Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Акцент 🇺🇦 Оперативні новини Запоріжжя та України, все про війну
Added 09 Sep 2023

Акцент 🇺🇦 Оперативні новини Запоріжжя та України, все про війну

@akzentzp
Number of subscribers: 11 008
Photos: 36,800
Videos: 18,800
Links: 41,500
Description:
Про війну росії проти України. Новини Запоріжжя та України. Основний ресурс: Портал Акцент akzent.zp.ua Надіслати контент👉 @akzent_infooo_bot

👥 Number of subscribers

11 008
Average/Day:: +29
Average/Week:: +203
Average/Month:: +1265

👁️ Average views per message

1 315
Average/Day:: 888
Average/Week:: 1,321
ERR: 11.95%

📊 Messages per Day

1.2
Last day: 18
Week average: 2.6
Average per day: 1.2

Name change history

Акцент 🇺🇦 Оперативні новини Запоріжжя та України, все про війну 2024-07-14
Акцент 🇺🇦 Війна / Новини Запоріжжя та України 2023-09-09

Status change history

Officially not confirmed 2023-09-09

Wall

Telegram statistics channel

🏡 Житловий ваучер можна буде використовувати як перший внесок за програмою єОселя✔️ Уряд схвалив зміни, які дозволять поєднати компонент програми єВідновлення «Житло для ВПО з ТОТ» із програмою доступної іпотеки єОселя.Водночас для повноцінного запуску цього механізму необхідно ухвалення змін до законодавства у сфері іпотеки. Йдеться про законопроєкт №15335 «Про внесення змін до деяких законів України щодо нерухомого майна, придбаного в іпотеку», який наразі перебуває на розгляді Верховної Ради.Ще під час запуску програми «Житло для ВПО з ТОТ» було закладено основу для використання житлового ваучеру не лише для прямої купівлі житла, а й у поєднанні з іпотекою. Для цього важливо узгодити між собою механізми двох державних програм.Після завершення необхідних законодавчих змін, на наступних етапах фінансування компоненту, найближчий з яких очікується у вересні цього року,  житловий ваучер можна буде використовувати для сплати першого внеску за іпотекою в межах програми єОселя.❗️ Важливо: це не додаткова державна допомога. Житловий ваучер буде частиною оплати житла та допоможе скористатися іпотечним кредитом.
Поклався Панцир у Криму та РЛС Нева, знищено скупчення командно-штабної техніки та лігво батальйону управління 3 армійського корпусу рф у Широкине, буксир та інше. Ніч на 2 червня, деякі відпрацювання Птахів СБС у оперативній глибині противника.Знищено 2 елемента ППО ворога та інші військові цілі.  У нп Широкине, ТОТ Донецької обл просмажено місце дислокації живої сили та гурт командно-штабних машин та вантажівок 5 окремого батальйону управління 3 армійського корпусу рф. Виявлено декілька десятків одиниць кшм та вантажної техніки, підтверджено знищено 11 з них, дорозвідка зʼясує точну цифірь. 🔥ЗРГК "Панцир-С1", н.п. Видне, АР Крим, 9 бат "Кайрос" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра"🔥 Берегова РЛС "Нева-Б" та "Нева-Б2М", н.п. Маріуполь, Донецька обл, 1 ОЦ СБС🔥Спеціалізований буксир проекту 1454, н.п. Міжводне, АР Крим, 1 ОЦ СБС🔥ТПД 5 обу 3 АК, нп Широкине, Донецька обл 9 бат "Кайрос" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра"🔥Скупчення військової техніки, н.п. Широкине, Донецька обл, Зведений загін "13" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра"🔥Скупчення командно-штабних машин, н.п. Широкине, Донецька обл, Зведений загін «13» 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра" 🔥КП 1 дн 92 бррічкка ДнФл ЧФ ВМФ, н.п. Міжводне, АР Крим, 1 ОЦ СБС🔥 ТПД підрозділу зі складу тб 110 омсбр 51 А, н.п. Желанне, Донецька обл., 1 ОЦ СБС🔥Майстерня БпЛА 589 мсп 27 мсд 2 А , н.п. Донецьк, Донецька обл. 1 ОЦ СБС🔥Макет ЗРГК "Панцир-С1", н.п. Видне, АР Крим, 9 бат "Кайрос" 414 ОБр СБС "Птахи Мадяра"Цілі координовано новоствореним Центром глибинного ураження Сил Безпілотних Систем. Нема у вас тилу у оперативній глибині, хробаки, ..здуйте за Урал. Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦02.06.26 🔵МАДЯР
Перша українська КАБ готова до бойового застосування Продовжуємо розвивати українські high tech-рішення для фронту. Учасник Brave1 створив першу українську керовану авіаційну бомбу, яка вже пройшла необхідні випробування та готова до бойового застосування.Розробка тривала 17 місяців. Українська КАБ має унікальну конструкцію та створена з урахуванням реалій сучасної війни. Це не копія західних чи радянських рішень, а власна розробка українських інженерів для ефективного ураження укріплень, командних пунктів та інших цілей ворога на десятки кілометрів углиб після пуску.Бойова частина — 250 кг. Міноборони вже закупило першу експериментальну партію. Зараз пілоти відпрацьовують бойові сценарії та адаптують застосування нового засобу в реальних умовах війни.Україна переходить від імпорту окремих рішень до створення власної high tech-зброї, яка системно посилює Сили оборони та дає технологічну перевагу на полі бою.Незабаром українські КАБи працюватимуть по цілях ворога. Масштабуємо рішення, які збільшують дальність і точність ураження та змінюють правила сучасної війни.
⚡️ССО уразили об’єкти нафтового терміналу на Чорному моріБезпілотники Сил спеціальних операцій уразили наливний пірс нафтового терміналу ”Таманьнєфтєгаз” на чорномосрькому узбережжі Краснодарського краю росії у ніч проти 13 травня.Перевантажувальний комплекс, розташований у селі Волна на Таманському півострові за понад 300 кілометрів від лінії бойового зіткнення, забезпечує ворогу перевалку енергоносіїв та подальший експорт Чорним, Азовським та Середземним морями.Нафтовий термінал може одночасно обробляти до чотирьох суден. Об’єкт забезпечує безперервний логістичний цикл від залізниці до морського транспорту. Також, у спільній операції з Силами безпілотних систем та іншими складовими Сил безпеки та оборони підрозділи Deep Strike ССО уразили порт “Тамань” з нафтовим терміналом “Таманьнєфтєгаз”, що призначений для зберігання та подальшої перевалки нафтогазових продуктів на морський транспорт. Ураження морської та нафтогазової інфраструктури ворога знижує його економічні та логістичні спроможності обходити міжнародні санкції й наповнювати свій бюджет й вести війну проти України.
Але не без Вйо, ночі на 8 травня від Птахів СБС: два ЗРК Тор і Тунгуска, цистерни та склади горючка, ПУ пілотів…‼️11 елементів ППО противника (ЗРК та РЛС-комплексів) знищено Птахами СБС за перший тиждень травня.Серед 16 відпрацьованих вночі на оперативній глибині військових цілей: 🔥ЗРК "Тор-М2", н. п. Михайлівка, Запорізька обл., 1 оц СБС🔥ЗРГК «Тунгуска», н. п. Жигалки, Брянська обл., рф, 413 оп «Рейд»🔥Нафтобаза, м. Луганськ, 1 ОЦ СБС🔥Залізничні цистерни з ПММ, м. Луганськ, 1 ОЦ СБС🔥ПТД ворога, н. п. Троїцьке, Луганська обл., 1 ОЦ СБС🔥Газова інфраструктура, м. Луганськ, угруповання СБС ГВ БАС "Фенікс" ДПСУНа додачу трохи звязок попсули:🔥Вежі зв'язку, н. п. Новомихайлівка, Запор.обл , н. п. Олексіївка, Дон.обл, комунікаційні вузли, н. п. Кінські Роздори та н. п. Зеленопіль, Запор.обл. (414 ОБр «Птахи Мадяра» та 412 ОБр «NEMESIS»)Таких щодоби в середньому лупиться по декілька десятків- пару входів у нарізці. Учора три ЗРК. Сьогодні- ще два хробачих ЗРК та ЗРГК поповнили список знищених елементів ППО протягом 01-08 травня. Всього вже 11‼️ за перший тиждень травня.Квітень був плодовитим- 38 одиниць ЗРК та РЛС спалили, про що звітували.Чи буде травень врожайнішим? Мав би бути, нарощуємо. Слідкувати результати СБС наживо:Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦08.05.26🔵МАДЯР🎞МАДЯР👥МАДЯР 👥RB📷МАДЯР 🇺🇦СБСонлайн«ПІДРАХУЙКА»СБС
Птахами СБС уражено 4 літака Су-57 та Су-34 на АЕ «Шагол» ЧЕЛЯБІНСЬК, рф, 1700 км від держкордону України.Волелюбні Українські Птахи 1 оц СБС 25 квітня 2026 року нанесли візит ввічливості на військовий АЕ «Шагол» в Челябінську, рфВ результаті супутникової дорозвідки Генштабом підтверджено влучання щонайменше трьох засобів глибинного ураження з різними ступенями ушкоджень наступних хробачих літаків:•2 од. Су-57 винищувач•1 од. Су-34 винищувач-бомбардувальник•1 од. Су н/в модифікації*UPD на супутниковому знімку зафіксовані залишки знищеної машини обслуговування літаків, яка розміщувалася між літаками Су-57. Після нанесення ураження подзьобані літаки були переміщені у інші, закриті частини аеродрому. **вполювання багатоцільових винищувачів-бомбардувальників Су-34 та винищувачів п'ятого покоління Су-57 має критичне значення для зменшення ударного потенціалу противника. Су-34, як основна ударнаплатформа, здатна нести широкий спектр керованих бомб та ракет, завдаючи ударів по критичній інфраструктурі, військових об'єктах та цивільних цілях з відстані до 1000 км. Кожен знищений Су-34 означає зменшення кількостіавіаударів, збереження життів цивільного населення та зниження навантаження на системи ППО. Су-57, як найсучасніший російський винищувач з технологіями зниженої помітності, становить особливу загрозу для авіації тасистем протиповітряної оборони. Орієнтовна ціна одного Су-34 становить $35–50мільйонів доларів. Вартість Су-57 - $100–120 мільйонів доларів за одиницю. Далі безсумнівно буде…Слідкувати результати СБС наживо:Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦01.05.26
Туапсе, 26.04 🔥Наслідки атаки БПЛА на санкційну складову рф - резервуарний парк Туапсинського НПЗ.Із наявного супутникового знімка високої якості можна зробити висновок, що значна частина резервуарного парку пошкоджена або знищена.Варто зазначити, що територія самого НПЗ залишилась без видимих уражень. Розбирати, що саме було уражено або згоріло до деталей - рівень профільних фахівців. Водночас навіть за візуальними ознаками можна говорити про масштабні втрати інфраструктури: постраждали насосні станції, залізнична нафтоналивна естакада, а також технологічні трубопроводи та вузли обв’язки.Це пояснює, чому основний акцент робиться саме на резервуарному парку:🔸це ключовий вузол зберігання та накопичення🔸це буфер всієї логістики об’єкта🔸ураження резервуарів і обв’язки дає сильний вторинний ефект (пожежі, руйнування суміжної інфраструктури)У підсумку: навіть без прямих влучань у переробні установки, такі ураження суттєво обмежують можливість прийому, зберігання та відвантаження нафти і нафтопродуктів, знижуючи загальну ефективність роботи об’єкта.
🇺🇸Іран вирішив відкрити вогонь в Ормузькій протоці вчора - це серйозне порушення нашої домовленості про перемирʼя, — Трамп«Вони цілились в французький корабель та вантажне судно з Британії. Це було недобре, хіба не так? Мої представники їдуть в Ісламабад і прибудуть туди завтра ввечері для проведення переговорів. Іран нещодавно оголосив про блокаду Ормузької протоки, що дивно, адже наша БЛОКАДА вже закрила її. Вони не розуміють, що допомагають нам і саме вони втрачають внаслідок закриття протоки $500 млн на день! Насправді, багато кораблів прямують прямо зараз до США, Техасу, Луїзіани та Аляски, щоб завантажити компліменти КВІР, які завжди бажали бути "жорсткими хлопцями!" Ми пропонуємо дуже справедливу та розумну УГОДУ, і я сподіваюся, що вони її приймуть, тому що, якщо вони цього не зроблять, Сполучені Штати виб'ють кожну електростанцію та кожен міст в Ірані. БІЛЬШЕ ЖОДНОГО МІСТЕРА «ХОРОШОГО ХЛОПЦЯ». Вони швидко спустяться і якщо вони не приймуть УГОДУ, для мене буде честю зробити те, що має бути зроблено, що повинні були зробити з Іраном інші президенти, протягом останніх 47 років. НАСТАВ ЧАС ЗУПИНИТИ ІРАНСЬКУ МАШИНУ ВБИВСТВ!»
🇺🇦Гуляйпільський напрямок: На рубежах західніше Гуляйполя противник не полишає спроб продавити нашу оборону. Окупанти продовжують кидати штурмові групи, намагаючись намацати слабкі місця між селами та лісосмугами, однак темп їхніх атак помітно пригальмував. Причина проста — на ділянку зайшло надійне підкріплення наших підрозділів, яке одразу почало вирівнювати ситуацію і збивати наступальний ритм ворога.🇺🇦Наші козаки працюють не лише в обороні, на схід від Цвіткового та Оленокостянтинівки ведеться системна робота по позиціях противника, удари наносяться по місцях накопичення + підходах і логістиці. Таким чином русняві групи змушені постійно маневрувати й не можуть спокійно підтягувати резерви ближче до переднього краю.🇺🇦Окрема напруга зберігається західніше Залізничного, там фактично сформувалася сіра зона — своєрідний буфер між позиціями, де противник постійно намагається просочуватися малими групами. Йдеться не про повноцінний штурм, а про постійні інфільтрації з метою закріпитися у посадках або руїнах. Наші бійці тримають цей коридор під вогневим контролем і регулярно вибивають підарчуків, не даючи їм перетворити цю ділянку на плацдарм для подальшого ривка.⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯🇺🇦Олександрівський напрямок: На цьому відтинку ситуація дещо активніша з нашого боку. Завдяки грамотно проведеним контрзаходам українським підрозділам вдалося повернути під контроль Нечаївку. Цей н.п. має важливе тактичне значення, адже дозволив з'єднатися з нашою зоною інфільтрації на схід від р. Гайчур.🇺🇦Фактично формується більш цілісна лінія дій у тилових районах противника. Через цей коридор наші групи отримують більше можливостей для тиску на логістику ворога, його спостережні пости та маршрути підвозу. Така робота поступово розхитує оборону русаків і змушує їх тримати значні сили позаду, прикриваючи свої тили.🇺🇦Додатковий вузол напруги залишається вздовж р. Янчур. Там противник досі утримує частину Данилівки і намагається триматися за цю ділянку, бо вона дозволяє контролювати підступи вздовж русла. Через це по лінії річки триває постійне протистояння — обидві сторони намагаються нав'язати вигідну конфігурацію позицій.🌚По інших відтинках цього напрямку наразі без суттєвих змін. Лінія фронту залишається стабільною, а основна боротьба точиться за дрібні тактичні позиції, які з часом можуть вплинути на подальший розвиток ситуації.🇺🇦Muchnoy Jugend
Інтерв'ю Олега Ширяєва, командира ⚔️ 225-го штурмового полку, Юлії Кирієнко — воєнкора ТСНЧастина 1/2▪️ Тут [на Гуляйпільському напрямку] наступає не просто одна бригада або один полк, один батальйон противника, тут наступають три армії — 5-а, яка наступає на Гуляйполе, знизу Гуляйполя наступає 38-ма армія і зверху 29-та армія РФ. ▪️ І, в принципі, зараз ми тут вже в повному складі [як підрозділ]▪️ У взаємодії, після того, як тут з'явилися ми, тут з'явився 1-й штурмовий полк, 475-й штурмовий полк CODE 9.2, то ми разом ситуацію, в принципі, стабілізували.▪️ Були певні проблеми з суміжниками, і я не буду ховати цю проблему, вона дійсно є, це підрозділи ТРО. Деякі бригади досить довго тут простояли і, вибачте, я це скажу, вони деградували. І тому, як наслідок, противник перейшов бар'єрний рубіж через річку Янчур і почав наступ на населений пункт Полтавка - Успенівка. І підрозділи ТРО почали відступати. ▪️ Це напрямок головного удару противника на даний час. І противник сюди затягнув досить серйозні підрозділи, з якими ми стикалися на інших напрямках. Це, наприклад, Рубікон. Також зараз відновлюються деякі підрозділи, з якими ми вже знайомі по інших напрямках. 40-а бригада. І 98-а десантно-штурмова дивізія. ▪️ Досі згадую часи Часового Яру, коли ми воювали проти 98-ї дивізії. Мій батальйон — єдиний батальйон, який залишився за каналом у Часовому Яру на момент 2024 року, коли противник вже відтіснив наші війська до каналу Сіверський Донець — Донбас. Там були досить злагоджені дії. Ну, вибачте, 20 машин одночасно стріляли “градами” по наших позиціях. Плюс постійні штурмові дії і вдень, і вночі, і вранці. І за нормальних погодних умов, і за ненормальних. .. 98-ма з Бахмута до Часового Яру просунулася за рік на 5 кілометрів. Але, вибачте, це теж просування. І під час цього просування і вони несли втрати, і Сили оборони теж несли втрати. Вони просунулися, вони задачу виконали, яка перед ними стояла на той момент. ▪️ Я впевнений, що підрозділи територіальної оборони повинні передатися до сухопутних військ, наприклад, і поповнити втрати в сухопутних бригадах. І це було б досить нормально, тому що вони не тягнуть зараз свою функцію. Війна міняється. В сухопутних військах досить багато серйозних боєздатних корпусів. Плюс є бригади, які краще б ми їх поповнили за рахунок територіальної оборони.▪️ Це позор [про випадок, коли росіяни в Гуляйполі захопили КП батальйону], можна так сказати. Вони [ТРО] повинні були підпалити, знищити і так далі. Секретний зв’язок, секретні мапи, документи і так далі. Вони повинні були це знищити за інструкцією і відійти, евакуюватися. ▪️ Ворог бреше про свій стан та положення. Основна їх мета, тому що там вони подивилися, що було з підрозділами ТРО, коли вони наступали. Вони тільки зайшли, наприклад, в населений пункт Рівнопілля. Йому з дрона скинули прапор, він підняв прапор. В інтернеті ТРО-шники побачили, що там піднятий прапор. А там насправді два - три підара просто зайшло. Котрих я не знаю – знайдемо, розірвемо на шматки просто. Все просто. Знаєте, і почалась паніка. У них була напрацьована схема у противника. Вони заходили в населені пункти, піднімали прапори і все. І показували в себе на каналах. .. Це їх нова тактика. Інфільтруються. Десь піднімається прапор.▪️ У нас навіть таке було, що підори піднімали на [камеру] нашого Мавіка прапор. Наш Мавік патрулював місцевість. Вони подумали, що це підорський. Вони підняли прапор. Зайшли зачистити населений пункт. Чотири підори і населений пункт. Це ж не є проблема. Вони навіть в бій не вступають. Вони інструкції такі отримують. От і вся тактика інфільтрації. [але] Там, де виходить інфільтруватись, зафіксуватись, накопичитись і потім сісти на логістику, це, звісно, може перерости в проблеми.