Source
ꑭ Київська громада українських рідновірів ᛟᛉ | Чи існує прощення в язичництві? 🤔Ні. Прощення не було концепцією, як...
210 Views/Reach
2025-11-16 21:35
Message №6596
Чи існує прощення в язичництві? 🤔Ні. Прощення не було концепцією, яку наші Предки розглядали як теологічний аспект своєї духовності. Замість прощення, наша природна схильність оберталася навколо концепції відпрацювання, виправлення.Виправлення в нашій Вірі не схоже на християнську ідею про спасителя, який викупляє душі; а радше на дію або серію дій, щоб виправити свою честь, коли було скоєно ганебний вчинок.Дія/дії, які людина робить, щоб «відпрацювати» свою честь, називається спокутою. Коли людина спокутує свої провини та злочини, вона робить це спеціально для того, щоб повернути свою честь в очах свого народу та Богів.Рідна Віра – Язичництво була/є культурою, заснованою на Честі. Втрата честі, яку мали до тебе твої рідні та близькі, була одним із найгірших можливих покарань, поряд із повним оголошенням поза законом.Коли скоювалися ганебні вчинки, публічне ганьблення було жахливим покаранням для людини. Якщо людина не відновлювала свою честь в очах свого народу та Богів, вона ризикувала померти з ганьбою. Смерть з ганьбою ризикувала душею вашої родини, залишаючи вас у житті після цього. Якщо це станеться, ваші Предки можуть не впізнати вас і не привітати вас у родовому джерелі, де мешкають усі душі ваших Предків на Луках Сварожих. У такому стані душа може бути втрачена, потрапляючи у світи, де ваша сутність буде поглинена та розірвана.Ось чому система Честі та ганьби нашої культури, яка була законом племені, створила однорідність та згуртованість племені.Ганьба мотивувала людей спокутувати свої злі вчинки, які приносили безчестя їхній родині.Ганьба була/є потужним інструментом покарання, який виправляє погану поведінку та зберігає Честь вашої родини та Громади, цілого народу.