Source
Канапа | 3 січня 1921 р. загинув чорноліський отаман Микола „Кібець“ БОНДАРЕНКО...
314 Views/Reach
2026-01-03 12:25
Message №2850
3 січня 1921 р. загинув чорноліський отаман Микола „Кібець“ БОНДАРЕНКО — отаман українських повстанців на території теперішніх Знам'янської міської громади та Дмитрівської сільської громади Кропивницького району (Кіровоградська обл.) у 1920 р. «Тієї нещасливої хвилини ворожа куля вирвала з повстанських лав найхоробрішого і найсміливішого лицаря — Миколу Степановича Бондаренка-Кібця. Упав із коня мертвим, але шаблі із своїх міцних та відважних рук не випустив. ...У сосновій домовині, серед просторої шкільної зали, лежав він гарно убраний, готовий в далеку останню дорогу. Тяжко відходити на вічний спочинок, не здобувши волі України… По обіді заграла сурма і на дзвіниці жалібно залунав самотній дзвін. До школи зібралось повстанське товариство і багато місцевих людей, щоб віддати останню пошану безстрашному воїнові. Козаки пройшли біля труни і віддали воєнний салют побратимові…», — згадував колишній повстанець Михайло Дорошенко.Перша згадка про нього як про повстанського ватажка припадає на початок серпня.