Source
ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_ | Куди цікавішими є новини щодо аналізу ситуації в РФ. Його зробив Найдж...
43 Views/Reach
2026-05-23 14:56
Message №46025
Куди цікавішими є новини щодо аналізу ситуації в РФ. Його зробив Найджел Гулд-Девіс, колишній посол Великої Британії в Білорусі, нині аналітик IISS. Спробую переказати основне.• Ключова теза — РФ скоро матиме вибір, або скоротити воєнні цілі, або змінити підхід до економіки та суспільства. Іншими словами, або завершувати війну, або проводити мобілізацію та переводити економіку на воєнні рейки;• Російська економіка досягла межі. Питання не в грошах, але їх уже неможливо конвертувати у військову міць у вигляді солдатів та снарядів, бо в РФ досі ринкова економіка. Єдиний варіант — примус;• Через "смертономіку" (великі виплати за загибель та навіть участь у війні) РФ починає мати проблеми з набором людей;• Російська економіка не буде зруйнована, але ймовірні сценарії рецесії (довге падіння) та навіть фінансової кризи, включно з дефолтом (тільки реальним, а не як у 2022);• Тепер Кремль має не залучати, а вилучати ресурси через підвищення податків, стягування грошей у великого бізнесу та олігархів, націоналізацію власності, заморожування вкладень росіян, ще однією частковою мобілізацією;• Неясно, який сценарій обере хуйло, можливо, вони вирішать, що шкода через продовження війни завелика та треба завершувати. Але так як зараз, РФ воювати далі не зможе, бо еконмоіка та формат рекрутингу не покривають потреби війни;• Кремль буде відкладати цей сценарій, розуміючи ризики. Автократії найчастіше гинуть через розбрат еліт, а саме поразка у війнах є однією з найбільших причин розбрату. Тому контроль за елітами буде посилюватися, так само репресії. Тож треба буде очікувати посилення блокувань та заборон, особливо якщо доведеться змінювати формат війни та замість еСВеО називати це війною та йти на подальші закручування гайок;• Гулд-Девіс вважає, що це як важкий період хворого в медицині. Після цього він або помирає, або йде на одужання. Якщо йти на одужання, то хуйло має завершувати війну та при цьому якось пережити соціальну напругу та спротив еліт. Тоді дійсно РФ зможе наростити військові можливості (нагадаю, що Трамп у цьому допоможе). Якщо мова про смерть, то це скоріш за все продовження війни, після чого може бути розбрат еліт, бедлам в РФ та неможливість керування.
☝️ Від адміна: нагадаю, що в 2026 році набір контрактників упав на 20% за даними Яніса Клюге. Це означає, що РФ дійшла до точки, коли підвищення виплат уже не забезпечує збільшення притоку добровольців, а в регіонів РФ закінчилися гроші, у 2025 році, нагадаю, їхній сукупний дефіцит склав 1.5 трлн рублів, а саме з регіональних бюджетів іде найбільше виплат, бо федеральна виплата складає 400 тисяч рублів, а умовно з регіону йде ще додаткові 2 млн. Ну й якість новобранців теж падає, тож підсумок штурмів стає все гіршим та гіршим, втрати почали перевищувати набір рекрутів.Дике поле