Source
🇺🇦 Олексій Кулеба | З 1 квітня застосунок «Прозоре будівництво» став обов’язковим для прий...
1 990 Views/Reach
2026-04-01 11:03
Message №8462
З 1 квітня застосунок «Прозоре будівництво» став обов’язковим для прийняття в експлуатацію об’єктів середньої та високої складності. Фактично ми вводимо єдиний стандарт перевірок по всій країні – без «ручних рішень».Відтепер усі виїзні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на об’єктах СС2 і СС3 проходять через застосунок. Це ті об’єкти, де питання безпеки критично важливі.Як це працює: інспектор заходить через Дію, проходить обов’язковий чек-лист, фіксує все на фото і підписує результати з геолокацією. Усі дані автоматично потрапляють у Єдину державну електронну систему у сфері будівництва і зберігаються безстроково. Після підписання – документи і фото стають відкритими і доступними на e-construction.gov.ua.Що це дає: більше контролю і прозорості. Для невеликих об’єктів – приватних будинків та малих споруд – нічого не змінюється. Вони, як і раніше, вводяться в експлуатацію за спрощеною процедурою.Станом на зараз застосунок уже використовують понад 200 фахівців, ще понад 350 – пройшли навчання. Цифровізація будівництва – це безпека людей, якість рішень і довіра до системи.