Source
🇺🇦 Олексій Кулеба | Україна отримала від Німеччини три когенераційні установки для Чернігі...
1 280 Views/Reach
2026-04-27 14:58
Message №8619
Україна отримала від Німеччини три когенераційні установки для Чернігівської області – іще 9 для регіону надійдуть найближчими місяцями. Передали обладнання разом із Послом Німеччини в Україні Гайко Томсом та представниками GIZ.Після запуску перші три установки забезпечать теплом і електроенергією майже 70 тис. мешканців:▪️понад 500 житлових будинків▪️11 лікарень▪️23 дитячі садки та 15 шкілКрім того, близько 91 тис. жителів будуть забезпечені чистою водою, а понад 157 тис. – стабільною роботою систем водовідведення. Загалом Чернігівщина отримає 12 установок сумарною потужністю 10.5-11.5 МВт. Після запуску разом вони допоможуть забезпечити теплом, світлом та базовими послугами близько 353 тис. жителів області.Це частина програми підтримки Німеччини обсягом майже 400 млн євро, ініційованої цієї зими як відповідь на жорстокі атаки Росії. Такі установки одночасно виробляють тепло і електроенергію та інтегруються в системи тепло- і водопостачання. Це один із ключових елементів розподіленої генерації в межах виконання планів стійкості. Дякую Уряду Німеччини та особисто Послу Гайко Томсу за системну підтримку і ефективні рішення для українських громад.