Source
Я з України | Обмін загиблими: шість на шість тисяч — між нами та росіянами. Чиїсь т...
176 Views/Reach
2025-06-03 08:01
Message №18454
Обмін загиблими: шість на шість тисяч — між нами та росіянами. Чиїсь татусі, кохані, братики нарешті побачать рідних. Нехай і в трунах. Шість тисяч загиблих. Мені моторошно. Я заплющую очі — і бачу Краснопільський цвинтар у Дніпрі, зразка 2014 року. Хрести з табличками: «Тимчасово невідомий захисник України». Багато хрестів. Після Іловайська тут виросло ціле поле могил.Я ніколи не любила соняхи. Вони здавались мені кітчевими та занадто яскравими. Але після Іловайська — це моя персональна траурна квітка.Росіяни зрадили всі домовленості. Замість «зеленого коридору» — довгий тир із розстрілами. Вікіпедія каже, з Іловайська «на щиті» повернулися 366 українських бійців. Мені завжди болітимуть смерті кожного з них.Шість тисяч загиблих. Стільки тіл обіцяють повернути після перемовин у Стамбулі. Шість тисяч. Звучить моторошно. Це як шістнадцять "Іловайськів" разом узятих. А скільки наших воїнів загинуло з початку повномасштабного вторгнення? Точної інфи немає ніде.Вибачте, далі буде трохи про політоту. Інакше — не можу.Саме після Іловайська в журналістсько-активістській тусовці стало модно гнобити П’ятого президента. Мовляв: «Барига! Зрадник! Паскуда! Здав “наших сонечок” росіянам!»Вибори 2019 року. Зеленський використовує тему Іловайська на повну котушку.А що він робить, коли стає Шостим? Призначає Руслана Хомчака головнокомандувачем ЗСУ. Якщо раптом забулися, хто це, я нагадаю. У 2014-му Хомчак командував сектором «Б». І саме його журналісти та активісти, які гнобили П’ятого президента, звинувачували у зраді та дезертирстві. Мовляв, Хомчак утік з поля бою й залишив армію напризволяще.Ну і що оті всі люди сказали Шостому після призначення Хомчака? Абсолютно нічого. Жодного піку.То що це в нас виходить? П’ятому не можуть пробачити злочин, вчинений росіянами та сепаратистами. А Шостому — за деякими опитуваннями (на мою думку, маніпулятивними) 74% довіри?І нічого, що саме Шостий профукав підготовку до вторгнення? Нічого, що коли армія орків тусувалася біля наших кордонів, саме Шостий пропонував українцям «готуватися до шашликів»?Це саме Шостий звільнив талановитих воєначальників. І тепер ми не наступаємо — ми щодня втрачаємо території та людей.Ні, я не маніпулюю. Я просто ненавиджу подвійні стандарти.Мабуть, свого часу П’ятий не мав «єдиного марафону» новин.Ірина Мудренко.