❗️Вітаю, Рубіжне 🤍Хочу повідомити, що операція пройшла успішно.Мені видалили доброякісну пухлину середнього вуха, яка вже поширилася та зачепила вестибулярний апарат, і знаходилася приблизно за 2 мм від головного мозку.Операція тривала близько чотирьох годин.Пишу це для всіх, хто хвилювався за мене. Щиро дякую вам 🙏На відео видно, в якому стані я виїхав після операції — вже через кілька годин. Зараз я відновлююсь. Поки що трохи важко навіть сприймати новини, але поступово приходитиму до тями і, думаю, знову будемо виходити на зв’язок.З дитинства, приблизно з шести років, я чув правим вухом лише на 20%.Тут лікарі пояснили, що причина була саме в цій пухлині, яка повільно росла роками. Під час операції її повністю видалили, усе очистили й відновили настільки, наскільки це можливо, і лікарі кажуть, що слух ще має покращуватися з часом.Американська медицина, звісно, дуже дивує.Лікарі та медсестри тут — привітні, усміхнені, іноді здається, ніби вони навіть трохи аніматори 🙂Ти ніколи не відчуваєш страху перед прийомом чи операцією: з тобою вітаються за руку, підтримують, жартують, обіймають — і створюють відчуття спокою та довіри. Тут справді не виникає відчуття, що йдеш на щось страшне.Водночас хочу сказати дуже важливу річ.Наші українські, рубіжанські лікарі — не гірші за професіоналізмом, я в цьому абсолютно впевнений. За своє життя я з дитинства відвідав багато ЛОР-лікарів — в Україні, у Казахстані, у Харкові, у Дніпрі, у Лисичанську та в інших містах.Але тепер я чітко розумію, чого нам справді не вистачає — це сучасних технологій, обладнання та оснащення.Тут, у США, зовсім інший рівень апаратури, діагностики, хірургічних інструментів і протоколів лікування. Саме це дозволяє виявляти такі речі, як моя пухлина, і точно визначати справжню причину проблеми.У Рубіжному мені ставили діагноз хронічний отит.Навіть у військкоматі, коли проходив останній медогляд, знову поставили той самий діагноз.А вже тут, у США, змогли точно визначити, що це була пухлина, яка роками повільно розвивалась.Тож я щиро вважаю: якби професіоналізм наших лікарів, людське ставлення, етика спілкування та сучасні технології поєдналися в одній системі — це була б медицина дуже високого рівня.Ще раз дякую всім за підтримку.Тримаємося. Все буде добре 🇺🇦🤍
Сьогодні весь день – звіти від Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко, наших урядовців, Офісу по ситуації в регіонах. Відновлювальні роботи, електрика, опалення – головні теми. Є громади, де ситуація досі надзвичайно складна. На жаль, зокрема, в частині міст і сіл прикордонних областей. У Києві ще тривають ремонтні роботи після удару, що відбувся позавчора. Головне завдання – відновити енергозабезпечення всіх будинків. І також на Київщині працюють майже 200 ремонтних бригад, активно допомагають ДСНС України. Дякуємо вам. Бровари, Васильків, Фастів, Бориспіль – там найскладніше. Багато зроблено, але досі ще значна кількість родин без електрики. Загалом по країні розгорнуті Пункти Незламності в усіх регіонах, залучені сили Укрзалізниці, Нафтогазу, інших наших державних компаній. Дніпровщина, Запорізька область, Харківщина, Донеччина – всюди наші енергетики зараз, ремонтні бригади, всі комунальні служби, які дійсно працюють, які дійсно роблять неймовірні і справді героїчні речі. Жорстка зимова погода додає складнощів, саме тому так непросто. Саме такою погодою росіяни і намагаються скористатись. Я дякую кожному й кожній в Україні, хто ось так, ремонтами, ось так, відновленням, попри все на захисті життя.
Говорив із Кирилом Будановим – у тому числі про санкційну політику. Минулого року з багатьма партнерами була налагоджена нова співпраця для синхронізації санкцій, але темп має стати більшим, значно більшим. Російське виробництво ракет і дронів не може існувати без постачання компонентів з інших країн, і це стосується не просто якихось російських виробів, а всієї російської зброї. Це зброя, яка будується на компонентах, які сама Росія не виробляє. І тому блокування постачання та розширення санкцій – це один із ключових наших пріоритетів. Це має бути пріоритетом також у партнерів, наші інституції мають працювати для цього активніше. Буданов доповів і про частину зустрічей у рамках дипломатичного треку. Я очікую повну доповідь усієї переговорної команди. І фактично кожного дня ми продовжуємо спілкування з американською стороною. Сьогодні Рустем Умєров знову був на контакті з американськими партнерами. Це наше стратегічне завдання – діалог з Америкою має бути на сто відсотків конструктивним. Україна ніколи не була й не буде перепоною для дипломатії, і наша ефективність у роботі з партнерами завжди найвищого рівня. Так буде й надалі.
Увесь день сьогодні доповіді уряду, всіх служб, які фактично цілодобово на ліквідації наслідків російських ударів. Дніпровщина, Запоріжжя – після атаки по інфраструктурі була надзвичайно складна ситуація з електрикою, всім забезпеченням. Необхідні ресурси задіяні. Дякую всім ремонтним бригадам, дякую комунальним службам, ДСНС України, всім енергетичним компаніям: без перерв тривають роботи. У Запорізькій області ще вдень відновили енергопостачання за графіками. Дніпро, Кривий Ріг, Нікополь, Павлоград та інші міста і громади Дніпровщини досі в роботі. Були сьогодні, на жаль, і нові удари – саме по енергетиці й по цивільному сектору також, в Кривому Розі – по житлових будинках. Є інформація, що сьогодні вночі може бути новий російський масований удар. Дуже важливо звертати увагу на повітряні тривоги сьогодні, завтра, постійно, спускатися в укриття. Росіяни незмінні: вони намагаються скористатися погодою. Я доручив уряду допомагати місцевій владі, максимально допомагати всім, хто задіяний.
❗️США мають надати підтримку у разі нападу рф, — проєкт декларації "Коаліції охочих" щодо гарантій УкраїніУ чернетці декларації саміту йдеться про те, що США мають взяти на себе зобов’язання підтримати європейські сили "Коаліції охочих" у разі нападу:▪️США допомагатимуть забезпечити припинення вогню в Україні через розвідку та логістику.▪️Має бути проведене спільне військове планування для безпеки в повітрі, на морі та на суші, а також для відновлення ЗСУ.▪️Ці заходи мають бути виконані на прохання України після надійного припинення бойових дій.▪️Керівництво заходами здійснюватиме Європа за участю інших країн Коаліції, зокрема США.▪️США зобов’язуються підтримати сили у разі нападу в межах заходів безпеки.▪️Моніторинг і перевірку припинення вогню очолять США.▪️Створять систему постійного моніторингу та спеціальну комісію для розгляду порушень і визначення відповідальності.▪️У разі майбутнього збройного нападу росії на Україну передбачена підтримка для відновлення миру і безпеки.▪️Підтримка може включати військові можливості, розвідку, логістику, дипломатичні кроки та додаткові санкції.Це попередня версія документа, текст може змінюватися, повідомляє "Суспільне".
Зеленський озвучив всі 20 пунктів «Мирного плану» 1. Підтвердження суверенітету України.2. Угода про ненапад між росією та Україною, моніторинг на лінії зіткнення.3. Гарантії безпеки. 4. Чисельність ЗСУ - 800 тисяч у мирний час. 5. США, НАТО та Європа нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо рф вторгнеться в Україну - буде військова відповідь і відновлення санкцій. 6. росія закріпить політику ненападу щодо Європи та України у всіх необхідних законах.7. Україна стане членом ЄС у певний час (ми хочемо закріпити дату вступу). 8. Пакет глобального розвитку, який буде визначено в окремій угоді про інвестиції.9. Буде створено кілька фондів для вирішення питань відновлення. Мета - залучення 800 млрд доларів. 10. Україна пришвидшить процес укладення угоди про вільну торгівлю зі США. 11. Без’ядерний статус України. 12. ЗАЕС. Компромісу немає. США пропонують управління втрьох і американці - головний менеджер. Компромісна пропозиція України: США і Україна - 50 на 50. 13. Освітні програми в школах, що сприяють розумінню та толерантності до різних культур, усувають расизм і упередження. 14. Території. Найскладніший пункт. Один з варіантів - рф виходить з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської областей. В Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській областях - "стоїмо, де стоїмо". рф хоче, щоб Україна вийшла з Донецької області, США пропонують компроміс - вільну економічну зону. Якщо не буде згоди на "стоїмо, де стоїмо", то вільна економічна зона може бути прийнята лише шляхом референдуму і тоді треба виносити на референдум весь документ.15. рф та Україна зобов'язуються не змінювати домовленості силою.16. росія не перешкоджатиме Україні використовувати річку Дніпро та Чорне море для цілей комерційної діяльності. Кінбурнська коса буде демілітаризована.17. Обмін полоненими всіх на всіх, повернення цивільних, дітей та політв'язнів.18. Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди.19. Ця угода буде юридично обов'язковою. Її виконання буде контролювати Рада миру на чолі з Трампом. 20. Після того, як усі сторони погодяться з цією угодою, негайно набуде чинності повне припинення вогню.
Завершуємо цей історичний тиждень для України, значний дипломатичний тиждень. Головне – ми забезпечили для України 90 мільярдів євро на два роки. Це ключовий результат грудня, багато в чому – важливий результат усього року. Є позитивне рішення Європи, ми боролись за це рішення дуже довго, я хочу подякувати всім, хто допомагав.Важливо, що російські активи залишаються в Європі, залишаються заблокованими. Україна буде отримувати мінімум по 45 мільярдів євро щорічно, протягом наступних двох років. І кошти ці можуть повертатись тільки за рахунок російських коштів: Росія повинна платити за свою війну. 90 мільярдів євро – це для всіх в Україні фінансова гарантія безпеки, цілком реальна. Дякую лідерам Європи: Антоніу Кошті, Урсулі фон дер Ляєн, усім лідерам держав, які нас підтримали.Продовжимо працювати, щоб усі російські активи були спрямовані на реальний захист від російської війни та на відновлення нашої держави. Є такі кошти не тільки в Європі, з кожним урядом ми контактуємо. Це одне з найбільш складних завдань – не менш складне, ніж забезпечити зброю для України. Але й це ми вирішимо. Кошти на відновлення будуть.
Сьогодні ми почули з Москви чергові сигнали, що наступний рік вони готують роком війни. І це сигнали не тільки для нас. Важливо, щоб партнери це бачили. І важливо, щоб вони не тільки бачили, а й реагували, зокрема партнери в Сполучених Штатах Америки, які часто кажуть, що Росія начебто хоче закінчити війну. Але з Росії звучить зовсім інша риторика, інші сигнали – і як офіційні розпорядження їхній армії. Треба цей настрій Росії бачити й реагувати на нього. А коли в них саме такий настрій, то і дипломатію вони будуть підривати, намагаючись різними дипломатичними формулюваннями, тиском по тому чи іншому пункту в документах просто прикривати своє бажання знищити Україну, українців, бажання добитися легітимізації крадіжки Росією нашої землі. А далі – інші країни у Європі, які хтось там у Росії може колись назвати своїми начебто «історичними землями». Потрібен реальний захист від цієї російської історії божевілля, і зараз ми продовжимо роботу з усіма партнерами, щоб такий захист дійсно був. Потрібні безпекові рішення, потрібні фінансові рішення, зокрема по російських активах, потрібні політичні рішення. І потрібна сміливість усіх наших партнерів бачити правду, визнавати правду та діяти відповідно. Я хочу подякувати кожному, хто саме так підтримує Україну та роботу на досягнення безпеки.
❗️Американська делегація у Берліні наполягає на тому, щоб Україна відмовилася від Донбасу — AFPЗа даними агентства AFP, американські переговорники Стів Віткофф і Джаред Кушнер продовжують наполягати на тому, щоб Київ погодився відмовитися від Донбасу. Однак для президента України Володимира Зеленського, як підкреслюють джерела агентства, це залишається "червоною лінією".москва, в свою чергу, перед початком переговорів у Берліні дала зрозуміти, що без відмови України від курсу на вступ до НАТО мирних угод не буде. Прес-секретар кремля Дмитро Пєсков назвав нейтральний статус України "одним з наріжних каменів" можливих мирних угод і предметом "особливого обговорення". У Берліні лунають сигнали про те, що частина пропозицій Києва може стати основою для діалогу. Так, глава МЗС Німеччини Йоханн Вадефуль в ефірі Deutschlandfunk прокоментував заяви Зеленського про можливу готовність відмовитися від НАТО. "Якщо це пропозиції України, то росія може прийняти цю позицію. Але ми будемо продовжувати робити все можливе, щоб Україна могла досягти найкращої переговорної позиції", — підкреслив він.
Сьогодні провели конструктивну і глибоку розмову з американською командою щодо одного з трьох документів, над якими зараз працюємо, – гарантій безпеки. Від Америки були Марко Рубіо, Піт Гегсет, Стів Віткофф, Джаред Кушнер, генерали Кін і Гринкевич та Джош Груенбаум. Дякую також Марку Рютте, який представляв НАТО. Дуже цінуємо активну роботу американської сторони на різних рівнях – не лише для закінчення війни, а й для гарантування Україні безпеки та недопущення нового вторгнення Росії. Це демонструє серйозність намірів Америки та налаштованість на результат. Гарантії безпеки – одна з найголовніших речей для всіх подальших кроків. Ми вже мали негативний досвід Будапештського меморандуму. Всі памʼятають це, як і те, що Росія не раз порушувала всі інші свої зобовʼязання. Тому зараз важливо, щоб у цьому документі щодо гарантій безпеки були конкретні відповіді на те, що найбільше турбує українців: якими будуть дії партнерів, якщо Росія вирішить прийти зі своєю агресією знову. Домовилися, що команди активно працюватимуть заради того, щоб найближчим часом було конкретне розуміння щодо гарантій безпеки. Дякую всім, хто допомагає!