Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Головні новини Запоріжжя - 061.ua
Added 14 Jul 2024

Головні новини Запоріжжя - 061.ua

@ZaporozhyeNews
Number of subscribers: 5 238
Photos: 29,500
Videos: 1,400
Links: 10,300
Description:
Найкращий новинний портал Запоріжжя Друзі! Тепер ви можете також ділитися з нами новинами з усіх населених пунктів Запорізького регіону. Ми чекаємо на ваші фото та відео з важливих подій у нашому спеціальному боті - @zaporizhzhya061_bot

👥 Number of subscribers

5 238
Average/Day:: -2
Average/Week:: +31
Average/Month:: +13

👁️ Average views per message

1 268
Average/Day:: 1,250
Average/Week:: 1,195
ERR: 24.21%

📊 Messages per Day

1.6
Last day: 12
Week average: 2.1
Average per day: 1.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

У Запоріжжі стартував безкоштовний «Скринінг здоров’я 40+»: що перевіряють і як долучитисяУ Запоріжжі запрацювала державна програма профілактичних обстежень «Скринінг здоров’я 40+». Її мета – виявляти серцево-судинні захворювання, ризики діабету 2 типу та інші хвороби на ранніх стадіях.Програма доступна для всіх українців від 40 років незалежно від місця проживання. Участь безкоштовна: держава покриває вартість обстежень у межах 2000 гривень.У межах скринінгу пацієнти проходять опитування щодо самопочуття, вимірювання тиску, пульсу, ваги та зросту, проходять лабораторні дослідження, що показують роботу серця, судин і нирок. За потреби призначають додаткові дослідження, зокрема ЕКГ. Після обстеження людина отримує результати та рекомендації лікаря.У Запоріжжі пройти скринінг можна у міських центрах первинної медико-санітарної допомоги та лікарнях №4 і №7, обласних закладах охорони здоров’я, а також низці приватних закладів. Подивитись повний перелік закладів, що беруть участь у програмі, можна ТУТ
«Дрон на дрон»: у Запоріжжі змінили тактику знищення «шахедів», що відомо про ситуацію з атаками на містоУ Запоріжжі продовжують вдосконалювати систему протиповітряної оборони на фоні посилених ворожих атак противника. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров під час брифінгу.За його словами, якщо раніше основну роботу виконували мобільні вогневі групи, то тепер акцент змістився на безпілотні системи. «Раз на день чи раз на два дні ми проводимо офлайн-наради з нашими силами протиповітряної оборони і всіма підрозділами, які сьогодні здійснюють захист неба над Запоріжжям. Це стосується атак різними типами БПЛА – шахедами,»молніями». Ми щоденно намагаємося вдосконалити систему ППО. Як приклад, якщо раніше шахеди на території Запорізької області здебільшого знищувались мобільними вогневими групами, то на сьогоднішній день приблизно дві третини, може 60% шахедів залежить день від дня, знищується безпосередньо безпілотниками, тобто дроном на дрон», - зазначив ФедоровДетальніше читайте ТУТ.
Федоров розповів чи має ворог можливість обстрілювати Запоріжжя зі ствольної артилерії Ворожа армія намагається тиснути на всій території Запорізької області. Те, що ворог зранку обстріляв Запоріжжя з РЗСВ не говорить про його успіхи на фронті чи можливість діставати до міста зі ствольної артилерії. Про це під час брифінгу, відповідаючи на питання журналістів сказав голова Запорізької ОВА Іван Федоров. “Тими засобами РСЗВ, якими сьогодні ворог обстріляв місто, у нього була можливість обстрілювати останні чотири роки. Чому ? Бо ворог обстріляв “Торнадо-С”, дальність якої 80 км+. Щодо ствольної артилерії, то такої загрози ми не бачимо. Ми маємо розуміти, що від лінії фронту, як з нашого боку, так і з боку ворога, всі такі засоби відсунуті щонайменше на 15-20 км через те, що можуть бути ураженні FPV-дронами. Але і немає у ворога того просування, який би це дозволив ворогу робити ці речі (діставати до міста зі ствольної артилерії - ред.)», — зазначив Федоров.Також він додав, що українські підрозділи, які боронять Запорізький напрямок, отримали підкріплення для стабілізації ситуації.
За півтори доби запорізькі енергетики відновили електропостачання Вільнянській громаді, яка була знеструмлена через ворожу атаку «Вони зробили неможливе». Так говорять про фахівців «Запоріжжяобленерго», які попри ворожі атаки відновили живлення Вільнянської громади. Роботи виконали за півтора дні, при тому, що у мирні часи, на ці роботи знадобилося б не менше 5 днів. В пресслужбі відомства зазначили, що вчора внаслідок ворожої атаки на Вільнянську громаду пошкоджень зазнали енергооб’єкти компанії, було знеструмлено понад 32 тис людей.«До минулого вечора не могли розпочати відновлювальні роботи – не було дозволу від ДСНС, на місцях прильотів працювали вибухотехніки. Біля 18:00 наші бригади отримали допуск, до кінця доби вдалося заживити близько 25 тис споживачів. Щодо решти – за стандартами мирного часу на відновлення мали б піти кілька днів – до 5 діб. Втім… знайшли рішення, аби зробити, на перший погляд, неможливе», - говорить керівник компанії Андрій Стасевський.Всі родини у громаді знову зі світлом
У Запоріжжі до АРМА передали арештовані активи на понад 10 мільйонів гривеньЗапорізькі поліцейські передали до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) понад 10 мільйонів гривень, арештованих у справі про привласнення гуманітарної допомоги. Йдеться про розслідування масштабної схеми, яку правоохоронці викрили у листопаді. За даними слідства, кошти міжнародної гуманітарної організації незаконно виводили через одну з громадських організацій, яка фактично не вела заявленої діяльності.Як встановили слідчі, засновник ГО, її керівник та їхній знайомий перераховували благодійні гроші на рахунки підконтрольних підприємців нібито за товари й послуги. Насправді ж ці товари не постачалися, а послуги не надавалися.Під час слідчих дій правоохоронці виявили, що на рахунках громадської організації залишалося понад 10 мільйонів гривень. За рішенням суду ці кошти арештували та передали в управління АРМА.Поліція продовжує встановлювати всіх осіб, причетних до привласнення гуманітарної допомоги.
💡У Запорізькій області оновили графіки відключень електроенергії: що змінилося💡23 грудня змінили час відсутності електроенергії для черги 4.2. Оновлений графік опублікувало “Запоріжжяобленерго” о 14:44. Що змінилосяВ зміненому графіку у черзі 4.2 скоригували час вечірнього відключення світла, яке розпочнеться і завершиться на півгодини раніше (16:30–21:30). Загальний час відсутності електроенергії не змінився.Оновлений графік відключень (станом на 14:44)1.1: 03:00 – 08:00, 12:00 – 17:00, 21:00 – 24:00;1.2: 03:00 – 08:00, 12:00 – 17:00, 21:00 – 24:00;2.1: 00:00 – 03:30, 07:30 – 12:30, 16:30 – 21:30;2.2: 00:00 – 03:30, 07:30 – 12:30, 16:30 – 21:30;3.1: 03:00 – 08:00, 12:00 – 17:00; 21:00 – 24:00;3.2: 12:00 – 17:00; 21:00 – 24:00;4.1: 07:00 – 12:00, 16:30 – 21:30;4.2: 00:00 – 03:30, 07:30 – 12:30, 16:30 – 21:30;5.1: 03:00 – 08:00, 12:00 – 17:00, 21:00 – 24:00;5.2: 03:00 – 08:00, 12:00 – 17:00, 21:00 – 24:00;6.1: 00:00 – 03:30, 07:30 – 12:30, 16:30 – 21:30;6.2: 00:00 – 03:30, 07:30 – 12:30, 16:30 – 21:30.
Поліцейські та волонтери вивезли чотирьох людей з Гуляйполя: як проходила евакуація В Гуляйполі, до якого  намагається зайти окупаційна армія, залишається близько 150 мешканців. Поліція та влада закликають людей виїхати в безпечні місця9 грудня до поліції звернулася Гуляйпільська міська військова адміністрація та повідомила, що четверо мешканців прийняли рішення - евакуюватися. Правоохоронці оперативно спланували відносно безпечний маршрут, і вже наступного дня, разом із волонтерами, допомогли людям буквально вирватися з пекла та дістатися Запоріжжя.За інформацією поліції, зранку 10 грудня поліцейські спільно з представниками громадської організації «Міський центр допомоги» вирушили до Святопетрівки. Населений пункт знаходиться в 10 кілометрах від Гуляйполя. Саме цим шляхом, пішки, йшли люди.«За словами евакуйованих, дорога стала випробуванням на витривалість і віру. Літні люди змогли взяти лише найнеобхідніше: документи, кілька особистих речей та своїх чотирилапих улюбленців», - кажуть в поліції.
На Запоріжжі заочно засудили п’ятьох колаборантів з окупованих територій до 13 років ув’язненняЗапорізький суд заочно засудив п’ятьох жителів Василівки, Енергодара та Токмака, які добровільно працювали у створених російськими окупантами «правоохоронних органах». Їм призначили від 12 до 13 років позбавлення волі за колабораційну діяльність. Прокурори довели, що всі п’ятеро підтримували роботу окупаційної адміністрації та сприяли зміцненню її впливу.Так, мешканку Василівки, яка працювала «старшим інспектором відділу кадрів» у так званому «ГУ МВД по Запорожской области», засуджено до 13 років ув’язнення.Двом енергодарцям, які виконували функції «старшини тилового забезпечення» та «поліцейського-водія» у псевдополіції окупантів суд присудив 12 років.Жителя Василівки та мешканця Токмака, які працювали черговим в окупаційному ІТТ та «поліцейським» патрульної служби також засудили до 12 років.Крім строків ув’язнення, усім фігурантам заборонено обіймати будь-які державні посади. Їхнє майно конфісковано.
Двох мешканців Мелітополя та Пологів заочно засудили до 10 років за роботу в окупаційній адміністраціїУ Запоріжжі суди заочно винесли вироки двом громадянам України, які після вторгнення добровільно пішли працювати в окупаційні структури. Обох засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Один із засуджених – мешканець Мелітополя та депутат районної ради від «Опозиційного блоку». У жовтні 2022 року він перейшов на бік окупантів і став керівником так званого «департаменту з нагляду за нормативно-правовими актами» у сфері масових комунікацій. А з початку 2024 року обійняв посаду псевдо «міністра цифрового розвитку та зв’язку». На цих посадах він виконував розпорядження російської окупаційної адміністрації.Другий засуджений – житель Пологів, який у квітні 2022 року погодився очолити окупаційну «військово-цивільну адміністрацію Пологівського району». Він організовував роботу незаконного органу, ухвалював кадрові рішення та розпоряджався бюджетними коштами, які надавали окупанти.
Понад 19 мільйонів гривень для розвитку бізнесу: хто отримав гранти в Запорізькій областіУ Запорізькій області стартували виплати переможцям обласного грантового конкурсу, що проходить у межах програми підтримки малого й середнього підприємництва Загалом фінансування отримають 43 бізнеси на 19,4 млн грн на розвиток своїх проєктів. Серед переможців – 15 компаній та 28 ФОПів. Гранти розподілили за чотирма напрямами, що мають посилити економіку регіону.Розвиток пріоритетних галузей – 11,8 млн грн для 14 бізнесів.Підтримку отримали виробники харчової та легкої продукції, електротехніки, підприємства у сферах енергетики й медицини, мережа пекарень та тваринницька ферма.Гранти для ветеранів – майже 2,6 млн грн для 5 переможців.Йдеться про аграрні проєкти, металообробку, автосервіси та виробництво інклюзивного обладнання.Гранти для внутрішньо переміщених осіб – 2,3 млн грн для 6 переможців.Серед підтриманих – медичні послуги, юридичні та освітні сервіси, кафе та майстерні з обслуговування авто.