!! далеко не завжди читала, звісноале пару років тому мені самій прийшлося по роботі зробити тренд-звіт, такий самий, що в оцій папочці спойлер: після того я зовсім по-новому подивилася на весь процес))додатково, я переглянула саме цю папку зі звітами, відкрила десь 15 звітів, рандомно і от що я вам скажу:1) в 99% випадків безкоштовний звіт буде просто рекламою компанії і це окей для компаній, це база контент-маркетингув моєму робочому кейсі той звіт був найбільш скачувати матеріалом компаніїале, чи дійсно така реклама треба вам, читачам? бо в більшості таких звітів ви не знайдете нічого а) схожого на тренди, які ви самі інтуїтивно не розумієте 2) корисного, якщо і так слідкуєте за індустрією оці репорти в багатьох випадках клєпають маркетологи (не всі можуть шарити), а не аналітики, і, тим паче, не супер-професіонали в тренд-вотчінгу(добре, якщо це в цілому хтось сильно перевіряв, а не просто зробили копі-паст з Chat GPT, бо в цій папці і таке є) звісно, є виключення: якщо ви новачок у сфері і ви дійсно нічого не знаєте, тоді це варіант але нагадую: ви не знаєте хто це писав і чи є ці дані достовірними 2) 1% корисних безкоштовних репортів таки існує (чи навіть більше), але в більшості випадків вам вони тупо не требанаприклад, статистика, яку надає Strava (аппка для трекінгу спортивної активності) - так якісно, так цікаво, але от як ви це будете приміняти? відсоток людей, яким реально потрібні ці дані - мінімальний окей, статистику можна використати в пітчі ідеї для керівництва або для рісьорчуале ще раз: ви впевнені, що це правдиві дані? 3) якщо ви хоч трохи слідкуєте за тим, що відбувається поза компанією, де працюєте, і поза сферою, то вас мало що здивуєнаприклад, у TrebdHunter цікавий звіт (упустимо те, як він задизайнений), але купа прикладів капець які заїжджені і дуже очевидні (дубайський шоколад, вайб-кодинг, АІ відео, серйозно?)і головне: жодна компанія чи спеціаліст не буде безкоштовно ділитися дійсно цінними інсайтами про тренди, бо їх робота або продати цю інформацію, або використати самостійно якщо ви шось бачите без цінника - то ви платите своїми контактами, щоб це скачатиі компанія дає рівно те, що їй самій вигідно показувативисновок: купуйте тренд-звіти у перевірених компаніях чи у спеціалістів, яким ви довіряєте (наприклад, я поважаю WGSN)або будьте готові витратити дуже багато часу на пошук безкоштовних скарбів і на набиття руки на розуміння трендів 🤝🏼
👁 87 25-11-25 00:51
нащо деякі бізнеси створюють інші, абсолютно не релевантні до основної сфери, продукти? та чи дійсно вони не релевантні? 👀якщо ви дивилися Uncut Gems, Materialist, чи Past Lives, то знаєте студію фільмів A24. хтось їх називає найвпливовішою студію в Голівуді на сьогодні, але мій пост не про це. головна новина: вони відкрили кафе в Нью-Йорку де створення кіно, а де кафе спитаєте ви? і це хороше питання. але, здається, є зрозуміла їх логіку.А24 створюють світи, у які ти поринаєш з головою. а що таке похід в заклад - це теж частина досвіду. ще один пазл до створення асоціацій із брендом. ті самі category entry points, які впливають на формування ментальної доступності. так, вона тут наче опосередкована, але чи це дійсно так? кафе - це продовження взаємодії для фанатів робіт студії і навпаки - знайомство із всесвітом. ми всі знаємо про Діснейленд, Universal Studios парк і музей Гарі Поттера. чим для А24 не варіант з часом створити своє продовження фільмів в оффлайні, у формі розваг? а поки можна почати з кафе, більш вишуканої опції для дорослих) рандомно: може, це була мрія власника)) ресторан в нью-йорку - це дорого. а відкривати ресторан вже з брендом (навіть не зі сфери гостинності) - це вже потенційно приведе людей до нього.в будь-якому разі, я за перший варіант і тепер туди хочу сходити при наступній поїздці в НЙ!!
👁 83 25-11-15 00:45
твій продукт може вбити нова фіча гіганта, чи все ж ні? Apple зробили на днях розсилку із своїми новими AI фічамивважаю, що найцікавіша - створення емодзі)) але якщо без жартів, то виникає питання: наскільки багато людей перестануть користуватися аппками, які ці юзкейси вже покривають?і як швидко цей перехід станеться (якщо станеться)? наприклад, покращення тексту - проти Grammarly (Superhuman), видалення людей з фону - Retouch App, готова картинка із скетчу - Midjourneyбо з JTBD ми знаємо, що звички і тривоги переходу на новий продукт можуть плотно тримати юзера навіть на менш зручному рішенніоднак, чи дійсно звичка така сильна? також ми знаємо (дякуємо, пане Шарп), що лояльність - це міф і якраз чим більша частка ринку у компанії, тим буде більшою лояльністьа історія про лавмарки - це виключення тобто умовний користувач маленької аппки для створення емодзі не буде лояльним до неї і швидко перестрибне на Apple AI (в теорії) я можу сказати за себе, що через те, що Retouch став платним (дуже невдалий таймінг), я буду пробувати АІ від Apple, питання тільки в якості видалення людей з фону (перекладаючи на мову JTBD - базовий мінімум з яким має впоратися продукт) а ви що думаєте?
👁 103 25-09-30 18:17
тільки що дивилася лекцію про відкриття власного бізнесу від Veronika Senkina перше, що треба для відкриття - валідування бізнес-ідеїа перший інтструмент для цього - глибинні інтервʼю 🤝🏼🤝🏼🤝🏼згодна на всі сто! причому, це скіл, який треба не тільки фаундерам, але і маркетологам в компаніяхбо нові продукти, нові ринки, банально покращення функціоналу треба робити по-стій-ноі з усім цим саме глибинні інтервʼю і допомагають питання тільки в тому, що треба вміти знаходити людей, ставити їм правильні запитання, а потім грамотно оброблювати данні це величезний пласт знань і роботи!кажу як людина, яка кожен рік знаходить сліпі зони і продовжує покращувати скіл вже пʼятий рік)однак, без цього скіла і без цього етапу перед запуском, я б не змогла б я успішно залончити продукт на 12 країн не змогла б за 3 місяці від запуску досягти перших 1к продажів без нормального маркетинг бюджетуі не змогла б побачити у іншому продукті, що він іде зовсім не в ту сторону у функціоналі, і саме це є причиною чому люди його не купують тому так, мій holy grail - дослідження користувачів і це так само holy grail будь-якого бізнесу а якщо ви будете тією самою людиною, яка має навички для ефективних досліджень - ви станете рушієм змін і успіху компанії🤝🏼починаємо навчання вже у наступну середу!встигніть доєднатися