Source
Встигай!🌻 | Мені завжди здавалося, що закон 'Вік живи - вік учись' працює органічн...
375 Views/Reach
2025-03-06 14:38
Message №246
Мені завжди здавалося, що закон 'Вік живи - вік учись' працює органічно. Ти робиш проєкти, пробуєш нове, дізнаєшся нове, і так розвиваєшся і вчишся стільки скільки живеш.Виявилось, що це лише частка від цілої істини. Правда, мимоволі можна вивчити дуже багато всього, однак зазвичай це будуть деталі та різні цікаві штуки. Основа ж - база знань, навичка чи вміння, приходить аж ніяк інакше ніж через свідоме зосереджене вивчення і тим паче (!) запам'ятовування. Якщо дивитися багато фільмів, то сформується відчуття мистецтва кінематографу. Однак неможливо стати великим кінокритиком, якщо не вивчити історію створення фільмів і багато всякої теорії. Якщо грати в шахи щодня, можна виграти турнір по місту. Однак ще ніхто не став гросмейстером без кропіткого аналізу своїх та чужих партійЧас від часу спілкуючись з іноземцями і відвідуючи якісь уроки, можна врешті запам'ятати якусь сотню слів і вдало ними оперувати. Однак здобути міцний рівень таким підходом навряд чи вдасться. Навчатися по-серйозному насправді не так складно, якщо щиро любиш те, що вчиш. Вивчення без любові - насилля. Перш ніж вчити історію, ви маєте любити свій дім. Перш ніж грати в шахи серйозно, ви маєте полюбити грати аби-якПерш ніж вчити англійську серйозно, ви маєте полюбити її у тіктоках, а не прогортувати 'це я не розумію, вивчу - тоді гляну'Перш ніж вчити дитину читати, потрібно привити їй любов до казок та історійНенависть до навчання виростає з того, що все починається із 'нудного' серйозного вивчення. Тому що без любові і прихильності до предмету, серйозне вивчення - це насилля