Source
Осип Леміш | СБУ необхідно реформувати" - говорять всілякі будівники демократії в У...
229 Views/Reach
2025-02-09 20:53
Message №1088
"СБУ необхідно реформувати" - говорять всілякі будівники демократії в Україні. Як саме вони хочуть реформувати службу? Коротко можна пояснити так. СБУ - це колишній КДБ, а КДБ за часів Союзу був таким собі "збройним загоном партії." Тепер тієї партії вже нема, а СБУ залишається "збройним загоном" кожної чинної влади, через який влада може тримати на повідку будь-кого. Псевдореформатори в Україні пропонують позбавити СБУ економічних функцій, а ще військову контррозвідку передати під контроль Міноборони. Такої ж думки дотримується і пан Смешко. Та це ще не все - він вважає чимось ненормальним, що одна ця служба одразу виконує функції агентурного проникнення в інші державні органи та військові формування, може затримувати когось і сам ця служба веде слідство. Начебто, все це разом створює умови для зловживання своїм становищем з боку СБУ.Такі питання, тобто питання державного управління дуже складні через те, що вони дуже важливі. Є різні погляди на те, як краще управляти державою. Проте, досвід та інтуїція мені підказують, що все те, що реформується в нашій державі за останні десятиліття, те погіршується після реформування. А погіршувати Службу, прямим завданням якої є берегти державу, це вкрай необачно та безвідповідально.Нехай живе СБУ нереформована.