Source
Події UA 🇺🇦 | Українці скорочують грошові перекази з-за кордону в країнуУкраїнці все...
181 Views/Reach
2024-10-02 13:56
Message №8705
Українці скорочують грошові перекази з-за кордону в країнуУкраїнці все менше й менше надсилають грошових переказів на батьківщину, про що свідчить свіжий звіт Нацбанку. Він повідомив, що в серпні цього року загальний обсяг таких переказів зменшився ще на 15,9% (до $791 млн), а за січень-серпень 2024 року — на 14,3% (до $6,5 млрд).З офіційної статистики НБУ за останні п'ять років видно, що пік переказів в Україну було досягнуто у передвоєнному 2021 році, після чого люди стали скорочувати відправлення:• 2019 рік — $11,92 млрд;• 2020 рік — $11,98 млрд;• 2021 рік — $14,0 млрд;• 2022 рік — $12,5 млрд;• 2023 рік — $11,3 млрд.Після початку вторгнення в Україну експерти пояснювали таке скорочення переважно масовим від’їздом біженців та їх адаптацією за кордоном. Багато людей, які ще до війни працювали за кордоном, після початку вторгнення вивезли свої родини в безпечні країни і їм просто вже нікому було надсилати гроші. Цей процес посилюється щомісяця, особливо напередодні нинішнього опалювального сезону, який, за словами влади, може стати найскладнішим для населення за весь час великої війни. Тому за підсумками 2024 року прогнозують надходження в Україну ще менше $11,3 млрд, зафіксованих у 2023-му.«Очікую зниження приватних грошових переказів до $9,6 млрд», — спрогнозував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.Банкіри зазначають, що українці не лише менше надсилають переказів, але й виходять з української банківської системи.«Спочатку ми спостерігали, що люди, які після початку війни розраховувалися картками за кордоном (виїхали з країни), стали скорочувати свої витрати там — очевидно, економили. Потім клієнти стали звертатися для закриття рахунків, а під час спілкування з нашими менеджерами, коли їм пропонували нові пакети та вигідніші умови, біженці розповідали, що українські рахунки вже просто не потрібні. Наші люди відкрили рахунки в західних банках. Оскільки звільнилися з підприємств в Україні (від яких отримували гривню на рахунки) і влаштувалися на новому місці. Немає сенсу готувати виписки по рахунках в українських банках (вимагають місцеві соцслужби для отримання різних пільг) і взагалі їх тримати — гроші туди більше не надходять. Тому їм простіше попрощатися з нашим банком і більше не прив’язуватися до української економіки в принципі. У них тепер нове життя. Таких пояснень отримуємо все більше і більше».Підписуйся на PodiiUA