Source
Закарпатська обласна рада | Депутати обласної ради клопочуть про відновлення пункту пропуску «Хижа...
835 Views/Reach
2026-03-19 10:39
Message №6537
Депутати обласної ради клопочуть про відновлення пункту пропуску «Хижа – Тарна-Маре»У ході 22-ї сесії обласної ради депутати ухвалили звернення до Кабінет Міністрів України щодо відновлення роботи пункту пропуску «Хижа (Україна) – Тарна-Маре (Румунія)» та надання йому статусу міжнародного автомобільного (до 3,5 т) і пішохідного.У документі наголошується, що цей пункт пропуску, який раніше функціонував як місцевий зі спрощеним режимом перетину кордону для мешканців прикордонних територій, не працює з 2005 року через руйнування пішохідного мосту. Водночас потреба у збільшенні пропускної спроможності на Закарпатті залишається актуальною.Важливим аргументом для відновлення роботи пункту є вже проведена підготовка інфраструктури. Упродовж 2020–2023 років у межах транскордонної програми було реалізовано проєкт із модернізації під’їзних шляхів: оновлено ділянки доріг як з українського, так і з румунського боку.Депутати наголошують, що відкриття пункту пропуску сприятиме розвитку прикордонних громад, пожвавленню економічної активності, розширенню транспортно-логістичних можливостей і поглибленню співпраці між Україною та Румунією. Окрім цього, реалізація ініціативи дозволить впровадити сучасні європейські практики та підвищити рівень безпеки на кордоні.Відтак обласна рада закликає Уряд України підтримати відновлення пункту пропуску «Хижа – Тарна-Маре» та визначити його як міжнародний автомобільний й пішохідний.