Source
Північна Вежа | Як американці на упівців полювали 10 вересня 1947р. 36 бійців УПА пере...
477 Views/Reach
2025-02-03 19:22
Message №4227
🇺🇦Як американці на упівців полювали 10 вересня 1947р. 36 бійців УПА перетнули кордон американської окупаційної зони у Німеччині. Біля с. Вільдеранна упівці спробували купити у мельника муки. Але там ще була карткова система, тож він не прийняв гроші, а просто подарував упівцям 10кг. (Мабуть побоювався невідомих озброєних людей)Після того, як повстанці пішли, мельник поспішив до місцевих німецьких поліцистів-прикордонників. Вони швидко відшукали місцеположення бійців УПА, але підходити побоялися. Прикордонників було мало, й у них були лише гвинтівки, тоді як упівці мали автомати і кулемети. Останні, отаборившись на ніч у лісі, вели себе весело. Палили багаття та співали пісні. 🔴На ранок, для затримання упівців, до німців прибула американська підмога. 2 роти (320 осіб)51 ескадрону Військової Поліції США, бійці 427-го відділу американської контррозвідки і приблизно ще взвод німецьких прикордонників. Разом кількість "полювальників на УПА"Перевалила десь за 400 людей. Нарешті спецоперація почалась. Американці і німці кинулися вперед у ліс....Щоб виявити, що там нікого немає. Упівці, добре відіспавшись, зранку продовжили свій шлях, поки американці готувалися "штурмувати" ліс. В той же день вони таки вийшли до американського відділу і успішно інтернувалися у м. Деггендорф. На фото вид з казарми, у яку було поміщено упівців.