Source
Канапа | 22 вересня 1939-го року червона армія вступила у Львів.День цей вартий...
346 Views/Reach
2025-09-22 05:40
Message №2580
22 вересня 1939-го року червона армія вступила у Львів.День цей вартий уваги хоча б тим, що місто європейської цивілізації вперше зустрілось з большевицьким світом, який до того часу був герметично ізольований від Європи.Отець Гавриїл Костельник, що тоді служив у Преображенській церкві згадував цю подію :«...Це був історичний день: п’ятниця 22 вересня. Соняшний день, сам південь. «Доблесна» червона армія в’їздила до Львова з Личаківської рогачки. Ми несміливо заглядали крізь вікна з будинків св. Юра на Городецьку вулицю. Несміливо тому, що червоноармійці тримали в руках готові до вистрілу рушниці з наїженими багнетами, спрямовані на кам’яниці... Їхали менші танки та авта з вояками. На деяких автах при красноармійцях пишалися місцеві підростки з червоними кокардами......Наступного дня ми стрічалися з красноармійцями вже віч-на-віч на вулиці. Перше, що нас вразило, це пролетарський вигляд большевицького війська й дуже простий одяг, навіть у командирів, дальше, неінтеліґентні, некультурні обличчя .