Source
Канапа | 16 червня 1919 р. делегація УНР на чолі з Сергієм Дельвігом без консул...
220 Views/Reach
2026-06-16 07:07
Message №3125
16 червня 1919 р. делегація УНР на чолі з Сергієм Дельвігом без консультації і згоди з урядовими колами ЗоУНР уклала з представниками Польщі договір про перемир'я.На початку червня 1919 р. Українська галицька армія розпочала Чортківський наступ, в ході якого завдала ряд серйозних поразок польським військам і звільнила значну частину території Західної Області Української Народної Республіки (ЗоУНР). В цей же час Директорія УНР розпочала з польським урядом переговори про перемир'я, сподіваючись у випадку припинення наступу галицьких частин отримати військову допомогу у війні з більшовиками.16 червня 1919 р. делегація УНР на чолі з Сергієм Дельвігом без консультації і згоди з урядовими колами ЗоУНР уклала з представниками Польщі договір про перемир'я, який мав вступити в силу з 21 червня 1919 р. За умовами перемир'я між УГА і польською армією встановлювалася демаркаційна лінія, за основу якої було взято «Дл.» (Залізці — р. Серет —Тернопіль — Острів — Літятин — р. Золота Липа — р. Дністер.