Source
Афіша Києва | Історія ботанічного саду імені Гришка у Києві 🍁До 1888 року територія ...
37 600 Views/Reach
2025-01-25 07:52
Message №6891
Історія ботанічного саду імені Гришка у Києві 🍁До 1888 року територія ботанічного саду була частиною Звіринецького кладовища. Життя тут "вдихнуло" XX століття, коли восени 1918 року була заснована Українська академія наук, і виникла ідея створення ботанічного саду🌳 Першим керівником саду став флорист і вчений Володимир Липський, який планував створити сад на основі Голосіївського лісу. Однак через прихід радянської влади його плани були зірвані, а Липський переїхав до ОдесиЕстафету перейняв академік Олександр Фомін, якому вдалося отримати дозвіл на створення ботсаду восени 1935 року. Будівництво розпочалося під наглядом Липського, а після його смерті — професора Вальтера Шмідта📝 План саду включав:• дендрарій;• ділянки рослинності Кавказу, Середньої Азії та Далекого Сходу;• систему трав’янистих рослин;• культурну флору та акліматизацію нових рослин➡️ Проект реалізовувався з труднощами через брак фінансування та відселення людей. Проте до початку 1940-х висадили близько 1050 видів рослинДруга світова війна призупинила роботи, але з березня 1944 року їх відновив академік Микола Гришко. Ботанічний сад урочисто відкрили 29 березня 1964 року під керівництвом Євгена КондратюкаСад швидко став популярним, щорічно приймаючи близько мільйона відвідувачів ❤️Нещодавно територію ботсаду було передано під житлову забудову, що викликало занепокоєння, навіть, у мера Києва Віталія Кличка👉 Афіша Києва