Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Служба безпеки України
Added 14 Jul 2024

Служба безпеки України

@SBUkr
Number of subscribers: 303 161
Photos: 15,200
Videos: 1,400
Links: 2,740
Description:
Офіційний канал Служби безпеки України Ми в інших соцмережах: Viber – bit.ly/viberSSU Facebook – bit.ly/facebookSSU Instagram – bit.ly/instagramSSU Twitter – bit.ly/twitterSSU YouTube – bit.ly/youtubeSSU Чатбот «Спали» ФСБешника» – t.me/Spaly_FSB_bot

👥 Number of subscribers

303 161
Average/Day:: -1643
Average/Week:: +3301
Average/Month:: -1769

👁️ Average views per message

64 037
Average/Day:: 225,000
Average/Week:: 59,743
ERR: 21.12%

📊 Messages per Day

3.1
Last day: 7
Week average: 2.3
Average per day: 3.1

Status change history

Officially confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

СБУ та ОГП повідомили про підозру експосадовцю Міноборони, який привласнив 33 млн грн на закупівлі озброєнь для ЗСУСлужба безпеки та Офіс Генерального прокурора у взаємодії з Міністром оборони викрили ще одну схему розкрадання коштів, виділених на закупівлю озброєнь для України.Йдеться про розкрадання понад 33 млн грн під час придбання великокаліберних гвинтівок для ЗСУ з березня 2022 по травень 2023 року.За матеріалами справи, до організації оборудки причетні колишній директор одного з департаментів Міноборони та керівник приватного підприємства.Навесні 2022 року вони уклали контракт на поставку 1125 гвинтівок для потреб фронту.Далі підприємці відвантажили оборонному відомству заявлену кількість стрілецької зброї, але не у повній комплектації, як передбачалося контрактом. Посадовець Міноборони безпідставно погодив таку поставку. Більше того, він не уклав з підрядником додаткову угоду на зменшення вартості озброєння у зв’язку з відсутністю всіх комплектуючих.У подальшому, як встановило розслідування, ексчиновник та його спільник – гендиректор компанії-постачальника, вивели у тінь усю «зекономлену» суму.На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб).Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів. Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.Триває експертиза на відповідність поставлених гвинтівок тактико-технічним характеристикам. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав коригувальник, який наводив російські «КАБи» по ДонеччиніЗа доказовою базою Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав ще один агент російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), який шпигував для ворога на Донеччині.Як встановило розслідування, його основним завданням було наведення керованих авіабомб рашистів по Силах оборони на Краматорському напрямку.За матеріалами справи, замовлення рф виконував 47-річний місцевий житель, якого окупанти завербували через заборонену соцмережу «Однокласники», де він публікував проросійські коментарі.Щоб виявити геолокації Сил оборони, зрадник об’їжджав прифронтову місцевість, де фотографував військові об’єкти та робив відповідні позначки на гугл-картах.Розвідактивність агента координував «зв’язковий» – бойовик окупаційних угруповань рф, який воює на східному фронті та співпрацює з російським гру.Контррозвідка СБУ викрила підривну діяльність зрадника і затримала його за місцем проживання у лютому цього року. Під час обшуку в нього вилучено комп’ютерну техніку, з якої він контактував з окупантами.За матеріалами Служби безпеки суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала агентка фсб, яка коригувала удари ворога по ЗапоріжжюЗа матеріалами Служби безпеки України 15 років ув’язнення отримала ще одна агентка фсб, яка шпигувала для ворога у Запоріжжі. Зловмисниця готувала координати для повітряних атак рф по місту.Як встановило розслідування, замовлення окупантів виконувала 19-річна студентка місцевого університету, яку рашисти завербували через її хрещену – колаборантку з тимчасово захопленої частини регіону.За матеріалами справи, агентка намагалася виявити запасні командні пункти Сил оборони, а також «вирахувати» діючі оборонні компанії регіону.Одночасно фігурантка збирала інформацію про місця ворожих «прильотів» та їхні наслідки.Контррозвідники СБУ затримали зрадницю у березні 2024 року за місцем її проживання.Під час обшуків у агентки вилучено телефон із доказами роботи на рф.На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, суд визнав агентку винною за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).Розслідування проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Чергова успішна спецоперація СБУ: знищено ворожий ЗГРК «Панцир-С1» та три гелікоптериСлужба безпеки України завдала ще одного болючого удару окупантам. Цього разу в ніч з 27 на 28 червня дрони української спецслужби атакували військовий аеродром «Кіровське» у тимчасово окупованому Криму. Було нанесено вогневе ураження по місцям дислокації авіаційного компоненту, засобам протиповітряної оборони, складах зберігання боєприпасів, а також розвідувальних та ударних БпЛА ворога. Наявні дані свідчать про знищення багатоцільових та ударних гелікоптерів Мі-8, Мі-26 та Мі-28, а також самохідного зенітного ракетно-гарматного комплексу «Панцир-С1». Протягом ночі на ворожому аеродромі відбувалась вторинна детонація.СБУ системно працює над зниженням спроможностей рф завдавати авіаційно-бомбових ударів по території України. Окупанти мають усвідомлювати, що їх дороговартісна військова техніка та боєприпаси не захищені ніде: ні на лінії бойового зіткнення, ні на тимчасово окупованих територіях, ні в глибокому тилу ворога.
За матеріалами СБУ довічний термін ув’язнення заочно отримав рашист, який розстріляв цивільного під час окупації КиївщиниЗа матеріалами Служби безпеки до довічного ув’язнення заочно засуджено ще одного воєнного злочинця рф, який причетний до вбивств цивільного населення під час окупації Київської області у 2022 році.Йдеться про російського єфрейтора Надбіта Дабаєва – 24-річного заступника командира бойової машини 8-ї мотострілецької роти 37-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил країни-агресора.Слідчі СБУ встановили, що у березні 2022 року окупант брав участь у захопленні селища Гавронщина Бучанського району.Тоді він зупинив на вулиці цивільного жителя громади і, погрожуючи автоматом, намагався «вибити» зізнання у нібито причетності потерпілого до Сил оборони України.Потім рашист затягнув чоловіка до сусідньої будівлі та здійснив йому постріл у голову. Внаслідок вогневого ураження потерпілий загинув на місці.Крім цього, задокументовано, що, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, Дабаєв вдирався до помешкань місцевих жителів і, тримаючи їх «під прицілом», вимагав «зізнань» у причетності до руху спротиву.Також рашист викрав у місцевих два авто.На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав Дабаєва винним за ч. 2 ст. 28, чч. 1, 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб).Тривають комплексні заходи для притягнення засудженого до відповідальності за злочини проти українців.Розслідування проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.
СБУ та Нацполіція викрили ділків, які продавали ухилянтам фейкові додатки «Резерв+» і «Дія» для «безпроблемної» перевірки ТЦК Кіберфахівці Служби безпеки ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації у Черкаській, Київській та Житомирській областях. За результатами комплексних заходів ліквідовано злочинну групу, яка продавала ухилянтам фейкові застосунки «Дія» та «Резерв+», а також підроблені документи. Йдеться про фальшиві посвідчення військовозобов'язаних, довідки про проходження ВЛК та бронювання. За даними слідства, до організації оборудки причетні 5 фігурантів, які діяли у складі злочинної групи. Двоє з них – студенти Житомирського вищого навчального закладу, які створили «клони» мобільних застосунків «Дія» та «Резерв+».Ділки вносили персональні дані до електронних кабінетів військовозобов’язаних, щоб вводити в оману представників ТЦК під час перевірки документів. Свої «телефонні додатки» фігуранти продавали через спеціально розроблені Телеграм-боти. Ще троє фігурантів – мешканці Черкащини, які торгували псевдозастосунками та підробляли документи для ухилянтів. Для виготовлення фальшивки ділки обладнали підпільну типографію прямо на території приватної СТО. Вартість підробки становила до 6,5 тис. американських доларів з ухилянта. При обшуках за місцями проживання фігурантів на території Черкаської, Київської та Житомирської областей виявлено фіктивні висновки ВЛК, підроблені печатки, а також мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інше обладнання, які зловмисники використовували у злочинній діяльності. На підставі зібраних доказів одному з організаторів оборудки повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань); ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинені за попередньою змовою групою осіб). Вирішується питання для притягнення до відповідальності всіх учасників «схеми». Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській та Житомирській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала агентка «жіночої групи» фсб, яка шпигувала для ворога на ДонеччиніЗа доказовою базою Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримала учасниця агентурної групи фсб, яка шпигувала для ворога на Донеччині.Особливість ворожого осередку була в тому, що він складався винятково з місцевих жінок, які підтримали збройну агресію рф.За матеріалами справи, агентки «розосереджено» коригували авіаційні та артилерійські удари агресора по локаціях українських військ на Покровському напрямку.Контррозвідка СБУ затримала всіх трьох учасниць агентурної групи під час спецоперації поблизу лінії боєзіткнення у серпні 2023 року.Наразі за матеріалами Служби безпеки суд призначив одній із ворожих поплічниць 15 років тюрми з конфіскацією майна.Йдеться про мешканку Покровського району, яку фсб завербувала ще до початку повномасштабної війни і тримала «в режимі очікування».Після «активації» агентка намагалася виявити аеродроми бойових вертольотів ЗСУ, щоб навести по них вогневе ураження.Одночасно зрадниця «зливала» до фсб маршрути руху бронетанкових колон українських військ у напрямку передової.Щоб виконати агентурне завдання, жінка обходила місцевість, де приховано фотографувала потенційні «цілі» та фіксувала їхні координати.Під час обшуків у неї вилучено телефон, який вона використовувала для контактування з куратором та виконання його доручень.На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, агентку визнано винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.
СБУ зірвала плани російських спецслужб, які хотіли ліквідувати брата керівника Офісу Президента України, - Василь МалюкСБУ зірвала плани російських спецслужб, які хотіли ліквідувати Дениса Єрмака – брата керівника Офісу Президента України. Про це Голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк повідомив на зустрічі з журналістами.«Росіяни хотіли здійснити теракт до 15:00 15 травня. Цього дня була зустріч в Стамбулі, тож ворог хотів реалізувати свій задум до її початку. Зрозуміло, що це могло вплинути на перемовний процес, оскільки Андрій Єрмак входив до складу цієї групи. Здійснити задумане росіянам ми не дали», - заявив Василь Малюк.Він додав, що Денис Єрмак наразі служить снайпером в ГУР, в Іноземному легіоні, а також нищить ворога з допомогою дронів. Більшість часу перебуває на лінії бойового зіткнення. Але ворог планував ліквідувати його з допомогою вибухового пристрою в столиці, коли він повернеться з бойового розпорядження. «Виконавець – харків’янин, нахабний, молодий, грамотний інженер, тобто той, хто фахово може виготовити вибуховий пристрій. Приїхав в Київ, зняв квартиру. Поки він купував всі необхідні компоненти для СВП, нам вдалося поставити відео- і аудіо-контроль в квартиру. Тож ми повністю контролювали перебіг подій. Окрім цього, вдалося зробити технічне проникнення до його телефону - ми зафіксували багато розмов, де куратори прям в деталях керували всім процесом. Чотири ночі виконавець займався тільки вибухівкою. Вдень він відсипався, вночі – починав все майструвати, сам робив детонатор. Загальна вага, яку він «накрутив», була 2,5 кг. Плюс вражаючі елементи», - зазначив Василь Малюк.Росіяни планували активувати саморобний вибуховий пристрій за місцем проживання Д.Єрмака.«Русаки дуже поспішали, їм кров з носу потрібно було це зробити. Виконавцю сказали так: прийдеш, подзвониш в двері, на тебе чекають, просто передай посилку. Це класична схема використання «втемну». Виконавець купив два телефони, один з яких був приєднаний до вибухівки. В русаків був слуховий контроль – якби вони почули, що агент підійшов до цілі та йому відкрили двері, вони б одразу організували вибух. Однак завдяки професіоналізму СБУ цього вдалося не допустити», - підкреслив Василь Малюк.
СБУ та Нацполіція затримали ще 5-х поплічників рф, які вчиняли диверсії на Укрзалізниці та палили авто ЗСУ Служба безпеки та Національна поліція затримали ще п’ятьох поплічників рф, які на замовлення агресора вчиняли підпали та займалися диверсіями у різних регіонах України. За матеріалами справи, фігуранти були завербовані агресором через Телеграм-канали із пошуку «легких грошей». 🔹️ Так, у Запоріжжі затримано 36-річного місцевого, який підпалив три позашляховики Сил оборони, що проходили техобслуговування після виконання завдань на південному фронті. Потім він мав знищити мультівен, який військові використовували для перевезення бойового спорядження на передову. 🔹️ На Київщині кіберфахівці СБУ «на гарячому» затримали мешканця столиці, який готував сходження вантажного потяга з рейок. Для цього він планував встановити на колії гальмівний стопор. 🔹️ У Тернопільській області затримано двох жителів селища Гусятин, які підпалили кросовер військовослужбовця ЗСУ. 🔹️ У Харкові затримано ще одну фігурантку. Нею виявилась раніше засуджена за легкі тілесні ушкодження, яка згодом на замовлення рф спалила релейну шафу сигнальної установки Укрзалізниці. Під час обшуків у всіх фігурантів вилучено докази співпраці з ворогом. Наразі затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період). Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, Тернопільської обласної прокуратури та Слобідської окружної прокуратури м. Харкова.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримали агенти оперативно-бойової групи російського гру, які підірвали авто з воїном ЗСУ Завдяки доказовій базі Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали троє агентів російської воєнної розвідки (більш відомої як гру), які підірвали авто військовослужбовця ЗСУ. Подія сталася влітку 2024 року. Внаслідок вибуху український захисник отримав тяжкі поранення. Контррозвідка СБУ встановила особи чотирьох зловмисників і затримала їх, коли вони готували новий теракт на замовлення країни-агресора.Наразі тюремні строки отримали троє терористів. Ними виявилися завербовані окупантами: харківський інженер-програміст, колишній військовий та місцевий безробітний. Стосовного четвертого агента триває судовий розгляд. За матеріалами справи, для вчинення теракту агенти відслідкували у Харкові місце паркування машини українського воїна та заклали під неї саморобний вибуховий пристрій. Після вчинення теракту зловмисники підготували ще одну вибухівку і намагалися сховати її у заздалегідь облаштованому схроні. Втім, СБУ затримала їх і запобігла цьому злочину.На підставі зібраних Службою безпеки доказів колегія суддів визнала трьох агентів винними відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб); ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб); ч. 1 ст. 263 (придбання, носіння, зберігання та передача вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу); ч. 1 ст. 263-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв); чч.1, 3 ст.436-2 (виправдовування збройної агресії рф проти України, вчинені повторно).Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.