⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 33 РАКЕТИ ТА 274 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 22 лютого (з 19:00 21 лютого) противник завдав комбінованого удару по об'єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного та наземного. Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 345 засобів повітряного нападу:- 4 протикорабельні ракети "Циркон" (район пуску ТОТ АР Крим);- 22 балістичні ракети Іскандер-М/С-400 (район пусків – Брянська, Бєлгородська обл. – рф, ТОТ Донецької обл.);- 18 крилатих ракет Х-101 (район пусків – Вологодська обл. -рф.);- 2 крилаті ракети Іскандер-К (район пусків – Курська обл.);- 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69 (район пусків – Курська обл.);- 297 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас і безпілотники інших типів (із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф., ТОТ АР Криму), близько 200 із них – "шахеди".❗️ Основні напрямки удару – Київщина, Одещина, Кіровоградщина, Полтавщина.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 10:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 307 цілей – 33 ракети та 274 безпілотники різних типів:- 2 протикорабельні ракети "Циркон";- 8 балістичних ракет Іскандер-М/С-400- 17 крилатих ракет Х-101;- 2 крилаті ракети Іскандер-К;- 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69;- 274 ворожих БпЛА різних типів.Зафіксовано влучання 14 ракет та 23 ударних БпЛА на 14 локаціях, а також падіння збитих (уламки) БпЛА на 5 локаціях.Інформація щодо кількох ворожих ракет уточнюється.Атака триває, в повітряному просторі ворожі БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
⚡️ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 16 РАКЕТ ТА 197 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 12 лютого (з 18:00 11 лютого) противник атакував 24 балістичними ракетами Іскандер-М/С-300 із Брянської, Воронезької, Ростовської обл. – рф, ТОТ Криму, керованою авіаційною ракетою Х-59/69 із повітряного простору ТОТ Донецької обл., а також 219 ударними БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотниками інших типів із напрямків: Курськ, Орел, Міллерово, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Шаталово – рф., Гвардійське – ТОТ АР Крим, близько 150 із них – "шахеди".❗️Основні напрямки удару – Київ, Харків, Дніпро, Одеса.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 213 повітряних цілей:- 15 балістичних ракет Іскандер-М/С-300;- 1 керовану авіаційну ракету Х-59/69;- 197 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та дронів інших типів.Зафіксовано влучання 9 ракет та 19 ударних БпЛА на 13 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 14 локаціях.Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 116 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 09 лютого (з 17:30 08 лютого) противник атакував 11 балістичними ракетами Іскандер-М із Брянської обл., а також 149 ударними БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та безпілотниками інших типів із напрямків: Курськ, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Шаталово – рф., ТОТ Донецьк, Гвардійське – ТОТ АР Крим, близько 90 із них – "шахеди".Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 09:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 116 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас та дронів інших типів.❗️Крім того, частина балістичних ракет Іскандер-М була перехоплена та не досягла своїх цілей.Зафіксовано влучання ракет та 23 ударних БпЛА на 15 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 6 локаціях.Атака триває, в повітряному просторі декілька ворожих БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊ Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!
❕Коли діє максимальний обсяг обмежень, можливість ротації за графіками відключень неможлива.Тож чому частина будинків залишається зі світлом?Після вчорашньої масованої ракетно-дронової атаки ворога в об’єднаній енергетичній системі України виник значний дефіцит електроенергії. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що найближчі кілька днів будуть дуже складними для енергосистеми України, і в цей період діятимуть значні обмеження електропостачання.На Сумщині діють аварійні обмеження та графіки погодинних відключень одночасно, відповідно до розпоряджень із НЕК "Укренерго". Станом на зараз у Сумській області: застосовані графіки аварійних відключень (ГАВ) для 1-5 черг спрогнозувати, одночасно діють графіки погодинних відключень (ГПВ) у повному обсязі та СпецГАВ для 1 черги. Таким чином майже відсутня технічна можливість здійснювати ротацію, як це було до атаки армії рф (відключалися по кілька черг за ГАВ на 2 години, після чого черги змінювалися, щоб навантаження розподілялося більш рівномірно).❌За графіками відключень знеструмлюються цілі лінії.Електропостачання здійснюється не окремо до кожного будинку, а по лініях електропередач, які одночасно живлять кілька вулиць, мікрорайони або цілі населені пункти. ❓Чому частина будинків не підпадає під графіки?Є об’єкти, які не можуть бути знеструмлені навіть під час аварійних відключень, оскільки це становить загрозу життю та безпеці людей. Це, зокрема: лікарні, водоканали, об’єкти зв’язку,інші елементи критичної інфраструктури. Дуже часто такі об’єкти живляться від тих самих ліній, що й житлові будинки. Якщо будинок заживлений від лінії з критичною інфраструктурою, ця лінія не може бути відключена, і будинок залишається зі світлом. Це не вибірковість і не «привілей», а технічна та безпекова необхідність.❓Чому зараз неможливо відключати всіх рівномірно?Енергосистема області проєктувалася і будувалася для надійного забезпечення людей електроенергією, а не для того, щоб у надзвичайних ситуаціях рівномірно всіх відключати.Тому різні підстанції від початку розраховані на різну кількість споживачів;від однієї підстанції можуть живитися тисячі людей, від іншої – значно менше;це залежить від щільності забудови, розташування об’єктів і їх класу та історичного розвитку мереж. Тому неможливо просто «перемкнути» частину будинків з однієї підстанції чи лінії на іншу (яка просто не витримає додаткового навантаження).Для цього потрібні нові лінії електропередач, нові трансформаторні підстанції -повна перебудова схем електропостачання. В умовах війни росії проти України реалізувати такі масштабні зміни фізично неможливо.⚠️На Сумщині застосовуються аварійні схеми електропостачання, а не режим нормальної роботи енергосистеми. У нормальних умовах є більша маневровість, можливість частішої ротації,більш рівномірний розподіл відключень. Зараз ці можливості суттєво обмежені через масштабні пошкодження ударами ворога та дефіцит генерації. АТ «Сумиобленерго» постійно оптимізує схеми живлення в межах технічних можливостей, але повністю усунути нерівномірність у нинішніх умовах неможливо.❕Ми розуміємо, що наявність світла – це найкраща комунікація енергетиків і споживачів, водночас отримуємо скарги про нерівномірні відключення з усіх куточків області (Суми не є виключенням), тож намагаємося вкотре донести, що така ситуація викликана:1) значними руйнівними атаками армії рф на енергетику України; 2) відсутністю технічної можливості «заживити» критичну інфраструктуру всієї області від окремих ліній без супутнього навантаження з іншими споживачами (це потребує побудови нових підстанцій і ліній, що в умовах війни є нереальним). 🛑Повноцінна відбудова або перебудова енергосистеми України можлива лише після завершення військової агресії рф. Зараз наше пріоритетне завдання – врятувати енергосистему від повного блекауту, під час якого можуть знеструмитися й об’єкти, що є критично важливими для життєдіяльності людей.
⚡Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 7 лютогоВорог завдавав масованого удару дронами та ракетами по підстанціях та повітряних лініях 750 кВ і 330 кВ. Внаслідок чого атомні електростанції вимушено знизили потужність генерації. Через значні пошкодження балансування енергосистеми здійснюється шляхом залучення імпорту електричної енергії та застосування заходів з обмеження. За командою НЕК “Укренерго” - вимушено збільшений обсяг відключень. У більшості регіонів України запроваджені аварійні відключення електроенергії. 📌Головна причина – наслідки масованої атаки на українські електростанції та підстанції систем передачі і розподілу електроенергії.Нагадаємо, що у зв’язку із постійними атаками російської федерації в українській енергетиці діє режим надзвичайної ситуації. Це необхідно передусім для максимальної скоординованості дій усіх служб у столиці, регіонах та громадах. 🙏Дякуємо енергетикам, тепловикам та рятувальникам, що цілодобово відновлюєте у нашій країні світло та тепло!
СБУ разом із ВМС ЗС України уразили завод із виробництва дронів у російському ТаганрозіЦентр спецоперацій «Альфа» СБУ разом із підрозділами угруповання сил і засобів ВМС ЗС України нанесли удар по виробничих корпусах заводу «Атлант Аеро», який розташований у Таганрозі Ростовської області рф. В результаті влучань на обʼєкті спостерігалася серія гучних вибухів та пожежа.«Атлант Аеро» займається повним циклом проєктування, виготовлення та випробування ударно-розвідувальних БпЛА типу «Молнія», а також складових частин для БпЛА «Оріон» для окупаційних військ.Ураження заводу знизить обсяги виробництва БпЛА та послабить технічні спроможності окупантів щодо проведення розвідувально-ударних операцій із застосуванням безпілотників.Кожна зупинена лінія виробництва — це сотні дронів, які не полетять по українських містах, не вб’ють мирних людей, не зруйнують домівки.СБУ разом із Силами безпеки й оборони продовжує ефективну роботу зі зменшення військового потенціалу рф. «Бавовна» на підприємствах російського ВПК палатиме й надалі.
⚡️ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 244 ЦІЛІ ПРОТИВНИКА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 9 січня (з 19:30 8 січня) противник завдав комбінованого удару по об'єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет морського та наземного базування.❗️Основний напрямок удару – Київщина.Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил виявлено та здійснено супровід 278-ти засобів повітряного нападу – 36 ракет та 242 БпЛА різних типів:- 242 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера (безпілотники інших типів) із напрямків Курськ, Орел, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф, Чауда, Гвардійське – ТОТ АР Крим, Донецьк (близько 150 із них – «шахеди»);- 13 балістичних ракет Іскандер-М/С-400 (райони пусків – Брянська обл. – рф);- 22 крилатих ракет “Калібр” (із акваторії Чорного моря);- 1 балістичної ракети середньої дальності (із полігону Капустин Яр, Астраханської обл. - рф).Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України. 💥За попередніми даними, станом на 09.00, протиповітряною обороною збито/подавлено 244 повітряні цілі:- 226 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера (безпілотників інших типів);- 8 балістичних Іскандер-М/С-400;- 10 крилатих ракет “Калібр”.Зафіксовано влучання 18 ракет та 16 ударних БпЛА на 19-ти локаціях.Висловлюємо співчуття родинам загиблих та постраждалим внаслідок чергової терористичної атаки росії. ✊ Тримаймо небо! 🇺🇦 Разом – до перемоги!
⚠️ОБЕРЕЖНО – ФЕЙК!❗️Шановні споживачі електроенергії! На електронні адреси деяких установ Сумської області надходить підозрілий спам-лист, у якому поширюється неправдива інформація про нібито неможливість АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" гарантувати стабільне та безперебійне електропостачання, а також пропонується перейти за стороннім посиланням і відправити відповідь на підозрілу електронну скриньку.🛑 ЦЕ ФЕЙК!Зазначена в листі інформація не відповідає дійсності.АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" не надсилає подібних листів і не здійснює збір заявок або персональних даних через сторонні сервіси та неофіційні електронні адреси.🔹АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" як оператор системи розподілу працює у посиленому режимі та робить усе можливе для забезпечення стабільного й безперебійного електропостачання в Сумській області, попри постійні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру регіону. Ситуація з розподілом електроенергії контрольована!‼️Закликаємо:❌– не реагувати на подібні електронні повідомлення;❌– не переходити за посиланнями та не відкривати вкладення в таких листах (це небезпечно).💡Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації:✅офіційному сайту АТ "Сумиобленерго" www.soe.com.ua ;✅ офіційній сторінці в Facebook https://www.facebook.com/sumyoblenergo/✅ телеграм-каналу https://t.me/SumyEnergo✅ресурсам Міністерства енергетики України та НЕК "Укренерго".❕Будьте пильними та слідкуйте за інформаційною гігієною, адже інформація – це також зброя ворога!#фейк#дезінформація#ворожий_вкид#інформаційна_гігієна
💡Чому в областях різна ситуація зі світлом – в одних регіонах більше, а в інших – меншеЧому в Києві світла менше, аніж у Львові? Чому загалом у західних регіонах графіки більш “лояльні”? Таке питання, серед інших, чи не найчастіше лунає в соцмережах. Відповідь криється не в несправедливості, а у фізиці.💡Головна проблема – знищена або пошкоджена генерація у прифронтових та прикордонних з росією регіонах. Окрім того, ворог цілеспрямовано нищить системи передачі – високовольтні лінії, так звані «енергетичні мости», що з'єднують регіони. Багатьом здається, що енергосистема – це спільний «казан», з якого можна рівномірно роздати світло всім. Але реальність, на жаль, складніша.Основні потужності виробництва електроенергії зараз зосереджені переважно на заході України – там розташовані атомні електростанції та заходить імпорт з Європи. Цей регіон потенційно може виробляти більше, ніж споживає. Схід, південь та центр, де генерація суттєво розбита обстрілами, є енергодефіцитними.Щоб передати електроенергію із заходу до Києва чи Харкова, потрібні високовольтні лінії та автотрансформатори. Ворог цілеспрямовано б’є саме по них. Таким чином, через пошкодження “магістралей” – електроенергія залишається «замкненою» в регіонах, де вона виробляється або куди імпортується. Тому на заході обмежень може бути менше, а в центральних, південних та східних областях дефіцит відчувається гостріше. Пропускної спроможності мереж, які не були спроєктовані для цього, просто не вистачає для транспортування настільки великих обсягів.Ситуацію ускладнюють не лише масовані атаки, а й локальні обстріли у прифронтових зонах та аварії через перенавантаження системи. Щодня щось виходить з ладу і щодня енергетики це лагодять.Отже, різниця у тривалості відключень – це не чиясь забаганка, а результат фізичних обмежень.
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 7 грудня❗️Внаслідок російських обстрілів території області за добу є постраждалі серед мирних жителів.⚫️У Краснопільській громаді через удар російського дрона по цивільному автомобілю поранення отримали двоє чоловіків – 53 та 65 років. За медичною допомогою звернулася також постраждала 56-річна жінка, котра знаходилася в авто.⚫️У Есманьській громаді внаслідок удару російського дрона поранення отримав 42-річний чоловік.Протягом доби, з ранку 6 грудня до ранку 7 грудня 2025 року, російські війська здійснили понад 50 обстрілів по 25 населених пунктах у 13 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах.Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Білопільська▪️Хотінська▪️Краснопільська▪️Ворожбянська▪️Миколаївська сільська▪️Шосткинська▪️Глухівська▪️Шалигинська▪️Есманьська▪️Дружбівська▪️Березівська▪️Кролевецька▪️Великописарівська.Ворог застосовував удари БпЛА, РСЗВ, удари FPV-дронами по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури:▪️у Глухівській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Білопільській громаді пошкоджено приватні житлові будинки, знищено легковий автомобіль;▪️у Ворожбянській громаді пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури;▪️у Краснопільській громаді пошкоджено легковий автомобіль, приватний житловий будинок;▪️у Миколаївській сільській громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Кролевецькій громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Шосткинській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури, зруйновано житловий будинок;▪️у Березівській громаді зруйновано житловий будинок;▪️за уточненими даними, у Середино-Будській громаді зруйновано житлові будинки.📢За добу повітряна тривога в області тривала 17 годин 26 хвилин.