Source
Omelyan News | Совкомфлот» — головний морський перевізник рф — продовжує отримувати з...
2 000 Views/Reach
2025-05-24 07:11
Message №18100
⛴«Совкомфлот» — головний морський перевізник рф — продовжує отримувати збитки через санкціїНайбільша судноплавна компанія росії — «Совкомфлот» — оголосила про збитки в $393 млн за I квартал 2025 року. Це різкий обвал у порівнянні з аналогічним періодом 2024-го, коли компанія ще декларувала прибуток у $216 млн.Виручка впала майже вдвічі — до $278,5 млн. Вперше збитки перевищили доходи, що свідчить про масштабну кризу в компанії.Причина — західні санкції проти «тіньового» флотуСанкції США (січень 2025) торкнулися 69 суден «Совкомфлоту», зокрема 54 танкерів і 4 газовозів.У лютому до європейських обмежень додали ще 74 судна та «СКФ Арктика».Через це частина флоту простоює, а компанія втратила стабільні платежі від клієнтів.Компанія зіткнулася з фінансовим та операційним колапсом - проблеми з клієнтами: дехто відмовився від послуг «Совкомфлоту» ще в кінці 2024 року, збільшилися комерційні та юридичні ризики: труднощі з платежами, логістикою, контрактами.Найбільший у світі флот Aframax-танкерів більше не приносить прибуткуДо війни «Совкомфлот» був флагманом морських перевезень на арктичному напрямку, володів 10 льодовими суднами. Тепер — збитковий актив на тлі санкційної ізоляції.⚠️Крах ключового перевізника російських енергоресурсів — один із найяскравіших прикладів ефективності точкових санкцій, спрямованих на «тіньовий» нафтовий експорт рф. Це б’є не лише по фінансах компанії, а й по логістиці російської нафти й газу, створюючи системні ускладнення для всього сектору.