Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - The Nerd Side of the Force
Added 14 Jul 2024

The Nerd Side of the Force

@allthenerdystuff
Number of subscribers: 643
Photos: 105
Videos: 2
Links: 3
Description:
Про фантастику, комп'ютерні ігри, настолки, і все, що нудні люди вважають несерйозним
Source

The Nerd Side of the Force | У мальописів є великий недолік. Вони довго малюються та швидко читають...

Telegram community logo - The Nerd Side of the Force The Nerd Side of the Force @allthenerdystuff
2 100 Views/Reach 2025-10-14 20:24 Message №120
У мальописів є великий недолік. Вони довго малюються та швидко читаються.На другу частину чудового українського часопису “Мор” - “Мор: Потойбіччя” авторства Андрія Данковича, я чекав роками. Перша мені дуже зайшла з простої причини: це був чудовий, хрестоматійний “космічний жах”, але в середньовічному сетингу. Дідо Лавкрафт би пишався. Зло - абстрактне та незрозуміле, його прислужники - схожі на людей, але явно не люди, а спроби опору аж ніяк не приречені на успіх, бо антагоністи грають крапленими картами.Друга частина - пріквел, описує світ, з якого прийшло це зло. Жанр трохи змішується у бік темного фентезі.Більш за все я боявся, що Андрій сам собі поставить підніжку, яку Лавкрафту підставили послідовники, зокрема, Дерлет, коли почали “роз’яснювати” та “структурувати” його Давніх богів. Коли невідомий жах стає відомим жахом, а незрозуміла зла сила - чимось на кшталт олімпійських чи скандинавських божеств з кепським характером, це вбиває саму суть космічного жаху як жанру.На щастя, Андрій цього уник - зло хоч і отримало трішки передісторії, але від цього не стало чимось зрозумілим та менш страшним. Замість цього ми отримали чудову історію про світ, що після майже-апокаліпсису так старався себе убезпечити, що зірвався в зовсім-апокаліпсіс.Окремо слід зазначити, що цей мальопис явно сильніший за першу частину з чисто художнього боку. У Андрія специфічний інструмент: він використовує кольорові олівці. Не знаю, як у кого, але в мене вони завжди викликали певний вайб дитячого малюнку, і перша частина не завжди могла його долати. Друга вже долає повністю - занадто високий рівень та занадто специфічний авторський стиль.Так що тепер єдине, про що я шкодую - що наступних творів Андрія доведеться чекати ще роками.