Source
КУЧЕРЕНКО Online | Ніякої «розподіленої генерації» без «розумних мереж» не буде.Генерації...
526 Views/Reach
2024-08-21 17:05
Message №4589
Ніякої «розподіленої генерації» без «розумних мереж» не буде.Генерації вже обіцяно «гігаватами», а ось в мережах тільки термінологію обговорюють.Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань використання термінології у сфері впровадження "розумних мереж" № 11083.❗️ Це дуже цікавий законопроект, незважаючи на те, що він так виглядає технічним, тобто він має назву про вдосконалення термінології, так, в сфері впровадження "розумних мереж", насправді я свій виступ хочу присвятити тому, щоб пояснити насправді, що відбувається з цими самими мережами. Ви всі розумієте, наскільки важливим для України, для українців, для споживачів є стан наших електричних мереж, є можливість доєднатися до них як споживач, є можливість доєднатися до них як продавець. Бо ми ж розуміємо, що скоро у нас у всіх будуть чудові сонячні станції просто на кожному розі. Всі лікарні, всі школи будуть з сонячними станціями. І треба ж буде продавати надлишки цієї електроенергії. 👉 До чого я веду? Всі ці речі безумовно неможливі без розумних мереж. Ви ж розумієте, що можна що завгодно набудувати, які завгодно станції, панелі, вітряки і так далі, якщо не буде системи інтеграції всього цього господарства, то воно і працювати не буде. Буде ефективність нульова. Ви всі, ми всі споживачі інтернету, ми всі споживачі персональних комп'ютерів і ми розуміємо, що таке персональний наш комп'ютер без інтернету, без мережі. Це ніщо, це іграшка.👉 До чого я веду? Уряд лише зараз дав нам цей законопроект і він тільки зараз, на жаль, це літо 24-го року, вдосконалює термінологію. Ну шановні колеги з уряду, шановні колеги з більшості, а ви не відстаєте від життя, так? Бо нам уже пообіцяли, в першу чергу і Президент наш пообіцяв, що до кінця року буде гігават нових розподілених потужностей, буде наступного року 4 гігавати потужностей. Всі будують якісь гігавати і так далі. А як можна все це вводити в експлуатацію, і навіть обіцяти, якщо немає мереж для цього і ви тільки зараз впроваджуєте нову, уточнюєте термінологію? Ну, вибачте, це все якось виглядає, як якась маніпуляція, як мінімум, ваші гасла відстають від реалій, які відбуваються сьогодні в енергосистемі.YouTube - https://youtu.be/ZOsWKWh4yus