Source
Synevo Ukraine | Помічаєш, що навіть після повноцінного сну все одно хочеться відпочити...
7 600 Views/Reach
2025-03-07 15:38
Message №340
Помічаєш, що навіть після повноцінного сну все одно хочеться відпочити? З приходом весни багато хто відчуває підвищену втому та сонливість, і це не просто примха організму.❓Чому навесні хочеться спати більше?🔹 Мелатонін і зміна світлового дняВзимку через короткий день організм звикає виробляти більше мелатоніну – гормону сну. А навесні, коли світловий день подовжується, ця перебудова може займати час.🔹 Коливання температуриРізкі перепади між холодом і теплом впливають на судини, змінюючи кровообіг. Це може викликати відчуття втоми.🔹 Дефіцит вітамінівПісля зими організму може не вистачати вітамінів D, B, C і заліза, що впливає на рівень енергії.🔹 Весняна адаптація організмуЗміни у фазах сну – можлива причина сонливості. • Повільна фаза – період глибокого сну, коли організм відпочиває, а мозок впорядковує отриману за день інформацію. • Швидка фаза – момент, коли тіло повністю розслабляється, а мозок активізується. Тоді ми бачимо найяскравіші сни, а лікарі називають цей процес нічною психотерапією.…