У Мелітополі 14 тисяч учнів розпочали навчальний рік в українських школах - мерУ Мелітополі 14 тисяч школярів розпочали навчальний рік в українських школах, зокрема шляхом дистанційного навчання, повідомив мер міста Іван Федоров."Навчальний процес розпочато і на тимчасово окупованій рашистами території, і українською владою в наших школах дистанційно... Сьогодні ми може звітувати про те, що 14 тисяч українських учнів навчаються у наших мелітопольських українських школах", - сказав він на брифінгу у Медіацентрі "Україна-Укрінформ" у п'ятницю.Мер міста зазначив, що торік у Мелітополі на навчання до шкіл вступили 15400 учнів. "Сьогодні ми маємо зменшення лише на 10%. З іншого боку, щодня спостерігається динаміка зростання кількості учнів у наших українських школах на дистанційній формі", - наголосив він.При цьому Федоров звернув увагу, що російські окупанти всіляко намагаються зіпсувати можливість дистанційного навчання в Мелітополі. "Щодня ми відбиваємо DDoS-атаки, наші програмісти сьогодні на варті, і наші діти продовжують навчатись онлайн", - уточнив мер.Крім того, він нагадав, що раніше окупанти намагалися змусити містян приводити дітей до організованих ними шкіл. Водночас, за його словами, вранці 9 вересня з'явилася інформація про те, що "російські військові обходять класи, не випускають дітей із приміщень шкіл навіть на перервах та повністю контролюють навчальний процес"."Діти часто чують лайку між вчителями та російськими військовими. На кожній перерві діти також чують лише гімн Росії. І це точно не про навчальний процес", - додав Федоров.
У Мелітополі сімох депутатів-зрадників позбавили повноважень-Іван ФедоровСьогодні в Мелітополі відбулося засідання 20-ї позачергової сесії міської ради. На сесії депутати позбавили повноважень сімох своїх колег.Всі ці люди з початку вторгнення рф в Мелітополь стали посібниками окупаційної влади.Отже, позбулися депутатських повноважень на підставі пункту 2 ч. 2 статті 5 Закону України «Про статус народного депутата України»:Андрій Румянцев (ОПЗЖ)Андрій Хрущ (КСМ)Галина Данильченко (Оппоблок)Олександр Фалько (Опоблок)Сергій ЗолотарьовДмитро Трухін (ОПЗЖ)Тарас Генов (За Майбутнє)На сесії був присутній мер Мелітополя Іван Федоров. Дане рішення він прокоментував так:- Першим рішенням ми призупинили повноваження сімох депутатів, які за 6,5 місяців повномасштабної війни і окупації Мелітополя особливо відзначилися перед кремлівськими тиранами. Зрадили Україну і всіх її громадян».Крім того, на сесії було прийнято ще одне дуже сумне рішення для колаборантів.- У колаборантів є два шляхи: або тікати або здаватися. І вибирати шлях нудно вже зараз, інакше з приходом ЗСУ ви втратите все! - анонсував друге рішення Іван Федоров.Який сюрприз депутати приготували зрадникам, читайте на нашому сайті пізніше. У засіданні взяли участь 23 депутати і мер. Всі питання порядку денного отримали одноголосну підтримку.
Очікуємо нову хвилю евакуації з Мелітополя через відсутність опалювального сезону, - ФедоровМер окупованого російськими військами міста Мелітополя Запорізької області Іван Федоров прогнозує нову хвилю евакуації мирних громадян через неможливість розпочати опалювальний сезон.Про це він зазначив сьогодні на брифінгу, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна"."Російські окупанти нині транслюють пропаганду про те, що вони прокладатимуть новий газопровід із Бердянська до Мелітополя. Це точно неможливо. Тому газу в Мелітополі не буде - опалення не включать, якщо ми не встигнемо деокупувати ці території. Ми очікуємо нової хвилі евакуації через те, що не буде опалювального сезону", - сказав Федоров.Він нагадав, що у Мелітополі вже понад місяць немає природного газу, який необхідний для функціонування 95% опалювальної системи міста."Тому ми чітко розуміємо, що початок опалювального сезону буде під великим запитанням… Сам природний газ зник після бойових дій біля Оріхова, коли було перебито наш магістральний газопровід. Саме через це відключено газ в окупованій частині Запорізької області", - уточнив мер. За словами Федорова, відновити газопостачання можна лише полагодивши газопровід, що неможливо через постійні бойові дії.
Вчителька з Мелітополя Ганна Бут стала лауреатом премії «Національна легенда України»Президент України Володимир Зеленський нагородив лауреатів премії «Національна легенда України». Однією з Лауреатів стала вчителька з Мелітополя — Ганна Бут.Відбулося нагородження восьми лауреатів премії "Національна легенда України".«Державу, яка шанує та цінує своїх людей, неможливо знищити. Бо її громадяни, її герої за таку державу завжди стоятимуть горою і захищатимуть. Таких людей із часу проголошення незалежності в Україні було чимало. А з початком повномасштабної війни стало ще більше. Пишаємося кожним і кожною. І кожного й кожну уособлюють цьогорічні лауреати премії "Національна легенда України», — зазначив Президент.Серед лауреатів була вчителька з Мелітополя Ганна Бут, яка попри окупацію продовжила виховувати своїх учнів патріотами. На весь світ стало відомим відео, де вона, загорнута у прапор України, вимагала від міжнародної спільноти рішучіших дій, підкреслює Володимир Зеленський.Довідка: Ганна Бут — викладачка Мелітопольського професійного аграрного ліцею. З першого дня війни вчителька почала виходити на мирні мітинги. Поки окупанти силою не заборонили такі заходи. Евакуюватися з Мелітополя Ганну вмовила донька. Вона боялась, що мати, як освітянку будуть переслідувати російські окупанти. У 2021 році Ганна Бут вдруге увійшла до ТОП-50 кращих вчителів країни проєкту “Global Teacher Prize Ukraine”. У 2020 р. вона була серед фіналісток національної премії "Вчитель року".