Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Я з України
Added 14 Jul 2024

Я з України

@Ukraine1_000
Number of subscribers: 1 219
Photos: 11,500
Videos: 1,130
Links: 1,300
Description:
Спільнота людей, які із гордістю говорять: я з України! Запитання ставте до @UA1_000
Source

Я з України | Зустріч радянських та американських війск на р. Ельба (Німеччина) 25 к...

Telegram community logo - Я з України Я з України @Ukraine1_000
147 Views/Reach 2025-05-09 03:09 Message №18075
Зустріч радянських та американських війск на р. Ельба (Німеччина) 25 квітня 1945 року. На фото: лейтенант 1-ї американської армії Вільям Робертсон (США) з лейтенантом 1-го українського фронту, українцем з Черкащини, Олександром Сільвашком (УРСР); на нижньому фото – вони ж через 30 років. З одного боку, ми всіляко заперечуємо будь-яку суб'єктність УРСР та українців у Радянському Союзі, говорячи про "радянсько-російських окупантів", з іншого ж – коли Трамп щось ляпне, всіляко намагаємось довести, що УРСР в контексті Другої світової таки мала суб'єктність.Багатьом подобається історія про те, що український народ є народом-переможцем нацизму.У той же час цей народ-переможець одночасно є кривавим окупантом.Виходить, що 1-й та 2-й українські фронти звільняли Україну від нацистів, але потім ці ж самі фронти з українських перетворюються на "радянських окупантів та ґвалтівників" у Чехії, Сілезії, Угорщині та Німеччині.У нас радянська влада окупант ще з 1917 року, але Кожедуб герой-ас і наша людина, та і капітуляцію Японії підписував Дерев'янко, який, коли треба, перетворюється з "радянського" на "українського" генерала, який поставив крапку у Другій світовій війні.З одного боку "заміна одного окупанта на іншого", а як глянути далі – то під час Другої світової в ¾ українців предки були саме в Червоній армії.Спочатку ми називаємо СРСР "росіянами", а потім якось згадуємо, що УРСР засновниця ООН і рахується окремою радянською державою-засновницею цієї міжнародної організації.Сьогодні справжніми українцями, правильними, під час Другої світової війни залишились тільки бійці УПА, але й відмовлятись від статуту народу-переможця нацизму теж не хочеться.От і маємо, що наші предки в Червоній армії для внутрішнього споживача – окупанти, а для зовнішнього – наче й ні.З одного боку, ми всіляко заперечуємо будь-яку суб'єктність УРСР та українців у СРСР, говорячи про "радянсько-російських окупантів", з іншого ж – коли Трамп щось ляпне, всіляко намагаємось довести, що УРСР в контексті Другої світової таки мала суб'єктність.У світі існує консенсус: у Другій світовій війні СРСР – менше зло.Ми можемо скільки завгодно говорити, що "ніякого звільнення не було, просто один окупант змінився іншим", але тоді будьте готові, СРСР буде дорівнювати Росії.І тоді не треба постити ніяких алярмічних картинок з втратами радянських республік і волати, що світ не знає історії.Так, він її не знає, але й ми теж досі не придумали, як нам поєднати в собі ці непоєднувані для нас речі.Ми або маємо взяти на себе історичну відповідальність за УРСР і говорити про специфічну радянську квазі-державність як свою зокрема, або тоді припинити "примазуватись" до перемог СРСР.Бо дуже зручно виходить: з одного боку– комуністи завжди окупанти, а як треба Берлін брати – то "наші", і 8 травня десь у Парижі на урочистостях хочеться постояти як народ-переможець, а не як безсуб'єктна жертва двох окупацій.Треба або зняти хрестик, або все-таки вдягнути труси, бо оця історична шизофренія трохи бісить.Автор: Олександр Сапронов, історик, викладач Першого інноваційного приватного львівського ліцею. Джерело: https://www.istpravda.com.ua/columns/2025/01/24/164676/