🔽🔽🔽 3Післяматчева пресконференціяЩо можна сказати сьогодні ввечері? Ви бачите все в негативному світлі?«З позитивного боку, я бачу перший тайм. Було трохи розчарування після того, як ми почали відставати в рахунку. Гол Чалханоглу заслуговує на нашу похвалу, але третій гол викликав певне зневірення. Після цього стався крах морального духу. Програш прийнятний, але не в таких масштабах. Ця команда здорова, і група позитивна. Ми спробуємо відновитися».
Як ви оцінюєте крах у другому тайму? Хтось грає не на своєму рівні?«Я точно та чітко оціню свої дії разом клубом. Не думаю, що цю команду потрібно перебудовувати, а радше зміцнювати. У неї чітка основа, і ми також страждаємо від дуже тривалих і повторюваних травм. Не думаю, що команда грає нижче свого потенціалу. Прикро програвати в Мілані, особливо враховуючи масштаб результату. Команда виконуватиме свою роботу якнайкраще, думати про те, щоб розігнати цю групу, на мою думку, божевілля. Її потрібно зміцнити, і, ймовірно, її потрібно покращити».
Ви вже просили гарантій у клубу?«Ні, зараз не найкращий час, і це не фінансове питання. “Рома” витратила багато, але я ніколи не бачив, щоб клуб витрачав стільки. Це не просто фінансове питання, а питання про те, де і кого придбати, щоб підвищити потенціал команди. Але зараз говорити про завчасно».
Чи мав гол Гатті в матчі проти «Юве» значний вплив?«Не думаю. Це був явно важливий гол. Ми грали різні матчі, гра з “Болоньєю” була чудовою. Ми довго перебували в надзвичайному стані, і не лише в атаці. Сьогодні вперше стався крах морального духу, але такого не повинно траплятись. Сьогодні вперше нас можуть за щось критикувати. Як на мене, результати відповідають якості команди. Якщо мене спитати, то вони відповідають її потенціалу».
Чи є технічна проблема з так швидко пропущеними голами?«Важко відповісти, гол після 50 секунд – це рідкість. Це сталося з нами, потім ми відігрались в першому таймі. Нам потрібно розвивати це. Це перший раз, коли ми побачили такий спад, нам потрібно негайно рішуче відреагувати, і ми зробимо це в наступних кількох іграх. Ця команда не заслуговує на те, щоб її знеохочували, у гравців чиста совість».
🔽🔽🔽 4Браян Сарагоса тут вже два місяці. Як ви оцінюєте його вплив? Чи очікували ви від нього більшого?«Чесно кажучи, очікував. Ми всі очікували трохи більшого. Він гравець з унікальним набором навичок. Він, можливо, не найстабільніший, але в нього неймовірний темп, як ми бачили під час підготовки до голу Малена у ворота “Наполі”.Ніколи не легко приєднатися до команди в січні: деякі гравці миттєво адаптуються та швидко знаходять форму, іншим потрібно більше часу. Йому поки що було трохи важче, але, сподіваюся, на цьому вирішальному етапі він зможе зробити свій внесок так, як ми думали, і ми віримо, що він може».
Ви все ще так само переконані, як і в перший день, чи навіть більше, враховуючи те, як ви справляєтеся з труднощами?«Футбол завжди такий: кожна команда переживає складні періоди. Футбол – це чудовий життєвий урок, тому що він вчить вас програвати і не надто захоплюватися, коли ви перемагаєте.Тут не інакше. Що дійсно важливо, так це вміти дивитися вперед, вдосконалюватися під час труднощів і брати себе в руки, коли програєш. Це стосується як спорту, так і життя».
Який вплив може мати кваліфікація до Ліги чемпіонів на майбутні рішення, наприклад, щодо майбутнього Малена?«Він підкорив усіх. Звичайно, є фінансові аспекти, які клуб повинен враховувати, але немає сумнівів у якості гравця.Я думаю, що у нас хороша команда. Її не слід розбирати, а вдосконалювати. Можливо, ми могли б трохи краще виступити в цьому сезоні, але якщо ми перебуваємо в такому становищі, це означає, що у нас є якість і міцний фундамент.Дехто може подумати, що ця група здатна пройти лише певний шлях, але нам слід пам’ятати, що без цієї групи ми могли б легко фінішувати 12-ми чи 13-ми. Це сильна, компактна, професійна група. Як завжди, її потрібно доповнювати та вдосконалювати, щоб зробити її ще кращою та сильнішою».
🔽🔽🔽 3Післяматчева пресконференціяЯк ви пояснюєте певні помилки в обороні? Освистування з боку Курви?«Освистування було викликане розчаруванням від вильоту, а не грою гравців. Були грубі помилки, які визначили результат. Ми бачили найкраще і найгірше, чи не так? Результат визначає все». Дивний вибір стартового складу, чому ви прийняли таке рішення?«Я задоволений. Гра була постійно на найвищому рівні від усіх. Результат зіпсував гру». Чи має команда фізичну та психологічну силу, щоб відреагувати?«Вони абсолютно повинні. Залишилося дев'ять ігор, і вони абсолютно повинні переорієнтуватися на чемпіонат. Шлях був дуже позитивним, але сьогодні його зіпсував результат. Це матч, де ми перевершували нашого суперника в багатьох аспектах, але, на жаль, ми втратили гру. Вони молодці, що скористалися цим. Шлях, який ми пройшли, заслуговував на завершення на високій ноті». Як справи у Коне?«Ймовірно, проблема з м'язами». Що є причиною нещодавніх поганих результатів?«Результати говорять про таке: впродовж останніх кількох ігор відбулася низка помітних виступів з деякими прикрими інцидентами. Я думаю, що в останніх дев'яти іграх було кілька дуже хороших».
🔽🔽🔽 3Як ви думаєте, чи може ротація «Болоньї» бути фактором, особливо якщо дійде до додаткового часу?«Я не боюся. Ми готові. Нам довелося грати 30 хвилин з десятьма гравцями, і це було важко, але це допоможе нам бути готовими до темпу, в якому грає “Болонья”. Відпочинок не завжди означає, що ви в кращій формі. Побачимо завтра. Це може зіграти нам на користь».
Яке це відчуття бути тренером «Роми» на «Олімпіко» з тіфозі, які підтримують вас?«Так завжди відбувається, не лише в цьому матчі. Цього разу, можливо, буде трохи більше, бо це вирішальне питання, але підтримка тіфозі завжди була величезною допомогою для команди. Спочатку нам було важче вдома, але потім нам вдалося переломити ситуацію, і ми почали набирати більше очок вдома. Це була початкова проблема. Сподіваюся, ми зможемо продовжувати так само, як і раніше, до кінця сезону».
Чого ви очікуєте від «Болоньї» в цій грі? «Болонья» вважає «Рому» фаворитом. Чи створює це додатковий тиск на вас?«Обидві команди мають однакові амбіції. У Серії А “Болонья” трохи відстає, але останнім часом вони добре піднялися. Минулого сезону вони грали в Лізі чемпіонів. Різниця не така вже й велика: це дві команди схожого рівня, як видно з матчів, які ми зіграли. Ми добре знаємо, що це матч, подібний до того, про який ми говорили раніше».
🔽🔽🔽 4Післяматчева пресконференціяВпродовж останніх турів спірні моменти мали вплив.«Вони досить очевидні, я не той, кому потрібно вдаватися в інші питання. Я розчарований, тому що в двох останніх іграх межа між перемогою та поразкою була дуже тонкою, але, очевидно, це остаточний результат зафіксовано, тому ми повинні дивитися вперед». Мален залишиться чи повернеться до «Астон Вілли»?«Я не знаю, запитайте клуб у травні чи червні. Клуб вирішить, що робити з Маленом. У “Роми” є пункт про викуп, побачимо, коли вони ним скористаються». Як вам почати все спочатку?«Ці хлопці завжди реагують. Вони робили це після “Дженоа” та “Болоньї”. Зараз нам потрібно повернутися у форму. Ель Шаараві та Ермосо були поза грою тривалий час, а також у нас є дискваліфікації, які нас обтяжують. Але поки у нас було одинадцять гравців, гра була рівною, і у нас були шанси». «Рома» була дуже пасивною.«”Комо” – сильна команда. Не знаю, чого ви очікували, але перший гол був результатом активних дій, а Мален та Пеллєґріні мали стовідсотковий шанс. Це був нелегкий матч, але “Комо”, безсумнівно, сильна команда. Я поважаю ваш аналіз, але ми грали проти сильного суперника. У нас було багато гравців, які мали фізичні труднощі, а в другому таймі деякі гравці ”Комо” вийшли на поле та пришвидшили темп. Ми не в найкращій формі, нам потрібно відігратися». «Комо» вас здивувало?«”Комо” вже грали у три захисники, але у них загалом більше варіантів для гри. Рамон реагував на довгі паси воротаря, але ми добре з цим справлялися. Ми не були технічно вправними у створенні більшої кількості моментів, але ми добре керували перевагою, і могли б трохи краще зіграти в другому таймі. Вилучення змінило все. З 10 гравцями та такими хорошими та швидкими гравцями це було справжнє страждання».
🔽🔽🔽 3Післяматчева пресконференціяПам'ятаєте, як на початку сезону часто говорили, що «Ромі» бракує здатності реагувати після програшу? Цей аспект трапляється все частіше, але чи бачите ви, що команда покращується в цьому плані?«Команді ніколи не бракувало характеру, у неї просто є трохи більше ресурсів для відновлення, але ніколи не було проблем із характером». Захист, сильна сторона команди, останнім часом пропускає забагато голів.«Так, це також питання сили та адаптації. Зараз у нас не було Ермосо та Манчіні, очевидно, що це гравці, які в такому типі матчів, з великою фізичністю, грою з довгими м'ячами та підкатами, є вирішальними. Хоча Ґіларді провів чудовий матч, Челік вразив мене як захисник, навіть якщо він кращий на фланзі. Ми були трохи обмежені впродовж тижнів, також враховуючи дискваліфікації, але на матч-відповідь, якщо нічого не станеться, ми всі в грі». У такому матчі, на такому розпеченому стадіоні, наскільки мала значення відсутність тіфозі сьогодні?«Але ви ж чули наших тіфозі, правда ж! Коли ми забили, вони навіть вийшли на трибуни позаду мене, я почув бурхливі овації.Очевидно, стадіон позитивно вплинув на “Болонью” сьогодні, і те саме буде з нами в четвер. Сьогоднішній матч був таким, у якому було багато моментів, що, безумовно, пішло на користь”Болоньї” в кількох ситуаціях, і вони добре цим скористалися, але у матчі-відповіді буде важко впоратись зі всім, що сталося сьогодні». Ви намагаєтеся знайти партнерів в атаці для Малена, від Сарагоси до Ваза. Яка ваша думка щодо стану Коне та ситуації навколо Соуле?«Зрозуміло, що цей матч не найкращий для Сарагоси. Він дуже агресивний, грає довгими пасами та на підбиранні. Це не той стиль гри, який може зіграти йому на руку, але сезон довгий. Можливо, коли температура підвищиться, або, можливо, в останні хвилини, коли гра в повітрі зменшиться і буде більше футболу, він точно може стати для нас зброєю. Робіньйо добре впорався. Він дуже добре вийшов на поле і був фізично сильним, він був проактивним у цьому матчі. Важко передбачити повернення Соуле, реалістично побачимо після перерви. Він міг би повернутися раніше, але він давно не грав, тому це складно. Щодо Коне: у нього була проблема, і йому завжди потрібно трохи більше часу, щоб відновитися у напружених матчах, таких як, наприклад, проти “Дженоа”. Це не була проблема з м’язами, але ми віддали перевагу такому стану перед “Комо” та матчем-відповіддю». Чи можете ви розповісти нам про напружений момент перед тим, як гол Пеллєґріні був зарахований?«Я не знаю, яка могла бути причина скасування голу, і я навіть не зрозумів наміру судді зробити оголошення, адже коли ти оголошуєш, гол скасовується. Я не знаю чому, але ми одразу побачили монітор, і було дуже важко скасувати такий гол». Після помилки в Генуї та важкого тижня Пеллєґріні сьогодні забив. Як ви оцінюєте його гру?«Так не може бути. Якщо він забиває, це велика справа, а в Генуї це катастрофа. Ну ж бо, хлопці, немає жодного інтерв'ю, де б мене не запитали про Пеллєґріні. Бідолашний хлопець, залиште його в спокої! Він грає: іноді він грає добре, іноді гірше, але заспокойтеся». Яка ваша думка про Ель-Айнауї?«Кубок африканських націй часто спричиняє такі проблеми, але потім гравці відновлюються. Він не перший гравець, насправді, таких багато, тому потрібно бути обережним, підписуючи гравців, які грають на Кубку африканських націй, у грудні/січні ви потрапляєте в халепу. Він не той Ніл, якого ми бачили, коли він поїхав на Кубок, але він чудовий хлопець і дуже серйозний. Нам потрібно бути терплячими, і він зможе повернутися до своєї найкращої форми».
🔽🔽🔽 3Після кожної поразки італійської команди в Європі знову постає питання конкурентоспроможності італійського футболу, чи справді він на рівні з іншими європейськими командами. Хочеться знати вашу думку, як переможця Ліги Європи, чи це справді так, і чи маєте ви свої думки щодо матчу «Аталанти». І, заглядаючи вперед, чи матиме команда, яка пройде далі в цьому раунді між «Болоньєю» та «Ромою», сили пройти весь шлях?«Але принаймні одна італійська команда гарантовано пройде далі. Однак цей рік ще гірший, ніж інші, особливо щодо Ліги чемпіонів та Ліги Європи, тому що «Рома» виграла Конференцію кілька років тому, але Ліги чемпіонів та Ліги Європи вже давно не було. Лігу Європи не вигравали з 1990-х років, «Інтер» виграв Лігу чемпіонів у 2010 році, але загалом це було давно. Останні 25 років, 15 років не було жодної італійської команди. Цього року ситуація ще гірша і також пов’язана з проблемами ліги, з труднощами національної збірної, яка, як ми дуже сподіваємося, зможе кваліфікуватися. Тож це не випадковість. У нас, безумовно, є певні труднощі, немає сенсу їх приховувати. Ми, мабуть, усі залучені, і нам потрібно визначити причини. Це не може бути просто заміна чи тактична система, це глибша проблема, яка, ймовірно, також випливає з молодіжних секторів та способу побудови команд. Наша ліга, якщо результати такі, має деякі проблеми, які потрібно вирішити, і це, безумовно, стосується всіх». Чи можливо на даний момент, враховуючи розклад із кількома напруженими матчами, побачити «Рому» без Малена? Чи зможе він зіграти всі 360 хвилин в наступних чотирьох іграх? Чи можливо використовувати різні схеми, щоб дати йому трохи відпочити?«Ми вже деякий час перебуваємо в надзвичайному стані в атаці. Я вже казав, що цифри змінилися: порівняно з першим матчем, ми втратили п'ятьох гравців, включаючи Ель Шаараві. Потім, що стосується справжніх нападників, таких як Мален зараз, у нас є Ваз, також дуже молодий гравець, який сезон тому розпочав свою кар'єру, і Арена, який ще молодший і навіть не може бути у списку, а також Вентуріно. Звичайно, є деякі надзвичайні ситуації в атаці, але цифри кращі, ніж раніше. У цьому плані ми намагаємося доповнювати один одного та грати наші матчи якнайкраще, як ми це робимо. Що стосується схематичної розстановки та ігрового часу, ми намагаємося якнайкраще керувати нашими ресурсами, але зрештою, як я завжди кажу, відпочинок – лише вночі». Можливість побачити Малена та Ваза разом є дієвим варіантом лише впродовж матчу, коли, можливо, «Ромі» потрібно бути небезпечнішою, чи це також дієве рішення з самого початку?«Все можливо. Говорячи про Ваза, він хлопець, який вже кілька разів виходив на поле з моменту переходу, тому що він тут лише кілька ігор, і, добре це чи погано, він завжди входить до заявки. Тоді, якщо я роблю інші варіанти, то це тому, що вважаю, що вони найкращі на даний момент».
🔽🔽🔽 3Післяматчева пресконференціяЯкий вплив, якщо взагалі якийсь був, мала нічия з «Ювентусом» на гру, яка здавалася виграною?«Абсолютно ніякий. Ми зіграли чудовий матч проти “Ювентуса”, і сьогодні ми грали добре. Це була інша гра, тому що стратегія “Дженоа” полягала в тому, щоб не давати нам грати та грати довгими пасами. Коли справи йдуть так, треба адаптуватися, і ми зробили це з великим ентузіазмом. Це не особливо вдалий момент. Ми зробили явну помилку в пенальті. Ми зрівняли рахунок і думали, що виграємо, коли команди лишали вільні зони на полі, але зрештою програли. Дух команди був надзвичайно високим. Перший сейв Свілара був у кінцівці на ударі Маліновського, до того ми не дозволяли створювати жодну небезпеку».
Чи є у вас хвилювання після одного очка в двох іграх?«Усі, хто хвилюються, повинні залишатися вдома. Чи хвилююся я, що ми четверті в таблиці, що граємо 1/8 фіналу проти “Болоньї”, потім “Комо”, а потім знову Лігу Європи? Є сезони, коли дивишся на інших. Тут ми – головні герої».
Що вам потрібно показати на полі зараз?«Те що я бачив сьогодні: дух, відданість усіх. У нас попереду ігри. Зараз Веслі повернеться, а Ндіка відбуде дискваліфікацію. Чудовий дух усіх, і ми будемо грати в свою гру. Сьогодні ми не поступалися супернику. Ми програли, “Дженоа” заслуговує на велику похвалу, але нам нема за що себе дорікати».
Відсутність Веслі?«Він забивав голи та віддавав результативні передачі, але Цимікас сьогодні чудово зіграв. Впродовж сезону трапляється, що накопичуються жовті картки та дискваліфікації».
Ці переклади і так ніхто не читає, тому який рис найкращий для ризото?«Ніхто не читає? Навіщо ж їх тоді перекладають… Мені б стільки вільного часу. А відповідь на ваше питання карнаролі».
Чи не здавався вам Мален надто самотнім у певні моменти?«Це був нелегкий матч для створення комбінацій, а коли ми це робили, ми були небезпечними».
Чи може Соуле повернутися до матчу Ліги Європи?«Цього прогнозу я не можу зробити сьогодні».
Що скажете про Вентуріно?«Він розвивається. Сподіваюся, він зможе стати ключовим гравцем у деяких ситуаціях».
🔽🔽🔽5Чи переконала вас гра Ренша проти «Ювентуса», особливо з огляду на те, що він, можливо, завтра вийде в стартовому складі проти «Дженоа», враховуючи ймовірну відсутність Нортона-Каффі?«Він дуже добре зіграв, дуже добре зіграв, тому що все ще відновлювався після періоду обмеженої кількості виходів на поле, після період травми. У нього була травма коліна, через яку утворилася велика гематома, що не давала йому грати кілька тижнів і заважала належним чином тренуватися. Ближче до кінця гри у нього були судоми, але це нормально, коли ти давно не грав. Але він уже показував хороші виступи. Альтернативою Веслі зліва може бути Цимікас, він може зіграти, Челік може зіграти, Ґіларді може зіграти. Ось такі варіанти. Залежно від цього, Челік може грати в обороні, він може грати на фланзі. Тож починатимемо з цього».
Проти «Ювентуса» був один гравець, Крістанте, який здавався трохи не в формі. Чи може він відпочити завтра? І, просто цікаво, хто заплатив за вечерю в понеділок: ви чи Тотті?«Жоден з нас (
сміється – Ред.
). Крістанте грає так багато ігор, що іноді не завжди знаєш, коли він відновиться. Тепер, коли ми гратимемо так багато ігор поспіль, це найскладніший аспект для всіх: зрозуміти, коли комусь, можливо, потрібен додатковий день відновлення, або коли він здатний відновитися навіть у матчі між четвергом і неділею. Але Крістанте незамінний, мені завжди важко від нього відмовитися, тому що він надзвичайно важливий у повітрі, а в нас немає нікого іншого в атаці чи півзахисті, хто мав би таку майстерність у повітрі, крім того, що він, очевидно, універсальний у всьому іншому. Бувають моменти, коли йому може знадобитися трохи більше відновлення, і крім того, у цій зоні поля у нас, безумовно, є найважливіші альтернативи».
🔽🔽🔽 3Під час лекції Ґасперіні також навів нещодавню нічию «Роми» проти «Ювентуса» як приклад, щоб пояснити цінність поразок та труднощів.«Переможець – це не просто той, хто виграє кубок чи трофей. З роками ти перемагаєш, коли не перемагаєш, вчишся вдосконалюватися та ставати сильнішим. Я запозичив фразу, не мою: “Ми ніколи не програємо: ми або перемагаємо, або вчимося”. Це фундаментальна умова: ми більше вчимося з поразок, ніж з перемог. Якби ми виграли в “Юве”, ми були б щасливішими, але тоді б ми не бачили своїх помилок. Один інцидент може змінити все. Це сила: вчитися з поразки чи невдалого іспиту».
Також було звернено безпосередньо до студентів послання про цінність пристрасті та особистої мотивації.«Ви завжди повинні робити те, що любите. Те, що, на вашу думку, може досягти особистих цілей, для вас самих, а не для світу. Існують різні види помилок: технічні, які можна подолати за допомогою тренувань, і є неприйнятні помилки, поведінкові. Ми завжди повинні шукати щось, що нас мотивує: тоді легше перемогти суперника».
«Чому я вирішив перейти до "Роми"? Тому що мені сказали, що Рим – це складне місце, а я хочу, щоб було складно. Якщо ти тут добре виступаєш, то отримуєш вищу винагороду. Рівень ризику найвищий, тому я вирішив перейти сюди, а не погоджуватися на інші команди. Саме це змусило мене обрати “Рому”. Ти живеш заради викликів, і коли я покінчу із цим викликом, я знатиму, що віддав усе, що міг. Це цінніше за все».