Source
Штаб Спілки вірмен України | 4 червня у Дніпрі, на базі Університету митної справи та фінансів, від...
599 Views/Reach
2026-06-05 10:06
Message №2753
4 червня у Дніпрі, на базі Університету митної справи та фінансів, відбулося урочисте відкриття Українсько-вірменського центру — нового культурно-освітнього простору, покликаного зміцнювати українсько-вірменські зв’язки, популяризувати історію, культуру та традиції двох народів.У церемонії відкриття взяли участь Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Єпископ Маркос Оганесян, Голова Штабу Спілки вірмен України Давид Мкртчян, голова Дніпропетровської вірменської громади Давид Аракелян, ректор університету Дмитро Олександрович Бочаров, проректор університету Віктор Васильович Ченцов, викладачі, студенти та члени вірменської громади.Під час заходу було презентовано спеціально облаштовану аудиторію — Українсько-вірменський центр, де представлені сторінки історії Вірменії, її культурна спадщина та видатні постаті. Простір стане майданчиком для проведення освітніх, культурних та наукових заходів.Єпископ Маркос Оганесян привітав присутніх із відкриттям центру та благословив його діяльність, побажавши успішної роботи, розвитку та нових спільних проєктів.Голова Штабу Спілки вірмен України Давид Мкртчян вручив Подяку ректору університету Дмитру Олександровичу Бочаровуза вагомий внесок у розвиток українсько-вірменських відносин, підтримку культурних ініціатив та зміцнення дружби між українським і вірменським народами.Голова Дніпропетровської обласної вірменської громади Давид Аракелян вручив Подяку проректору університету Віктору Васильовичу Ченцову за підтримку вірменської громади, розвиток українсько-вірменської співпраці та сприяння створенню Українсько-вірменського центру.Особливою частиною заходу стало вручення книг для нового центру. Карен Агаджанян передав ректору та проректору добірку видань, які поповнять бібліотеку Українсько-вірменського центру та сприятимуть вивченню історії та культури Вірменії.Також у цей день відбулося відкриття виставки відомого художника Варужана Айрапетяна, роботи якого стали окрасою культурної програми заходу та викликали великий інтерес серед гостей.Особливу атмосферу заходу створив танцювальний ансамбль «Двін» Дніпропетровської вірменської громади, який прикрасив офіційну частину відкриття яскравим виступом та символічним вірменським танцем.Висловлюємо щиру вдячність усім ініціаторам, організаторам та кожному, хто долучився до реалізації цього важливого проєкту.Відкриття Українсько-вірменського центру стало важливою подією для розвитку міжкультурного діалогу, освітньої співпраці та зміцнення дружніх відносин між Україною та Вірменією🇺🇦🇦🇲