Кілійські ворота. Погляд зсередини фортеціУ 1893 році в журналі «Нива» так описувався стан нашої фортеці:«…Маса каменю, що залишилася від руйнування різних частин, розкрадається; скрізь — руйнація та тріщини. Фортеця порожній — у ній лише склад очерету, який використовується для опалення місцевої в'язниці. Біля воріт живе якийсь сторож. На зарослих травою подвір'ях можна зустріти лише коней або овець, які щипають дрібну травичку, та кількох злидарів, котрі знаходять там собі постійний, безоплатний притулок…»
На знімках та листівках початку XX століття ми можемо побачити біля Кілійських воріт побілену сторожку (колишню вартівню).У 1896 році в Акті передачі фортеці від міста до Одеського товариства старожитностей було записано:«…У фортеці, при вході, з лівого боку сторожка, в якій живе сторож Варшавського. Праворуч — руїни гауптвахти, а ліворуч, на великому просторі, складено 15 великих стогів крупного очерету, що належить, як виявилося, Варшавському…»
Сторож був потрібен, оскільки у фортеці зберігалися вогненебезпечні матеріали. ▪️В восьмикутній «Дівочій» вежі зберігався порох приватної особи. ▪️Ще далі, у південній вежі, був склад пороху Зіся Литвина. ▪️У Цитаделі розміщувався пороховий погріб 15-го стрілецького батальйону.▪️Купець Арон Варшавський недалеко від входу зберігав гас у бочках і великих баках. Такі ж баки він установив на початку фортечного рову біля 1-го причалу.Під час Першої світової війни у фортеці новобранці проводили навчальні стрільби. Тепер ворота були зачинені, а зовні стояв вартовий.Потім настав хаос революції. У 1918 році у фортеці розмістився румунський гарнізон.У 1928 році відбулися великі реставраційні роботи. Тепер Кілійські ворота здалеку вирізнялися червоним черепичним дахом.У 1940-ві роки у фортеці змінювали один одного румунські та радянські підрозділи, а в міжчассі місцеве населення розбирало залишки будівель.Після Другої світової приїхала державна комісія, щоб оцінити необхідні роботи зі збереження фортеці. Невдовзі після їхнього від'їзду завалився черепичний дах над Кілійськими воротами.У 1950-ті роки тут панувала тиша, лише кози паслися на зарослих подвір'ях.Усе змінилося на початку 1960-х, коли в країні розпочався бум внутрішнього туризму…#історіяАккермануКанал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
У Білгород-Дністровській громаді відбувся черговий загальноміський день чистоти15 травня у Білгороді-Дністровському у межах щорічного двомісячника з благоустрою та санітарного очищення території громади проведено черговий загальноміський день чистоти.До традиційного заходу долучилися працівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, комунальних установ та підприємств міста, які спільними зусиллями продовжують наводити лад у рідній громаді.Цього разу роботи проводилися на прибережній території вздовж Дністровського лиману - одному з мальовничих куточків Білгорода-Дністровського. За участю працівників міського Центру «Благоустрій», комунальних підприємств «Автотранссервіс» та «Білгород-Дністровськтеплоенерго», із залученням спеціалізованої техніки, здійснювалися прибирання сміття та сухостою, покіс і вивезення трави, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та інші роботи з благоустрою.Такі спільні толоки вже стали доброю традицією громади, адже кожен внесок у чистоту міста - це прояв любові до рідного краю, поваги до праці комунальників та турботи про комфорт майбутніх поколінь.До завершення двомісячника з благоустрою та санітарного очищення території міста заплановано проведення наступних загальноміських днів чистоти - 22 та 29 травня.Білгород-Дністровська міська рада запрошує всіх небайдужих мешканців долучатися до спільної справи та разом робити громаду чистішою, охайнішою і затишнішою.Канал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
Понад 1500 рятувальників та поліцейських задіяно в ліквідації наслідків російського масованого обстрілу. З них майже 600 залучені до робіт у Києві. Саме столиця цієї ночі зазнала найбільшого удару. У Дарницькому районі триває пошуково-рятувальна операція. На жаль, відомо про трьох загиблих людей, яких рятувальники дістали з-під завалів. Є інформація про більш як 10 зниклих безвісти - шукаємо. До пошуку залучено 6 кінологічних розрахунків. Поранено на цій локації більше 30 осіб. Рятувальникам вдалося врятували 28 людей зі зруйнованого будинку. Працюють психологи ДСНС та поліції, спілкуються з потерпілими та підтримують родичів загиблих і тих, кого ще шукають. Також розгорнуті пункти прийому заяв до поліції - на зараз слідчі зареєстрували понад 100 звернень людей про пошкодження майна. Поруч - мобільні пункти Головного сервісного центру та Міграційної служби. Якщо внаслідок російського удару транспортний засіб знищено чи пошкоджено без можливості ремонту, то він має бути знятий з державного обліку (тобто - підлягає вибракуванню). Для цього, зокрема, й працюють мобільні сервісні центри на місцях ліквідації наслідків удару. Послуга безкоштовна і надається відразу під час звернення.Крім того, у мобільних пунктах ГСЦ та Міграційної служби можна оперативно відновити знищені документи: ID-картку, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Станом на зараз більше 20 людей отримали послуги та консультації з відновлення документів та вибракування транспортних засобів. Також багато поранених внаслідок ранкового удару росії по Харкову - зафіксовано вже 28 потерпілих. Загроза російських ударів може зберігатися, тож слідкуйте за офіційними повідомленнями та перебувайте в укриттях під час повітряної тривоги.
Сьогодні в КНП Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня відбулося урочисте вшанування тих, чия щоденна праця є невід’ємною частиною турботи про здоров’я та життя людей — наших медичних сестер.З нагоди професійного свята за сумлінну працю, відданість професії, чуйність і високий рівень відповідальності медичні сестри закладу були нагороджені почесними грамотами. Вручення відзнак здійснив генеральний директор лікарні Віталій Жнякін.Щирі слова подяки та привітання цього дня прозвучали також від медичного директора зі стаціонарної допомоги Ірина Лавришина та голови профспілки лікарні Валентина Філіпенко.Медична сестра — це не лише професія, а справжнє покликання. У непростий для країни час, коли кожен день приносить нові виклики, саме ваша турбота, терпіння, професіоналізм і добре серце стають опорою для пацієнтів та їхніх родин. Ви поруч у хвилини болю, тривоги й надії, даруючи не лише допомогу, а й людське тепло.Дякуємо кожній медичній сестрі нашої лікарні за самовіддану працю, милосердя та вірність обраній справі. Нехай ваша доброта повертається сторицею, а у ваших домівках панують мир, здоров’я та благополуччя. Саме завдяки таким людям, як ви, у серцях живе віра, що турбота, добро і єдність наближають мир.Канал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
У Білгороді-Дністровському висадили дерева на вшанування полеглих воїнів 10 травня на території Олімпійського скверу у Білгороді-Дністровському відбулася громадська акція з висадки алеї пам’яті полеглих Захисників і Захисниць України.У межах ініціативи учасники ветеранських організацій громади висадили понад 30 саджанців клену та ясеня як символ шани, вдячності та незгасної пам’яті про Героїв, які віддали життя у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.Перед початком робіт присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів, які загинули, захищаючи державу від російської агресії.До громадської ініціативи долучилися ветерани громадської організації «ЄДНІСТЬ ВЕТЕРАНІВ АККЕРМАНА» на чолі з Олександром Панченком, представники Білгород-Дністровського ТЦК та СП, співробітники комунальної установи «Центр психосоціальної підтримки» під керівництвом Ганни Онопрієнко, а також працівники Управління ветеранської, соціальної політики та охорони здоров’я міської ради на чолі з Жанною Задорожною.Висаджена алея стане символом пам’яті про мужність і жертовність українських воїнів та нагадуванням майбутнім поколінням про ціну свободи й незалежності України.Канал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
Сказ, як Водоканал ціну на свої послуги підвищувати рішив, але громада сказала "Ні", спойлер: Водоканалу в принципі пофіг на думку громади Водоканал захотів підвищити ціну на послуги водопостачання і водовідведення в місті - громадськість висловила супротив, що мають бути громадські обговорення.Оголосили про проведення громадських обговорень в сесійній залі міської ради. Але, щоб багато народу не прийшло, вже під час проведення обговорень - перемістили їх з сесійної зали в калідор біля входу в міську раду, де ледь влізло 20 чоловік - громада висловила сумнів по прозорості формування тарифу, вимагала створити комісію з громадськості для аудиту.Розпорядженням в.о. міського голови створили комісію (про історію її створення це окрема тема). А зараз, комісія вже втретє збирається, подає клопотання в Водоканал, щоб отримати консультації у спеціалістів, необхідні документи, але Водоканал забив #@& (що саме забив дофантазуйте самі) на громаду й її представників. Деталі у відео, слідкуємо за ситуацією і очікуємо продовження.#колонкаАдмінаКанал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
Наніс більше 20 ударів ножем: поліцейські відправили на лаву підсудних жителя Білгород-Дністровського району за обвинуваченням у вбивстві односельцяФігурант перебуває під вартою. Йому загрожує до 15-ти років ув’язнення.Нагадаємо: подія сталася на початку лютого серед дня у приватному домоволодінні в одному з сіл Старокозацької громади.Під час досудового розслідування слідчі встановили, що між 50-річним власником домоволодіння та його 63-річним запрошеним у гості односельцем під час хмільного застілля виникла сварка, в ході якої господар схопив зі столу ніж і завдав ним гостю більше двадцяти ударів по всьому тілу.Потерпілий помер на місці події. Зловмисник, усвідомивши, що накоїв, повідомив про це іншому односельцю, а той – до поліції.За висновком призначеної поліцейськими судово-медичної експертизи, причиною смерті постраждалого стала масивна крововтрата, спричинена ушкодженнями яремної вени, легені, серця та печінки. У межах слідства було проведено низку інших судових експертиз для підтвердження причетності до злочину фігуранта. Зокрема, встановлено, що саме вилученим з місця події ножем фігурант завдав смертельні поранення потерпілому.Слідчі затримали зловмисника у процесуальному порядку та звернулись до суду з клопотанням щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке суд задовольнив. На підставі зібраних поліцейськими доказів затриманому висунуто обвинувачення у вбивстві, тобто умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині. Досудове розслідування завершено і обвинувальний акт за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України скеровано до суду. Підтримуватиме обвинувачення в суді Білгород-Дністровська окружна прокуратура, під процесуальним керівництвом якої тривало досудове розслідування.Чоловіку загрожує ув’язнення на строк до 15-ти років.Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Канал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
❗️Незаконне збагачення та недостовірне декларування посадовців ТЦК: Нацполіція провела відпрацювання по всій країніЗагалом проведено понад 40 слідчих дій у чинних та колишніх посадових осіб з числа керівного складу. Вилучено автівки, мотоцикли, гроші в національні та іноземній валюті.Окрім того, упродовж кількох днів складено понад 150 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.Серед задокументованих фактів – незаконне збагачення та випадки недостовірного декларування посадовців майже на 92 млн грн. Один із фігурантів – начальник РТЦК в Одесі – за час перебування на посаді значно покращив свій матеріальний стан та здобув активів на понад 45 млн грн.Також, до прикладу, сума розбіжності між активами в декларації одного з помічників начальника об’єднаного МТЦК та СП та реальним станом становить 10 млн грн, а колишнього офіцера відділення рекрутингу та комплектування вже іншого РТЦК – 6,6 млн грн. ▪️ Проводяться подальші заходи зі збору доказової бази для оголошення підозр фігурантам кримінальних проваджень. 👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
Поліція Одещини нагадує про номер 112 та алгоритм дій у разі небезпекиУ Білгород-Дністровській громаді правоохоронці провели вуличну акцію, під час якої пояснили населенню принцип роботи єдиного номера базової служби екстреної допомоги.З громадянами спілкувалася старша інспекторка сектору дотримання прав людини районного відділу поліції Христина Бойко. Вона роз’яснила всім, що за допомогою номера 112 можна одним дзвінком викликати рятувальників, поліцію, швидку чи газову службу. Отримавши повідомлення про подію, оператор самостійно визначить, які служби необхідно залучити, та скоординує їхню взаємодію. Важливо лише надати йому повну інформацію.Окрім цього, громадянам нагадали, як діяти у разі пожежі, виявлення підозрілих предметів, загрози вибуху чи інших небезпечних ситуацій.У критичних ситуаціях головне – не панікувати, діяти швидко та чітко. Кожна секунда має значення. Номер 112 створений саме для того, щоб люди могли одним дзвінком отримати допомогу. Проте ефективність цієї системи залежить від нашої відповідальності: екстрені служби мають виїжджати лише на реальні виклики. Адже реагування на неправдиві повідомлення забирають дорогоцінний час і позбавляють допомоги людей, які її насправді потребують», - зауважила Христина Бойко.Правоохоронці наголошують, що особливо сьогодні, в умовах воєнного стану, кожен має знати, як правильно діяти у небезпечній ситуації, і закликають громадян дотримуватися простих, але життєво важливих правил:• у разі небезпеки негайно телефонуйте на 112;• чітко повідомляйте, що сталося, де саме та чи є постраждалі;• не кладіть слухавку, доки оператор не завершить розмову;• зберігайте спокій і виконуйте отримані інструкції;• не здійснюйте хибних викликів – це може позбавити допомоги тих, хто її справді потребує;• у разі виявлення підозрілих предметів не торкайтеся їх, а одразу повідомляйте відповідні служби;• під час пожежі чи іншої небезпеки не зволікайте з евакуацією та попереджайте інших.Уважність, відповідальність та своєчасне звернення до екстрених служб – це те, що допомагає зберегти життя.Нагадаємо: у березні цього року комунікаційний центр Служби 112 запрацював в Одесі. Його будівництво тривало майже рік. І тепер 80 операторів, які пройшли навчання, прийматимуть екстрені виклики з південних регіонів України. Серед них – семеро ветеранів, які отримали поранення на фронті або повернулися з полону.Канал | Чат | АвточатІнста | Бот | Реклама
🛑 Епідемічна ситуація в Білгород-Дністровському районі: звіт за тижденьДрузі, ділимося актуальними даними щодо захворюваності в нашому районі. Ситуація стабільна, але маємо певне зростання за деякими показниками.🤒 ГРВІ, грип та COVID-19Хоча рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 12%, за тиждень кількість хворих зросла на 25,5%.• Більшість захворілих (понад 71%) — це діти.• Найвищі показники фіксуються в громадах: Успенівській, Шабівській, Дивізійській, Татарбунарській та у м. Білгород-Дністровський.• Наразі циркулюють віруси не грипозної природи (рино-, РС- та метапневмовіруси).🤢 Кишкові інфекціїКількість випадків зросла. Головна причина — вживання домашньої їжі, що зберігалася з порушенням норм.👉 Нагадування: не залишайте страви поза холодильником та дотримуйтесь гігієни приготування! Вітряна віспа : зареєстровано 3 випадки серед дітей🧬 Туберкульоз: зареєстровано 2 випадки (серед дорослих) 🐕 Обережно:• Укуси тварин: 4 особи (зокрема 2 дітей) звернулися по допомогу. Пам'ятайте, що в області з початку року вже підтверджено 4 випадки сказу серед тварин (лисиці, коти, собаки). Будьте обережні з невідомими чотирилапими!• Кліщі: Зареєстровано 2 укуси Сезон активності кліщів у розпалі — використовуйте репеленти та оглядайте себе після прогулянок.🙏 Бережіть себе та своїх рідних! При перших симптомах хвороби звертайтеся до сімейного лікаря.