Сьогодні ж ми детально опрацювали з Премʼєр-міністром Шмигалем порядок роботи на цей місяць, а саме рішення, які потрібні, та домовленості, яких очікуємо у відносинах з партнерами, передусім у Європі. Зараз ми маємо нове надходження від Сполучених Штатів: 3,9 мільярдів доларів надійшли на казначейський рахунок. Я вдячний партнерам за підтримку. Ми працюємо також з Євросоюзом, щоб вже у серпні отримати необхідні Україні близько 4 мільярдів євро допомоги.Премʼєр-міністр доповів і щодо регіональної роботи урядовців: це правильно, щоб уряд був в областях та реально бачив проблематику, швидко і на місцях ухвалював рішення. Зараз багато питань щодо підготовки нового навчального року. Наш пріоритет – по максимуму допомогти школам в усіх регіонах, де безпека це дозволяє, відкритись для дітей і працювати офлайн. Уряд зараз готує кілька технічних рішень, які допоможуть саме цьому. Регулярні звіти і щодо енергетики – нашої підготовки до опалювального сезону й більшого захисту енергетичної інфраструктури. Я дякую всім в Україні, в кожному регіоні, хто працює саме так, як потрібно, щоб і соціальна сфера, і бізнес, і громади були підготовлені до зими.
Рівненщина. Провели обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Разом із очільниками громад, представниками обласної влади, бізнесу, урядовцями обговорили низку актуальних питань – підтримку військових, розвиток регіональної співпраці з іншими країнами та ситуацію в енергетиці. Серед важливого також – забезпечення закладів освіти укриттями. Окремо говорили про врегулювання норми щодо найпростіших укриттів, які можуть розташовуватися в підвальних та напівпідвальних приміщеннях. Президент України доручив Уряду впродовж тижня опрацювати це питання, представити громадам і областям одностайне та зрозуміле рішення. Безпека та освіта дітей мають бути пріоритетом для кожного представника влади.Рівненщина продовжує працювати над енергонезалежністю громад. В області активно встановлюють додаткові генерувальні потужності. Наразі на теплопостачальних та промислових підприємствах працюють 17 таких установок. Також майже 1200 будинків в області забезпечені сонячними панелями. Президент України підтримав пропозицію щодо розширення програми безвідсоткового кредитування для встановлення альтернативних джерел енергії на об’єктах соціальної інфраструктури.Вдячні Рівненщині, людям у громадах, які працюють задля посилення своєї області.
Сьогодні із Президентом України та Керівником Офісу Президента на Харківщині. Ключові напрями роботи – безпека, відновлення та енергетична незалежність області. У Дергачах Президент поспілкувався із жителями громади. Населений пункт розташований за 30 км від кордону з агресором і зазнав значних руйнувань. Сьогодні тут триває відбудова: передусім відновлення житлових будинків та медичних закладів. Зараз в цій громаді реалізується 70 таких проєктів. Обов’язковою умовою є облаштування укриттів – це безпека людей. Велика робота що місцевої і обласної влади, що й жителів, волонтерів, міжнародних партнерів. Важливо, що люди повертаються у рідні домівки та розвивають свої громади. Підготовку до зими та захист неба обговорили на безпековій нараді з військовими та Урядом. Харківщина нарощує когенераційні потужності. Робота триває безперервно. Головне завдання – забезпечити мешканців регіону, який постійно страждає від російських обстрілів, теплом, електроенергією та водою. На Харківщині, попри безпосередню близькість до ворога, триває життя. Незламний та стійкий регіон. Дякую усім українцям та українкам, хто докладає зусиль, аби це було можливим, хто працює на Перемогу.
Українські медики сьогодні і в тилу, і на фронті. Проте завжди на передовій своєї справи. В періоди локдаунів і блекаутів, в укриттях, під обстрілами та на стабпунктах — для них завжди пріоритетом є порятунок життя. Іноді, на жаль, ціною свого власного.Вдячність та шана нашим медикам за щоденну сумлінну працю та жертовність. До Дня медика Президент України та перша леді відвідали Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит». Поспілкувалися із маленькими пацієнтами, які лікуються в онкологічному відділенні.Попри російський обстріл, лікарня відновлює свою роботу. До зими буде повністю відновлено пошкоджений сучасний корпус закладу. На місці зруйнованого хірургічного комплексу побудують новий. Робимо все, щоб це сталося якомога швидше.Президент побував в Інституті травматології та ортопедії НАМН України. Закладу надано статус національного. Це не лише юридичний статус та визнання професійності лікарів. Це вдячність українців, нашої держави за роботу.Також важливо, українським лікарям, що не закінчували військову кафедру, відтепер будуть надавати офіцерське звання. Глава держави привітав працівників медустанови та військових лікарів із професійним святом і відзначив їх державними нагородами.
Була дуже детальна і тривала розмова з міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним. Аналіз роботи міністерства та відповідних підприємств нашої «оборонки» – те, що досягнуте, і те, що заплановане. Хороші результати є. Багато різних аспектів – і по нашій броньованій техніці, і щодо дронів, і по артилерії. Я вдячний кожному й кожній, хто працює в наших оборонних підприємствах, нашій оборонній індустрії. Відчутно, що галузь стає вже зовсім іншою – більш сильною, більш ефективною. Дуже важливо, що нарешті в оборонному виробництві почали реально та помітно працювати іноземні кошти, і це велике наше досягнення. Не лише кошти державного бюджету, але й інвестиції партнерів в оборонне виробництво в Україні. Сьогодні ми визначились і з «Укроборонпромом», з нашими ракетниками щодо оновлених завдань. По багатьох напрямах маємо не просто вже потенціал чи якісь певні результати, а постачання для виконання завдань Силами оборони та безпеки – постачання, що зростає. Плюс по наших далекобійних дронах ми готуємо кроки, щоб вийти на більшу кількість і більшу якість. Україна свої інтереси завжди вмітиме захищати.🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Провели брифінг щодо подолання енергетичних викликів та підготовки до опалювального сезону. Разом з міжнародними партнерами обговорили потреби енергетичного сектору України. Детально поінформували присутніх про потреби в обладнанні для відновлення роботи пошкодженої генерації та проєкти для розподілення джерел енергії. У брифінгу взяли участь представники дипломатичних місій США, Японії, Канади, Італії, Данії, Норвегії, Швеції, Литви, Великобританії, Франції, Нідерландів, Фінляндії, Польщі, Чехії, представництва ЄС, міжнародні організації, а також 16 послів України. Вдячний помічнику Державного секретаря США з енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтту, який долучився до заходу. Він зазначив, що партнери мають якнайшвидше обʼєднати свої зусилля для допомоги Україні. Окрім того, посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда зауважив, що Японія готує окремі проекти, які підтримають Україну в енергетиці.Надзвичайно важливо, що міжнародні партнери продовжують дієві кроки для подолання наслідків російських атак і сприяють відновленню енергосистеми України. Щиро вдячний усім, хто долучається до підтримки нашої держави.
Із Послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою обговорили ключові питання для співпраці та взаємодії.Подякував панові Послу за його позицію та за постійну допомогу, яку Японія від самого початку повномасштабного вторгнення надає нашій країні. Сьогодні Токіо долучається до відновлення зруйнованої російськими обстрілами енергетичної інфраструктури, зокрема Харківщини. Японія передає Україні різноманітне енергообладнання. Цінуємо цю підтримку та готуємо проекти для подальшої співпраці. Посол відзначив успіхи України під час блискучо проведеної дипломатичної кампанії, згадавши ключові заходи першої половини літа: Конференцію з питань відновлення України, саміт держав-членів G7, Саміт миру та Саміт НАТО.Окремо обговорили досягнення і продовження реформи децентралізації в Україні та рух до ЄС. Пан Посол відзначив, що попри воєнний стан, наша країна виконує свої зобов'язання на шляху до Євросоюзу, а українські громади постійно зміцнюються. Домовились продовжувати міжрегіональну та міжмуніципальну співпрацю.Запросив пана Посла до участі у брифінгах, які присвячені оперативному реагуванню на запити громад і координації з міжнародними партнерами.Дякую Японії за надійне плече та за плідне партнерство!
Україна уклала безпекові угоди з Чехією та Словенією. Президент Володимир Зеленський під час візиту до Великої Британії підписав угоди про співпрацю у сфері безпеки і довгострокову підтримку ще з двома країнами.Окрім довгострокової перспективи, зокрема і підтримки нашого курсу до ЄС та НАТО, йдеться про важливу військову допомогу: боєприпаси різних калібрів, зброю, важку техніку та дрони.Все це партнери вироблятимуть для нас в своїх країнах, а також – спільно з нашими підприємствами.Важливою складовою є фінансова та гуманітарна підтримка. А також – домовленості про співпрацю в політичній площині та у сфері реформ, які ми не припиняємо попри воєнний стан.Країни-партнери надаватимуть вкрай важливу та потрібну допомогу нашим регіонам і громадам. Зокрема Чехія виявила бажання і активно співпрацюватиме з Дніпром та Дніпропетровською областю в рамках економічного співробітництва. Прага сприятиме відновленню, відбудові та сталому розвитку Дніпропетровщини.Обидва документи розраховані на 10 років. Україна підписала вже 25 двосторонніх безпекових угод. Це потужний сигнал цивілізованого світу російському агресору.
Потужні результати та новини з полів Саміту НАТО за участю Президента України та Керівника Офісу Президента.Країни-члени НАТО висловили підтримку Україні та вкотре визнали, що росія — найбільша загроза безпеці союзників.Окрім цього наші партнери з Альянсу взяли на себе низку зобов'язань, які були озвучені на Саміті НАТО. Ключовим рішенням є підтримка України на незворотному шляху до євроатлантичної інтеграції. Це позиція членів НАТО.Також серед досягнень: ▪️На завершення 75-го саміту НАТО його учасники ухвалили Український договір. До нього приєднались уже 32 учасники. Ukrainian Compact, який відкритий для підписання іншими країнами, гарантує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток ЗСУ та механізмів екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації війни, що триває, або можливої агресії в майбутньому.▪️НАТО бере на себе зобов’язання щодо суми допомоги Україні на 2025 рік – а це 40 мільярдів євро ▪️Винищувачі F-16 будуть в Україні вже цього літа▪️Створено місію NATO Security Assistance and Training Ukraine. Ця структура буде розташована у Німеччині й координуватиме надання різносторонньої допомоги Україні у довгостроковій перспективі.▪️Україна отримає додаткові системи протиповітряної оборони: п'ять Patriot та десятки інших систем ППО. ▪️Президент США Джо Байден оголосив про передачу пакету військової допомоги на суму 225 млн доларів ▪️Підписано двосторонні безпекові угоди з Люксембургом, Румунією та Польщею. Зараз команда працює над ще новими угодами із Чехією, Словенією та Ірландією.Також Президент України провів десятки зустрічей із лідерами країн, керівниками урядів, із конгресменами й суспільними лідерами США, із Президентом Байденом, зі спікером Джонсоном. Окремо відзначу зустрічі із губернаторами штатів Америки. Глава Держави наголосив про важливість співпраці між українськими областями, містами та громадами та американськими муніципалітетами. Будемо працювати у цьому напрямі.