Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Архітрав
Added 14 Jul 2024

Архітрав

@archi_trave
Number of subscribers: 1 441
Photos: 4,370
Videos: 17
Links: 921
Description:
Історична архітектура України та світу Блог про урбаністику: https://t.me/ne_urban Адміністратор: @gregor_wagner

👥 Number of subscribers

1 441
Average/Day:: -2
Average/Week:: -4
Average/Month:: -17

📊 Messages per Day

0
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 291 26-05-20 08:40
Вбивство по-львівськи, або «це ж було вже» 🥸За гучною назвою – звична для міста історія: руйнація, бюрократія, повна відсутність важелів впливу і балкони, що падають на голову.📍На вулиці Франка, 59 стоїть будинок у жанрі «наполовину реставрація, наполовину лотерея на виживання». Особливого шарму ситуації додає магазин під аварійним балконом і авто його працівника, яке регулярно блокує тротуар. Тож якщо шматок балкону таки вирішить піти у вільне падіння — обійти цю зону ураження буде складно.Правовий статус цього урбаністичного атракціону теж захоплює – будинок має ОСББ, яке, схоже, практикує філософію невтручання: балкон доведено до аварійного стану, реакції – мінімум.❗️Місто ж тим часом демонструє весь арсенал дієвих інструментів:1. Співчуває.2. Надсилає листи-застереження.3. Встановлює знамениту «паличку зі стрічечкою», (яку оперативно прибирають).4. Скеровує власницю на програму співфінансування – цілком реальний механізм, якби аварійні балкони мали звичку терпляче чекати своєї черги.5. Про всяк випадок нагадує, хто буде винен, якщо комусь цей балкон таки прилетить на голову ☠️Теоретично до справи мав би долучитися Офіс охорони культурної спадщини, який має повноваження притягати до адміністративної відповідальності – практично ж, після багатьох звернень на Гарячу лінію, балкон продовжує обсипатися, у авторки почалася сесія, а Андрій Садовий усе ще мер Львова.Тому в цій всій зраді і зневірі пропоную взяти попкорн, будівельні каски і запровадити регулярну рубрику спостереження за його обваленням.Щоб коли це нарешті станеться, ми могли з чистою совістю сказати: «Ну ми ж попереджали» — і символічно тупнути ногою в напрямку чергової відписки.Ваша щира авторка і дослідниця міського простору — Ксеня.👉 Коментар автора блогу. Ця ситуація значною мірою піднімає кілька питань. Чому міста Україна не мають жодних важелів впливу на такі ситуації, окрім накладання штрафів та виписування приписів? Чому ці штрафи настільки малі, до того ж їх довгий час можна не сплачувати без будь-яких наслідків? Варто пам’ятати, що відповідальні за стан балконів — власники будинку, проте міста мали б мати повноваження, які дозволяли би просто вирішувати подібні проблеми, наслідком яких може стати травмування/смерть людей.#Україна #Галичина #Львів #авторська_колонка
👁 1,100 24-12-23 22:15
🚂 Львів’яни та гості міста, до вас з Чернівців вирушило кілька десятків тонн різдвяного настрою [і кілька додаткових відсотків до вуглецевого сліду міста]Паровоз Ер 797-86 «живе» у Чернівецькому локомитивному депо, але раз на рік вирушає у далеку подорож до Львова. Кілька різдвяних днів він курсує між Брюховичами та Львівським залізничним вокзалом. Цьогоріч усі рейси будуть безкоштовними, але потрібно попередньо зареєструватись на сайті залізниці та взяти участь у розіграші квитків. У Львові поїзди відправлятимуться тричі на день з 25 по 29 грудня.Єдина значна претензія до Укрзалізниці щодо цього: чому не можна було хоча б один рейс запустити в Чернівцях, враховуючи той факт, що паровоз і так готують до його експлуатації у Львові? Було б чесно, якби буковинці теж мали змогу прокататись на різдвяному експресу, враховуючи те, що він знаходиться та обслуговується у Чернівцях. А якщо і не покататись, то хоча б анонсувати той факт, що потяг буде годину стояти на залізничному вокзалі міста.[на пероні Чернівців, окрім мене, ніхто не знав про виїзд паровоза з депо]#Україна #Буковина #Чернівці #потяг
👁 803 24-07-04 13:52
#Нацбезпека🌳 Київрада вирішує долю Літературного скверу🏡Сьогодні, 4 липня депутати Київради розглядатимуть питання щодо захисту Літературного скверу та прилеглої території від забудови. ⚖️Проєкт рішення, який планують розглянути, захищає лише сквер, залишаючи під загрозою забудови прилеглу територію, де колись жили відомі українські письменники. 🏗️ Забудовник "Ділайвест", пов'язаний з партією "Батьківщина", планує звести багатоповерхівку.‼️Експерти наголошують, що заплановане будівництво порушує охоронні зони пам'ятки архітектури та може пошкодити історичні будинки. Активісти закликають депутатів прислухатися до волі громади та захистити історичну цінність всієї території, а не лише самого скверу.📌Слідкуємо за розвитком подій та очікуємо на рішення Київради, яке стане вирішальним для збереження цього культурного та історичного простору Києва.Детальніше у матеріалі Марії Косовцовоїта Михайла Соболєва, який «Голка» підготувала для «Лівого берега» 👉 bit.ly/4a21pOsта у відео 👉🎥 bit.ly/3UcMPhF