СБУ стала однією із взірцевих спецслужб Європи та світу – Президент України Володимир Зеленський привітав співробітників СБУ з професійним святомПрезидент України Володимир Зеленський привітав співробітників СБУ з 34-ю річницею створення Служби безпеки України та вручив їм державні нагороди – відзнаку «Хрест бойових заслуг», ордени «За заслуги» ІІІ ступеня, Богдана Хмельницького І–ІІ ступенів, «За мужність» І–ІІ ступенів, княгині Ольги ІІ ступеня та медаль «За врятоване життя». Голова держави також наголосив, що за роки цієї війни СБУ стала однією із взірцевих спецслужб Європи та світу. «Ми всі радіємо вашим дипстрайкам на території ворога, особливо результатам проти російської нафтової галузі. Це те, що додає хорошого настрою всій нашій державі, всім українцям. Ваша бойова робота на фронті така, що ми можемо нею тільки пишатися. В усіх найбільш гарячих точках фронту Служба безпеки України проявила себе достойно. Я дякую вам за всі ваші операції в Чорному морі для захисту від російських військових кораблів і проти путінського мосту. Дякую вам за «Павутину», яка увійшла в глобальну історію спеціальних операцій», – зазначив Володимир Зеленський. «34 роки СБУ стоїть на варті держави. На нас покладена відповідальність за захист наших громадян. І сьогодні ця місія має визначальне значення. Війна стала для СБУ серйозним випробуванням, але водночас – періодом розвитку і глибоких змін. Служба безпеки зміцніла, набула унікального технологічного, оперативного і бойового досвіду. Перетворилася на один з ключових підрозділів Сил оборони, який щодня ефективно протистоїть російській агресії», – підкреслив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Окремо Президент відзначив роботу СБУ у протидії російським диверсіям в українському тилу. «Про деякі деталі зараз ще не можна відкрито говорити, не можна розголошувати, але ми знаємо, скільки замахів на українців вдалося все ж попередити і скільки російських агентів вдалося вам зупинити. Це колосальна робота Служби безпеки України», – підсумував Володимир Зеленський. Присутні також вшанували хвилиною мовчання памʼять усіх героїв СБУ та інших складових Сил безпеки і оборони України, які віддали свої життя, виконуючи бойові завдання заради нашої незалежності та людей.
«Подарунок» ворогу на День СБУ: безпілотники «Альфи» уразили нафтотермінал Усть-Луга в Ленінградській областіСБУ спільно із СБС, ССО, ГУР та ДПСУ провела успішну спецоперацію з ураження інфраструктури нафтового термінала порту Усть-Луга.Це один із ключових морських портів рф на Балтиці, через який ворог здійснює експорт сирої нафти й нафтопродуктів, у тому числі з використанням суден так званого тіньового флоту.«Сьогоднішня спецоперація - це символічний «подарунок» ворогу до Дня СБУ. Чергове нагадування, що в росії тепер нема безпечних регіонів. Ми й надалі проводитимемо далекобійну роботу, щоб системно знижувати військово-економічний потенціал ворога», - сказав т.в.о. голови СБУ генерал-майор Євгеній Хмара. Далекобійні дрони Центру спецоперацій «Альфа» СБУ подолали понад 900 кілометрів і успішно відпрацювали по цілях. Внаслідок атаки уражено нафтоналивні стендери, а також резервуарний парк із нафтою та нафтопродуктами. На території порту фіксується масштабна пожежа, яку підтвердив губернатор Ленінградської області.Ураження таких об’єктів, як Усть-Луга, має не лише тактичний, а й стратегічний ефект, адже скорочує валютні надходження до бюджету рф.Це вже друга за цей тиждень атака СБУ на російський нафтоекспорт на Балтиці. 23 березня безпілотники Служби успішно відпрацювали по порту Приморськ, пожежа на якому триває й досі.
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею Будапешта на Закарпатті у 2025 році Контррозвідка Служби безпеки України встановила особу розвідника угорської військової розвідки, який керував агентурною мережею, викритою СБУ навесні 2025 року на Закарпатті. Тоді Служба безпеки затримала двох учасників шпигунського осередку, які збирали дані про військову захищеність регіону, місцеві суспільно-політичні настрої та можливу реакцію населення у разі введення туди угорських військ. За матеріалами справи, діяльністю іноземної агентури керував кадровий співробітник угорської воєнної розвідки – Золтан Андре. Встановлено, що саме він проводив в Угорщині агентурні зустрічі з одним зі своїх інформаторів із Закарпаття, який шпигував у західному регіоні України і за це був затриманий контррозвідкою СБУ. Як з’ясувало розслідування, з 2016 до 2020 року Андре перебував у Грузії, де проводив розвідувальну діяльність «під прикриттям» представника дипломатичної місії Угорщини. Після повернення з Південного Кавказу з 2021 року він почав розвідувально-підривну діяльність проти України. Цього ж року він особисто завербував колишнього військового з Берегівського району та перевів його у «режим очікування». А вже у вересні 2024 року Андре «активував» агента і доручив йому шпигувати на Закарпатті. Задокументовано, як зрадник розвідував місця дислокації Сил оборони, зокрема намагався виявити бойові позиції української ППО, що захищає небо західного регіону України. Також за дорученням Андре агент мав підшукати «кандидатів» на вербування до агентурного апарату угорської воєнної розвідки. В зоні особливої уваги іноземного спецслужбіста були колишні та кадрові військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів України. Крім цього, за наявними даними, Андре використовував для вербування можливості угорських дипломатичних установ на Закарпатті, до яких місцеві жителі подавали анкети з персональними даними на отримання угорського громадянства. Для залучення до співпраці іноземний спецслужбіст обіцяв гроші та різні преференції від Угорщини. Встановлено, що вербувальні бесіди та агентурні зустрічі Андре здебільшого проводив у власному авто. Для конспірації він використовував оперативний псевдонім. Так, наступною фігуранткою, яку залучив до співпраці Андре, стала колишня контрактниця однієї з бойових бригад ЗСУ, яку невдовзі разом з іншим агентом було затримано Службою безпеки. При цьому встановлено ще одного військовослужбовця ЗСУ, якого угорський військовий розвідник намагався втягнути до співпраці. Цій особі замість грошової винагороди він обіцяв регулярні поставки наркотичних засобів для «особистих потреб». Наразі контррозвідка СБУ продовжує комплексні заходи для встановлення всіх учасників угорської агентурної мережі, які діяли на шкоду Україні. Кожного із зловмисників буде знайдено і притягнуто до відповідальності за злочини проти нашої держави. Служба безпеки України закликає громадян бути пильними. Якщо до Вас звертаються із сумнівними пропозиціями, Ви побачили підозрілі предмети та осіб або ж отримали інформацію про діяльність російських спецслужб, сторінки в Інтернеті та соцмережах, які вони використовують для вербування, повідомляйте про це СБУ:Чат-бот «Спали» ФСБшника» – t.me/spaly_fsb_botТел.: 0 800 501 482Email:
[email protected]
За матеріалами СБУ тюремний строк отримав ще один прокремлівський агітатор з ЧеркащиниЗа доказовою базою Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав агітатор рашизму, якого СБУ затримала у квітні 2024 року на Черкащині.Як встановило розслідування, ворожим пропагандистом виявився підприємець із Золотоніського району, який публічно виправдовував збройну агресію рф проти України.Для поширення прокремлівських наративів він записував відео з власними коментарями та викладав їх на своїй сторінці у Фейсбуку.У таких публікаціях автор виправдовував тимчасову окупацію Криму та частину Донбасу, а також закликав рашистів захоплювати Одесу та Миколаїв.Крім цього, він називав повномасштабну війну рф проти України «внутрішнім громадянським конфліктом» і поширював фейки про Сили оборони нашої держави.Встановлено, що, окрім власних матеріалів, він поширював матеріали кремлівських пропагандистських ЗМІ.Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила інформаційно-підривну діяльність агітатора на користь рф.За матеріалами СБУ суд визнав зловмисника винним за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) та призначив 6 років позбавлення волі.Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 10 років тюрми отримала секретар суду в Чернігові, яка виправдовувала російські обстріли УкраїниЗа доказовою базою Служби безпеки 10 років позбавлення волі отримала прихильниця рашизму, яку СБУ затримала у травні 2025 року в Чернігові.Як встановило розслідування, зловмисницею виявилась секретар місцевого суду, яка виправдовувала воєнні злочини рашистів.Задокументовано, як у розмовах із колегами по роботі та у соцмережах вона виступала на підтримку ракетно-дронових та бомбових атак рашистів по цивільній інфраструктурі України, а також агітувала до продовження обстрілів.Під час обшуків за місцем проживання посадовиці вилучено смартфони із доказами її злочинів.Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти інформаційно-підривної діяльності зловмисниці в інтересах рф.За матеріалами СБУ суд визнав її винною за двома статтями Кримінального кодексу України:▪️ ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);▪️ чч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).Окрім реального терміну покарання зловмисницю позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 10 років.Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав ще один коригувальник фсб, який наводив удари по ХарковуЗа доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент фсб, якого у квітні 2024 року затримали у Харкові.Як встановило розслідування, зловмисник наводив ракетно-бомбові атаки рашистів по прифронтовому місту. Серед основних «цілей» коригувальника були запасні командні пункти та навчальні центри ЗСУ.Для наведення обстрілів агент обходив територію обласного центру та його околиці, де намагався виявити військові об’єкти, а після повернення додому «звітував» окупантам.За матеріалами справи, він був на зв’язку із співробітником 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби фсб.Кіберфахівці Служби безпеки задокументували злочини агента і затримали його за місцем проживання.Встановлено, що завдання фсб виконував завербований ворогом місцевий безробітний. У поле зору рашистів він потрапив, коли залишав прокремлівські коментарі у Телеграм-каналах.Під час обшуку в зловмисника вилучено смартфон із доказами роботи на ворога.За матеріалами Служби безпеки суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Самоочищення СБУ: Внутрішня безпека Служби затримала двох високопосадовців обласних управлінь СБУГоловне управління внутрішньої безпеки СБУ затримало посередника та двох заступників начальників обласних управлінь СБУ, які намагалися налагодити протиправну схему в Рівненській області. За матеріалами справи, організатори злочинної схеми, використовуючи посередника як свою довірену особу, вимагали 620 тис. доларів США з керівника компанії-монополіста у сфері бурштинового бізнесу. За цю суму фігуранти обіцяли бізнесмену закрити кримінальне провадження, розпочате щодо його компанії раніше.Реалізація відбулася у межах системної роботи Служби безпеки щодо самоочищення відомства.«Самоочищення Служби – наш пріоритет. Ми продовжуємо викорінювати будь-які корупційні прояви, а учасників «схем» – регулярно притягувати до відповідальності. Сьогоднішнє затримання це лише підтверджує. Корупція неприпустима, а під час війни дорівнює державній зраді. І кожен, хто буде до неї причетний, отримає по заслугах», – зазначив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ затримали обох організаторів оборудки та їхнього спільника «на гарячому» під час передачі понад 270 тис. доларів США.При обшуках у фігурантів вилучено смартфони із доказами незаконної діяльності.Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб. Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримали ще троє зрадників, які воювали проти Сил оборони на ДонбасіЗа доказовою базою військової контррозвідки та слідчих Служби безпеки по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще троє зрадників, що воювали на боці рашистів.Як встановило розслідування, зловмисники потрапили у полон до Сил оборони під час безперервних боїв на Слов’янському напрямку.Одним із засуджених є мешканець Одещини, який ще до початку повномасштабної війни виїхав до рф, а в лютому 2024 року уклав контракт з міноборони країни-агресора.Після нетривалого курсу підготовки на полігонах московської області й тимчасово окупованої території Луганщини, зрадника відправили облаштовувати позиції рашистів у районі Кремінної.Згодом його підрозділ перекинули до Верхньокам’янського атакувати українські війська на Сіверському напрямку.Також серед засуджених двоє мешканців тимчасово окупованих районів Луганщини, які приєдналися до 7-ї окремої мотострілецької бригади рф.У складі ворожого з’єднання зрадники брали участь у захопленні Сіверськодонецька та Рубіжного. Далі їх відрядили на Слов’янський напрямок, де згодом потрапили у полон як єдині вцілілі зі свого підрозділу.За матеріалами Служби безпеки суд визнав зловмисників винними за двома статтями Кримінального кодексу України:▪️ чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);▪️ ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській, Дніпропетровській областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.
СБУ нейтралізувала в Одесі організоване злочинне угруповання, яке займалося вимаганням неіснуючих боргів У результаті комплексних заходів в Одесі співробітники СБУ нейтралізували міжетнічне організоване злочинне угруповання, учасники якого тероризували місцевих підприємців та мешканців регіону. Зловмисники під надуманими приводами систематично «вибивали» гроші з представників комерційних структур, у тому числі малого бізнесу. У разі відмови сплачувати так звану «данину» вони вдавалися до психологічного тиску, насильства та погроз фізичної розправи. За даними слідства, безпосереднє керівництво угрупованням здійснював 23-річний громадянин сусідньої держави, який проживав в Одесі. Він мав статус так званого «бродяги» та діяв за координації грузинського «злодія в законі», відомого у кримінальному середовищі на прізвисько «Курша». До протиправної діяльності організатор залучив ще чотирьох осіб віком від 20 до 22 років, двоє з яких також є іноземцями. Оперативники встановили, що учасники групи діяли за чітким розподілом ролей: підшуковували потенційних жертв, здійснювали силовий супровід, планували та безпосередньо реалізовували злочинні схеми. У ході оперативної комбінації співробітники СБУ задокументували три факти вимагання учасниками злочинного угруповання неіснуючих боргів у місцевих мешканців на загальну суму $23 тис. У результаті спецоперації правоохоронці затримали організатора та чотирьох активних учасників банди «на гарячому» під час «вибивання» грошей з третього «боржника». У ході санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів вилучено беззаперечні докази протиправної діяльності. Затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене повторно, організованою групою в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі досудове розслідування завершено, а обвинувальні акти скеровано до суду. Заходи з викриття та документування діяльності організованого злочинного угруповання здійснювали співробітники СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Нацполіції під під процесуальним керівництвом Хаджибейської окружної прокуратури міста Одеси.
СБУ та Нацполіція викрили керівництво комунального підприємства на Одещині, яке вимагало «відкати» від підприємцівСлужба безпеки України спільно з Національною поліцією викрила корупційну схему одержання неправомірної вигоди від приватних підприємців, організовану керівництвом комунального підприємства однієї з сільрад Одеського району.За даними слідства, до протиправної діяльності причетні директор підприємства та його заступник. Посадовці вимагали від місцевого підприємця, який надає послуги з очищення каналізацій, щомісячні «відкати» за безперешкодне ведення господарської діяльності.Встановлено, що між підприємцем і комунальним підприємством був укладений договір щодо приймання стічних вод з асенізаторських автомобілів. Однак після цього керівництво КП почало вимагати регулярні «відкати», розмір яких залежав від доходів підприємця.Співробітники СБУ задокументували факти вимагання та отримання посадовцями неправомірної вигоди за два місяці на загальну суму 145 тисяч гривень.Правоохоронці затримали заступника директора комунального підприємства «на гарячому» під час отримання чергового траншу.Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб та поєднане з вимаганням).Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років та конфіскацією майна.Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.Комплексні заходи з викриття та документування протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Слідчого управління ГУНП в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.