Голова ДСНС України Андрій Даник:«Чорнобиль – для українців це не просто дата в календарі, а живий біль, який не вщухає вже чотири десятиліття. Це реальність, у якій ми боремося щодня. Сорок років тому ліквідатори стали щитом для Європи, а сьогодні цей щит тримають сучасні рятувальники ДСНС.Ми живемо в часи, коли ядерна загроза знову дихає в спину. Лютий 2025-го довів це: коли російський безпілотник атакував конфайнмент 4-го енергоблоку о другій ночі, світ знову затамував подих. Робота в епіцентрі радіаційної небезпеки – це завжди гра зі смертю, але цього разу виклик був безпрецедентним.Протягом 21 доби верхолази та фахівці РХБЗ працювали на висоті 90 метрів. Під крижаним вітром та при -13 °C обладнання миттєво вкривалося льодом, а кожен крок на покрівлі був смертельним ризиком. Ми мали жорсткий ліміт часу: лічені хвилини, щоб знайти та загасити тління, поки радіація не завдала шкоди здоров’ю.Понад п’ятсот наших хлопців вистояли, не допустивши нової катастрофи. І головне – завдяки професіоналізму та чіткому розрахунку жоден із них не отримав переопромінення.Сьогодні російський терор у Зоні відчуження та на Запорізькій АЕС змушує нас працювати в умовах надвисокого ризику. Для підрозділів ДСНС це означає роботу на межі людських можливостей. Гасіння пожеж під обстрілами поблизу ядерних об’єктів – це реальність, у якій гартується сучасний український рятувальник. Ми не маємо права на помилку, бо знаємо ціну нехтування безпекою...Минуле навчило нас цінувати життя. Теперішнє змусило за нього боротися. Світла пам’ять загиблим. Честь і шана живим героям!».🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
🤯 Стрілець у Києві був військовим пенсіонером і мав антисемітські погляди, - OSINT-відділ Телебачення ТоронтоЗʼявилися нові деталі про Дмитра Васильченкова, який влаштував стрілянину в Голосіївському районі Києва.За даними OSINT-відділу Телебачення Торонто, Васильченков народився в Москві, але мав українське громадянство. Постійно мешкав у Бахмуті, а в період 2015-2017 років тимчасово проживав у російській Рязані. Пізніше повернувся в Україну і жив у Києві на вулиці Деміївській, неподалік від місця, де сьогодні відкрив вогонь по людях.❗️Що ще про нього встановили:на сторінці у Facebook, активній у 2016-2019 роках, він публікував антиукраїнські та антисемітські дописизакликав до силової «зачистки» суспільства, посилаючись на методи Адольфа Гітлеразаперечував легітимність Українивідкрито жалкував, що Ігор Гіркін у 2014 році не знищив Бахмут повністюОкремо повідомляється, що Васильченков був військовим пенсіонером України.Також є ще одна важлива деталь: у 2024 році суд звільнив його від кримінальної відповідальності за умисне нанесення тілесних ушкоджень після примирення з потерпілим.❗️Тобто йдеться не просто про людину, яка раптово зірвалася, а про фігуранта з уже наявним шлейфом поглядів, заяв і проблем із законом.🗣Надіслати новину📱 Віталій Глагола | Підписатися
⏺Оновлена інформація щодо атаки на Львів та компенсацій з боку міста:У лікарнях міста 32 постраждалих. Є важкопоранені, але ніхто не загинув. Галицький район:Пошкоджено будинок на площі Соборній, 13 — це пам’ятка архітектури національного значення. Пошкоджені 17 квартир.На вул. Бандери пошкоджено 4 будинки — вибито 23 вікна.6 квартир потребують відселення. 4 сімʼї вже тимчасово поселили в готелі.Сихівський район:Пошкоджено 19 багатоквартирних будинків. Вибито понад 1300 вікон.Найбільше постраждав будинок на проспекті Червоної Калини, 103 — два влучання. Це 4 підʼїзди, 136 квартир, понад 350 мешканців.У будинку наразі немає газу та електропостачання.Компенсації:Завтра, 25 березня, з 09:00 до 18:00 у школі №98 на вул. Трильовського, 12 працюватиме виїзний ЦНАП. Там можна отримати допомогу, консультації та подати інформацію про пошкодження. За вибите вікно місто буде компенсовувати 12 тисяч гривень, за двері — 8 тисяч. Транспорт:Пошкоджено комунальний транспорт: вибито 30 вікон, 2 лобових, вирвано 5 люків. Попередні збитки — близько 650 тисяч гривень. Стан електроніки ще з’ясовують.
Самоочищення СБУ: Внутрішня безпека Служби затримала двох високопосадовців обласних управлінь СБУГоловне управління внутрішньої безпеки СБУ затримало посередника та двох заступників начальників обласних управлінь СБУ, які намагалися налагодити протиправну схему в Рівненській області. За матеріалами справи, організатори злочинної схеми, використовуючи посередника як свою довірену особу, вимагали 620 тис. доларів США з керівника компанії-монополіста у сфері бурштинового бізнесу. За цю суму фігуранти обіцяли бізнесмену закрити кримінальне провадження, розпочате щодо його компанії раніше.Реалізація відбулася у межах системної роботи Служби безпеки щодо самоочищення відомства.«Самоочищення Служби – наш пріоритет. Ми продовжуємо викорінювати будь-які корупційні прояви, а учасників «схем» – регулярно притягувати до відповідальності. Сьогоднішнє затримання це лише підтверджує. Корупція неприпустима, а під час війни дорівнює державній зраді. І кожен, хто буде до неї причетний, отримає по заслугах», – зазначив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ затримали обох організаторів оборудки та їхнього спільника «на гарячому» під час передачі понад 270 тис. доларів США.При обшуках у фігурантів вилучено смартфони із доказами незаконної діяльності.Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб. Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.
🔴❗️СБУ проводитиме безпекові заходи у Львові.Служба безпеки проводитиме контррозвідувальні (безпекові) заходи на території м. Львів, які триватимуть з 5 по 9 березня цього року. До безпекових заходів також будуть залучені працівники Національної поліції та Національної гвардії України.Дії правоохоронців охоплюватимуть усе місто. Мета – виявлення, запобігання та нейтралізація загроз розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави та підвищення безпеки громадян в умовах російської збройної агресії проти України.Безпекові заходи відбуватимуться з урахуванням правового режиму воєнного стану.Під час їх проведення можливі обмеження проходу та проїзду вулицями, перевірка документів громадян та огляд автомобілів. У випадку виникнення обґрунтованих підозр щодо окремих осіб, може проводитися їхня додаткова перевірка.Водночас буде здійснюватись огляд територій та приміщень загального користування для виявлення заборонених предметів.СБУ просить громадян із розумінням поставитися до можливих незручностей та належним чином реагувати на законні дії та вимоги правоохоронців, мати з собою документи, що посвідчують особу, дотримуватися режиму комендантської години.
Українців меншає, а влада імітує турботу! В Україні — демографічна катастрофа. Народжуваність упала до мінімуму. Мільйони людей виїхали за кордон. Загиблі й поранені через війну. Ми навіть не розуміємо точно, скільки нас залишилося в країні. Але очевидно одне: людей стає все менше, і війна лише прискорює цей процес. Люди живуть у постійному стресі: обстріли, фінансова та економічна нестабільність. У таких умовах рішення народжувати дитину — це велика відповідальність. Її треба виховати в нормальних умовах, поставити на ноги, дати освіту і дорогу в життя. Багато родин чесно визнають, що вони цього не потягнуть. Єдиний ефективний механізм сьогодні, щоб підвищити рівень народжуваності – фінансовий. Роками держава обмежувалась ганебними виплатами сімʼям з дітьми – 860 грн на місяць. Лише з цього року вони підвищились «аж» на 8 тис грн! Але це не демографічна політика, а імітація турботи перед виборами. Бо навряд чи менше ніж 200 доларів мотивують сім’ю народити дитину. У Верховній Раді вже близько двох років лежать зареєстровані законопроєкти команди «Розумної Політики» про суттєве підвищення виплат при народженні дитини. Один із них передбачає 304 тис грн. Це стало б реальним стимулом для народження дітей і повернення молодих родин в Україну. І якби він був прийнятий після реєстрації, ми б уже мали результат – тисячі маленьких українців не лише які народилися, а й ті які повернулися б в Україну. Якщо держава сьогодні не почне реально підтримувати сім’ї, завтра допомагати буде нікому. Без людей не працює ні економіка, ні армія, ні держава. І це вже питання не політики, а виживання країни!
❗️Нацполіція затримала жінку, яка влаштувала теракт у Львові, внаслідок чого загинула поліцейська та постраждали ще 25 людейНагадаємо, подія сталася сьогодні близько 00:30 у центральній частині Львова. ▪️Внаслідок теракту загинула 23-річна поліцейська. Ще 25 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості, з них 11 госпіталізовані, зокрема шестеро правоохоронців перебувають у тяжкому стані.Попередньо встановлено, що здетонували саморобні вибухові пристрої, закладені у сміттєві баки. До розкриття злочину були залучені оперативники та слідчі львівської поліції, співробітники кримінального аналізу, криміналісти, вибухотехніки, кінологи та інші профільні служби. Правоохоронці негайно розгорнули масштабну спецоперацію.✔️ У результаті спільних оперативних заходів поліцейські разом із прикордонниками 7 прикордонного Карпатського загону протягом кількох годин встановили місцезнаходження та затримали зловмисницю в контрольованому прикордонному районі міста Старий Самбір.Нею виявилася 33-річна мешканка Рівненської області. За вказівкою так званого «куратора» спецслужб рф жінка виготовила саморобні вибухові пристрої та встановила їх у заздалегідь визначених місцях.Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Служба безпеки України. Санкція найтяжчої статті передбачає довічне позбавлення волі.👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
⚡Зарядки електромобілів з квартир багатоквартирного будинку – роз’ясненняℹ️ До ПрАТ «Львівобленерго» часто звертаються споживачі із питанням, чи можна заряджати електромобілі подовжувачами з квартир багатоквартирного будинку.Наголошуємо, що ПрАТ «Львівобленерго» не обслуговує внутрішньобудикнові електромережі — це прерогатива управителя будинку (ОСББ, ЛКП і т. д.). Проте додатково інформуємо, що використовувати подовжувачі для зарядки електромобілів – це насамперед порушення правил пожежної безпеки і це може призвести до пожежі.Так, Правила пожежної безпеки в Україні, які затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 №1417, забороняють використовувати саморобні подовжувачі та такі пристої, що не відповідають вимогам Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.07.2017 № 476.Питання зарядки електромобілів біля багатоквартирних будинків врегульовано чинним законодавством України, зокрема ст. 16 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Згідно з цією статтею саме ОСББ облаштовує на прибудинковій території місця для стоянки автомобілів, які обладнані станціями зарядки.Порядок користування такими станціями зарядки електромобілів та компенсація видатків - затверджуються загальними зборами ОСББ. До того ж має також бути облаштований окремий облік електричної енергії (електролічильник), спожитої такими станціями зарядки електромобілів.Відтак, аби впорядкувати заряджання електромобілів біля багатоквартирних будинків, мешканцям необхідно звернутися до свого ОСББ.
Поліцейські розслідують обставини смерті дворічного хлопчика на Львівщині Попередньо, дитина померла від переохолодження. За цим фактом розпочато кримінальне провадження. Також розпочато кримінальне провадження щодо працівників соціальної служби, яким інкримінують службову недбалість.9 лютого до поліції надійшло повідомлення від медиків однієї з лікарень, розташованої у Яворівському районі, про дворічного хлопчика, який помер під час надання йому медичної допомоги.Як встановили співробітники відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції, дитину у лікарню доставив батько - 43-річний мешканець району.Лікарі діагностували у маленького пацієнта загальне переохолодження та інші захворювання. Його госпіталізували у реанімаційне відділення, але на жаль, він помер.Також встановлено, що хлопчик виховувався у багатодітній сім’ї, яка перебувала на обліку в соціальній службі, разом з чотирма іншими дітьми віком від 4 до 10 років. Батько та матір хлопчика не працювали, належних умов для проживання та виховування дітям не забезпечували. Їх затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.Слідчі територіального підрозділу поліції, за процесуального керівництва Яворівської окружної прокуратури, повідомили матері та батькові про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.166 (Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України.Окрім того, щодо працівників соціальної служби розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання - позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.Виконавчим комітетом територіальної громади було прийняте рішення про вилучення дітей та поміщення їх у спеціалізований дитячий заклад. Проводиться досудове розслідування, правоохоронці встановлюють усі обставини події.
Корупція в Держприкордонслужбі: топпосадовців викрито на одержанні хабарів⚡️НАБУ та САП викрили колишнього топпосадовця та чинного посадовця Державної прикордонної служби України на систематичному одержанні неправомірної вигоди за сприяння безперешкодному перетину державного кордону.Серед підозрюваних:- колишній голова Держприкордонслужби, генерал;- начальник відділу пункту пропуску Держприкордонслужби;- колишня службова особа Держприкордонслужби.Кваліфікація: ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 368.У 2023 році група осіб організувала незаконне переправлення цигарок через державний кордон України до ЄС. Цьому сприяли топпосадовці Держприкордонслужби, за що на регулярній основі одержували неправомірну вигоду. Лише упродовж липня-листопада 2023 року прикордонники отримали щонайменше 204 тис. євро неправомірної вигоди за безперешкодний проїзд 68 автомобілів (по 3000 євро за кожен транспортний засіб).Аби приховати свою діяльність, зловмисники використовували транспортні засоби, зареєстровані на території Чехії та Австрії, на які встановлювали спеціальні номерні знаки, схожі на дипломатичні.Пасажирами таких автомобілів ставали власники дипломатичних паспортів — члени родин українських дипломатів у Європі. Наявність таких пасажирів дозволяла уникнути огляду автівок прикордонними та митними органів держав ЄС. Водночас детективи встановили, що топпосадовці Держприкордонслужби раніше проходили службу разом із дипломатами, родичі яких згодом стали учасниками цієї схеми.ДокладнішеВідео#підозра