Source
Осип Леміш | Втрачене покоління." Сучасні українські реаліїЯ цікавлюсь воєнною мему...
162 Views/Reach
2026-06-15 18:39
Message №1575
"Втрачене покоління." Сучасні українські реаліїЯ цікавлюсь воєнною мемуаристикою, можна сказати, навіть трохи колекціоную такі твори. Тому повз мою увагу не могла пройти тема так званого "втраченого покоління." На цю тему ще до початку війни на Донбасі тодішній народний депутат свободівець Юрій Михальчишин прочитав дуже гарну лекцію. Її легко знайти на ютубі. Класична література "втраченого покоління" - твори Еріха Марії Ремарка, Енреста Хемінгуея та інших авторів. Самі ці автори були учасниками Першої світової війни. Пізніше словосполуку "втрачене покоління" почали вживати і щодо війни СРСР в Афганістані або війни США у В'єтнамі. Якщо зовсім коротко, то оця "втраченість" ветеранів війни полягає у втраті життєвих орієнтирів. Я прочитав майже всі твори Ремарка. Всі його твори про війну чи післявоєнне життя невіддільні від такої думки, що війна була непотрібною, воювали ні за що. Саме це є найголовнішим для розуміння явища так званого "втраченого покоління."А що в Україні зараз, після 12 років війни? Чи буде у нас своє "втрачене покоління"? На мою думку, "втраченого покоління" саме в ремарківському розумінні в нас нема і не буде. По простій причині - у нас майже кожна притомна людина розуміє чому слід воювати і чому не можна здаватись. Не ми, українці, почали цю війну, але нас намагаються зщинити - досить лише поглянути на окуповані території. В нас це розуміють і військові, і цивільні, і ті українці, які перебувають за кордоном. Навіть ухилянти переважно розуміють, що фронт потрібно тримати. І поранений на війні українець-інвалід, якщо він не дурень, ніколи не скаже, що він воював ні за що і воювати не потрібно було. Це - важлива відмінність від реалій Першої світової та міжвоєнного періоду в Європі.Однак, не можна не згадати й про те, що явище "втраченого покоління" люди часто розуміють якось по-іншому. Відтак, мене більше лякає поява в Україні не такого "втраченого покоління", яке буде травмоване війною, а покоління, яке виховають ліберасти, яке вивчиться за міністрів Квіта, Гриневича, Лісового, яке буде відірване від української традиції, яке буде радісно зустрічати мігрантів і відмовиться від України. Я боюсь покоління, яке зможе саме продатись.