Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_
Added 14 Jul 2024

ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_

@YuriyShutiak
Number of subscribers: 294
Photos: 18,700
Videos: 9,860
Links: 6,010
Description:
Очистимо рідну неньку від московських окупантів
Source

ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_ | Оптоволокно soooooon)Нещодавно побачив новину про фінансування МОУ зак...

Оптоволокно soooooon)Нещодавно побачив новину про фінансування МОУ закупівель FPV-дронів, зокрема на оптоволокні. Це все реально круто, але є великі сумніви, що до війська потрапить дійсно якісний продукт.Як я вже писав, процедура кодифікації МОУ дронів і взагалі будь-чого дуже сильно хромає, адже, на жаль, багато що в нашій країні дуже легко продається((Справа в тому, що виготовлення оптоволоконних дронів - це доволі кропіткий процес і там важливі навіть найменші деталі і їх якість має бути на належному рівні. Останній місяць мої хлопці відвідали багато виставок, в тому числі і дронів на оптоволокні, прикол в тому, що половина, якщо не більше, представників різних компаній не можуть навіть розповісти ні суть процесу виробництва дронів, ні принципу їх дії, ну а, що - котушука є, заодно і дрон впаримо)))Після такого реально стрьомно навіть думати про те, що може потрапити у військо і на що держава витрачатиме кошти, адже процеси намотки, спаювання оптоволокна, збирання котушок - ювелірна робота, яка потребує великої уваги та точності, відповідального підходу у виробництві; я реально сумніваюсь, що оці «ділки», які будуть битися платити за контракти з МОУ, зможуть це все забезпечити. Найменший брак може зробити котушку повністю непридатну до використання, а ремонтувати в бойових умовах її ніхто не буде, бо навичок і обладнання у більшості немає((В принципі, при дослідженні ринку опотоволоконних дронів, хочу сказати, що в 70-80% це історія «про гроші», бо наварюються дико і ще й дрони свої впарюють. Особисто моя порада - піти складним шляхом: налагодити власне виробництво котушок та закупкою дронів на 13-ій рамі з їх подальшою переробкою на базі ББС, РУБпАК і тд. Не так це складно, якщо детально вникнути, скоро запускаємо першу таку майстерню на базі однієї бригади, далі буде більше.Власне виробництво - це більш гнучко і дозволить виготовляти котушки на різну дальність польоту від 10 до 40км, що збільшить номенклатуру дронів ніж ті, які зможе давати держава, адже комерси будуть штампувати виключно одну модель, яка пройде кодифікацію, бо відсутня ідея і бажання реагувати на вимоги сучасного поля бою.Офіцер ✙